BinckBank Tour: Defekt Sagana stál závod

BinckBank Tour: Defekt Sagana stál závod

Datum vydání: 12. 8. 2017

Tim Wellens vyhrál hodně těžkou deštivou etapu, do vedení jde Tom Dumoulin, Petra Sagana defekt předního kola obral o šanci na celkové vítězství. 

Šestá etapa závodu slibovala svou náročností hodně dramatickou podívanou, k čemuž nakonec přispělo i deštivé počasí. Rozhodující moment přišel zhruba 23 kilometrů před cílem, kdy v jednom ze stoupání ujel svým konkurentům Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) s Timem Wellensem (Lotto Soudal) - vítězem dvou z posledních třech ročníků. 

Slovenského jezdce však nedlouho poté defekt přední galuzky srazil na kolena, přišel o šanci nejen na vítězství v etapě, ale s největší pravděpodobností i o podium na konci závodu.

Belgický závodník si to mezitím s vervou pádil dál s vidinou dalšího velkého úspěchu na svém oblíbeném závodě. Wellens se nakonec stal vítězem etapy před Tomem Dumoulinem (Sunweb), kterého sice přespurtoval v souboji jeden na jednoho, nizozemský cyklista však jde do čela závodu o 4 vteřiny právě před Wellensem. 

Zlobivý lídr závodu Lars Boom (LottoNL-Jumbo) dnes na nejlepší borce ztratil téměř minutu a třičtvrtě a spadl až na sedmé místo. Ve stejné skupině jako nizozemský cyklista dorazil do cíle i Petr Vakoč (Quick-Step Floors), kterému patří průběžná jedenáctá příčka. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
  

  


Aktuální novinky a videa

Yates má nakročeno k titulu na Giru, Dumoulina udržel v klíčové časovce za zády
22. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Čtyřiatřicetikilometrovou časovku vyhrál Australan Rohan Dennis, Tom Dumoulin najel na lídra Simona Yatese "jen" minutu a čtvrt a na druhém místě před finálními horskými zkouškami stále zaostává za vrchařským suverénem o téměř minutu. 
Kritička cyklistů povede odbor dopravy v Londýně
22. 5. 2018 | Kategorie: ostatní
Cyklisté z britské metropole kritizují dosazení obhájkyně tvrdých postupů vůči přestupkům cyklistů do čela odboru dopravy Londýna.
TOP 20 sprintů Petra Sagana
20. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Podívejte se na dvacet vybraných sprintů, kde dominoval trojnásobný světový šampion Peter Sagan.
Sagan odjíždí z Kalifornie s prázdnou, závod ovládli Kolumbijci
20. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Celkovým vítězem nejprestižnějšího závodu v Americe je teprve jednadvacetiletý Kolumbijec Egan Bernal z týmu Sky, Peter Sagan se tentokrát vítězství nedočkal.
Další drama na Giru a do třetice vítězný Yates!
20. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Britský lídr závodu pokračuje i nádale v neskutečných výkonech, dnes vyhrál horskou etapu osamocen, po sedmnáctikilometrové sólo jízdě!
Kulhavý ani Cink na SP V Albstadtu nedojeli
20. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Nejlepším českým bikerům Jaroslavu Kulhavému a Ondřeji Cinkovi nevyšla generálka před domácím Světovým pohárem v Novém Městě na Moravě, když ani jeden v německém Albstadtu nedojeli.
Jak čistit řetěz na kole: je hned několik možností
20. 5. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter vám poradí, jak čistit řetěz na kole.
Juniorka Kučerová v Albstadtu třetí, Průdek jedenáctý!
19. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Ve Světovém poháru do třiadvaceti let zajel své životní maximum Matěj Průdek, který v nabité konkurenci skončil 11.
Froome vyhrál na Zoncolanu, Yates zvýšil náskok!
19. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Zmrtvýchstání Chrise Frooma na obávaném Monte Zoncolanu, v boji o vítězství těsně uhájil vítězství před suverénním lídrem Simonem Yatesem.
Viviani vyhrál na letošním Giru poprvé doma, ZONCOLAN už zítra!
18. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Elia Viviani vyhrál na letošním Giru už třetí etapu, poprvé ale slavil v Itálii. Výšlap na slavný Zoncolan se blíží!
Vítězi Short Tracku Annika Langvad a Mathieu van der Poel
18. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Úspěšnou premiéru na Světovém poháru horských kol v německém Albstadtu zaznamenala disciplína Short Track, díky níž se určilo startovní pole na nedělní cross country.
Začíná Světový pohár MTB v Albstadtu
18. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Již před dvěma měsíci odstartoval v JAR Světový pohár horských kol, nyní se seriál přesouvá na evropský kontinent, kde pokračuje v německém Albstadtu.
» více novinek a videí

 
Reklama