Bíteš ovládli jezdci Whirpool Author

Bíteš ovládli jezdci Whirpool Author

Datum vydání: 02.04.2016

Stejně jako kralovali loňskému seriálu Českého poháru silničáři stáje Whirlpool Auhor zahájili i letošní ročník tohoto nejvýznamnějšího domácího seriálu.

V jediné české klasice Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš zvítězil před rokem druhý v celkovém hodnocení Tomáš Bucháček, hned za ním skončil Michael Kukrle, který v loňské sezoně zvítězil mezi jezdci U23, to však ještě v barvách Favoritu Brno. Třetí dojel Tomáš Koudela z SKC Tufo Prostějov.

Podruhé se letos startovalo a končilo ve Velké Bíteši, premiérově však jezdci nezavítali do Brna, protože vinou sesuvu půdy u brněnské přehrady museli organizátoři trať pozměnit. Závod to ale rozhodně neovlivnilo, trať byla stejně náročná, dlouhá 168 kilometrů.
 
Na startu závodu nechyběl skoro nikdo z domácího pelotonu, na úvod domácí sezony vyrazilo 142 závodníků. První se pustil do úniku Jiří Nesveda ze Sparty Praha a vyhrál první vrchařskou prémii, ale poté jej dostihli. Podstatně větší trvání měl únik dvojice Václav Nežerka (Lawi Author)  a Jonáš Vojtěch (Sparta Praha). První vyhrál rychlostní prémii, druhý pak druhou vrchařskou prémii.
 
Dvojice měla největší náskok kolem 85 kilometru, kdy měla k dobru 5:10. To však již veleli do boje jezdci Whirlpool Author a náskok uprchlíků se začal tenčit. Na třetí rychlostní prémii již jeli všichni pohromadě a svou rychlost uplatnil nedávný účastník dráhového světového šampionátu Vojtěch Hačecký (Whirlpool Author). Poté vyhrál ještě další prémii a se sedmi body ovládl sprinterskou soutěž závodu, nejlepším vrchařem se stal Vojtěch Jonáš.
 
Tempo udávali především jezdci Whirlpool Author a jejich zásluhou se vedoucí skupina začala tenčit. Akcí o úniky však příliš nebylo. Až v závěrečném osmnáctkilometrovém okruhu unikla trojice Kukrle, Bucháček a Koudela a svůj náskok dobrou spoluprací bezpečně uhájila až do spurtu. Za ní jedoucí asi dvacetičlennou skupinu rozdělil na polovinu pád. Ve spurtu využili závodníci stáje Whirlpool Author svoji početní převahu, navíc skupinu pronásledovatelů přivedl do cíle jejich excelentní spurtér Alois Kaňkovský.

Výsledky:

Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš (168 km):

1. Bucháček 4:11:21, 2. Kukrle (oba Whirlpool Author), 3. Koudela (SKC Tufo Prostějov) oba stejný čas, 4. Kaňkovský (Whirlpool Author), 5. J. Stöhr (CK Příbram Fany Gastro), 6. Bláha (Dukla Praha), 7. Hampl, 8. Zahálka  (oba SKC Tufo Prostějov), 9. Hunal (Whirlpool Author), 10. Otruba (Mapei Meridao Kaňkovský)  všichni +22.
 
Zdroj a foto: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí