Boroš cyklokrosovým mistrem!

Boroš cyklokrosovým mistrem!

Datum vydání: 7. 1. 2017

Michael Boroš potvrdil roli favorita na MČR v Hlinsku!

Před startem domácího cyklokrosového šampionátu byl pasován Michael Boroš do role jednoho z největších favoritů. A v novém dresu stáje Pauwels Sauzen-Vastgoedservice, který obléká teprve týden, ji potvrdil. V předchozích třech letech skončil dvakrát druhý a jednou třetí, dnes na zmrzlé trati v Hlinsku se po hodině závodu mohl radovat z premiérového mistrovského titulu.
 
Největším soupeřem mu bylo duo jezdců Expres CZ-Scott Team Kolín - Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba - které jej doprovodilo na stupně vítězů.

„Splnil se mi sen. Před závodem jsem říkal, že jdu do něj pro titul, těch druhých míst už mám dost. Chtěl jsem si to také vyzkoušet a získat mistrovský dres. Ten mám, takže jsem spokojený. Kluci na tom byli asi lépe v technice, ale nevzdával jsem to, i když se mi nejelo nijak extra dobře. Ještě si zvykám na nové kolo a nové řazení. Jezdím na tom teprve týden, tak to nebylo úplně stoprocentní. Ale povedlo se a jsem za to hrozně rád,“ řekl v cíli Michael Boroš.

Další dvojice spolufavoritů, Adam Ťoupalík a obhájce titulu Radomír Šimůnek, skončila špatně. Šimůnek po pádu hned v prvním kole mířil v sanitce do nemocnice a předloňský šampion Ťoupalík v polovině závodu odstoupil.
 
V prvním kole se na čele pelotonu usadil již devětatřicetiletý Emil Hekele (Stevens bikes-Emilio Sport) a nakonec tento veterán obsadil skvělé čtvrté místo, což je jeho nejlepší umístění na domácích šampionátech. Rychle se spolu s ním usadili na čele Boroš, Paprstka a Nesvadba, zatímco Ťoupalík jezdil pátý již s odstupem a po pádu ve druhém kole jeho ztráta narostla na tři čtvrtě minuty. Ale propadal se dále a v polovině závodu nakonec po velkém trápení vzdal.

„V takovém mrazu jsem jel poprvé v životě. Vůbec jsem nemohl dýchat a nemělo cenu se trápit,“ vysvětloval.

V technických pasážích diktovali tempo Nesvadba a Paprstka, na rovinkách bylo vidět, že nejvíce sil měl Boroš. Po třetině závodu začal ztrácet Hekele, a tak se boj o medaile zúžil na trojici nejlepších, která mezi sebou bojovala tvrdě, v některých zatáčkách loket na loket. Dvojice jezdců Expres CZ-Scott Team Kolín se pokoušela střídavými nástupy unavit fyzicky i psychicky Boroše, ale ten jel opravdu chytře a neustále se snažil jet mezi touto dvojicí, což se mu většinu času dařilo.

„Jsem určitě spokojený, i když k titulu kousíček chyběl. Měl jsem ve výkonu rezervu, Michael byl lepší. I v tom závěru ve stoupání, kdy šel na první místo a kde se závod rozhodl. Počasí podle mého nehrálo nakonec až takovou roli. Spíše sníh, technika a výkonnost. Domácí cyklokrosová sezona je pro mě super. Kdybych vyhrál tady, byla by to třešnička na dortu, ale i za druhé místo jsem rád. Je to pro mě konečně medaile z domácího šampionátu v cyklokrosu, doteď jsem měl jedinou z juniorů,“ říkal Tomáš Paprstka.

Na svou první medaili v kategorii elite dosáhl i Jan Nesvadba.

„Prodělal jsem lehčí nemoc a nemohl cestovat na Světový pohár do Zolderu, takže jsem si tak úplně nevěřil. Za třetí místo jsem rád. Bohužel dres dostává jen první v cíli. Myslím, že jsme s Tomášem Michaelovi docela zatopili. Byl to pěkný závod, jsem spokojený. Taktikou bylo střídat se na něm a nedat mu to zadarmo, což myslím, že se nám povedlo. Můžeme mu jen blahopřát. Byl to jeho den a titul si zaslouží,“ přidal Jan Nesvadba.

Na sněhem pokryté, ale dobře připravené trati, a v téměř desetistupňovém mrazu zůstalo trio pohromadě až do závěrečného devátého okruhu. K jeho konci trochu odpadl Nesvadba a naopak po nástupu získal pár metrů náskoku Boroš. Paprstka se však nevzdal, cítil svoji velkou šanci. Ještě před cílovou rovinkou se na Boroše téměř dotáhl, ale ve spurtu již sily na předjetí neměl.
 
Mezi ženami se po tříleté pauze na český ženský cyklokrosový trůn vrátila Pavla Havlíková. Závodnice celku KC Kooperativa Jablonec n.N. se tím osamostatnila na čele pořadí domácích titulů, ten dnešní na trati v Hlinsku byl již její čtvrtý.

Výsledky:

Muži (22,5 km):

1. Boroš (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice) 1:01:31, 2. Paprstka stejný čas, 3. Nesvadba (oba Expres CZ-Scott Team Kolín) +37, 4. Hekele (Stevens bikes-Emilio Sport) +2:17, 5. Malík (Topforex-Lapierre) +3:48, 6. Petruš (Ethic Sport) +4:43, 7. Rajchart (Česká spořitelna-Accolade) +6:14, 8. Mayer (KC Hlinsko) +6:27, 9. Lasák (Max Cursor) +6:49, 10. Jarý (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) +7:19.
 
Ženy (12,5 km):

1. Havlíková 41:36, 2. Nosková (obě KC Kooperativa Jablonec n.N.) +12, 3. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +3:01, 4. Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor) +3:18, 5. Vaníčková (Ivar CS-Author) +3:31, 6. Kukulová (Cyklo Team Kolárna) +3:55. 
 
Zdroj: ČSC

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►