Boj o domácí tituly: mezi ženami se rozhodne o olympiádě, nominace bude v pondělí

Boj o domácí tituly: mezi ženami se rozhodne o olympiádě, nominace bude v pondělí

Datum vydání: 18.06.2021

O nadcházejícím víkendu se naplno rozhoří boj o tituly ze silničních závodů jednotlivců v rámci společného mistrovství SR a ČR v Bánovcích nad Bebravou. 

 

Zejména v kategorii žen bude tento závod klíčový z hlediska nominace na olympijské hry do Tokia, kde má Česko jedno místo. Byly na něj tři adeptky, ovšem Martina Sáblíková svůj start na Slovensku vzdala. Rozhodnout by se tedy mělo mezi Nikolou Noskovou a Terezou Neumanovou.

 

„Vždycky je těžké rozhodnout, když je jen jedno místo a více adeptů. Účastnické místo pro Česko vyjela Nosková, ale potýkala se se zdravotními problémy a letos moc závodů nejela. Snad už je vše v pořádku, zlepšení formy ukázala vítězstvím v časovce. Neumanová teď jezdí velmi dobře, v letošní sezóně získala spoustu bodů. Rozhodli jsme se tak, že pokud získá někdo z této dvojice titul, tak jede na olympiádu,“ prozradil reprezentační trenér Tomáš Konečný.

 

Závod žen na 97,5 km se jede v sobotu od 9 hodin a jisté je, že se na jeho start nepostaví Martina Sáblíková, která teď trénuje v Livignu. Jak řekla, prioritou je pro ni zimní olympiáda. „Jsem v plném tréninku. Na olympiádě chci uspět. Tudíž z Livigna neodjíždím a na mistrovství republiky v cyklistice startovat nebudu,“ oznámila na sociálních sítích.

 

Dá se předpokládat, že po skončení závodu žen budeme znát další jméno pro Tokio. Jako první si vyjel nominaci vítěz čtvrteční časovky Josef Černý, který by měl na olympiádě startovat kromě časovky i v silničním závodě.

 

Další dvě jména může určit nedělní závod mužské elity. Protože se však jede na rovinaté trati, nebude mít mistr republiky automaticky jistou účast na olympiádě, která bude profilem především pro excelentní vrchaře a klasikáře. „Ale i tento závod může hodně napovědět. Možných scénářů je spousta,“ uvedl Tomáš Konečný.

 

„Početní převahu určitě budou chtít využít závodníci stáje Elkov Kasper, kteří mají deset dobrých lidí. Mohou si to zrežírovat podle svého, trať jim nahrává. Ale pokud se nějak dohodnou profesionálové, kteří působí venku, a budou více spolupracovat, mohou jim to hodně ztížit. Hodně bude záležet, jestli bude foukat vítr nebo ne, protože na větru se to dá roztrhat,“ přiznal reprezentační trenér.

Na muže čeká v neděli závod dlouhý 227,5 km, na start se vydají spolu s kategorií U23 v 10.30 hod. Titul obhajuje Adam Ťoupalík (Elkov Kasper).

Ještě v Bánovcích se sejdou zástupci silniční komise Českého svazu cyklistiky a řešit se bude hlavně nominace pro Tokio. „Finální podobu olympijské nominace oznámím v pondělí. Chci si tam nechat ještě den odstup,“ prozradil Tomáš Konečný. 
 
Zdroj: ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí