Bína mistrem republiky v cyklokrosu

Bína mistrem republiky v cyklokrosu

Datum vydání: 11. 1. 2014

 

 

Třicetiletý cyklokrosař Martin Bína z celku Kwadro Stannah se konečně dočkal mistrovského titulu. Po pěti druhých místech vybojoval při absenci sedminásobného mistra ČR Zdeňka Štybara své první zlato při dnešním šampionátu v Lošticích.


Celkové prvenství v seriálu TOI TOI Cupu udržel Tomáš Paprstka z Remerx Merida Kolín, který dnes skončil pátý. Stříbro vybojoval na poměrně těžkém okruhu Michael Boroš z ČEZ Cyklo Team Tábor a třetí dojel Vladimír Kyzivát (Johnson Control AŠ Ml. Boleslav).

 

Do dnešního dne pětkrát druhý a jednou třetí Bína byl před startem jasným favoritem a s touto rolí se dokázal vyrovnat skvěle. Juniorský mistr světa z roku 2001 hned od druhého okruhu z devíti jezdil osamoceně na čele a svůj náskok neustále zvyšoval. Zpočátku se jej sice dokázali držet Boroš s dalším jezdcem z Tábora Ondřejem Bambulou, ale pak jim Bína ujel a své sólo zdárně dotáhl až do cíle.

"Je to určitě splněný sen a za zisk titulu jsem strašně rád. Bylo to o mém tempu a jet stále dopředu. Bylo to dobré, na trati jsem neměl žádný problém," pochvaloval si Bína.

Ve třetím kole měl pád Bambula a na Boroše se dotáhl Bínův spolujezdec ze stáje Kwadro Stannah Radomír Šimůnek, další z dlouholetých čekatelů na mistrovský titul. V cíli třetího kola ztráceli Boroš se Šimůnkem na vedoucího Bínu patnáct sekund, Kyzivát s Paprstkou ztráceli další čtvrtminutu. Ve čtvrtém kole již jel samostatně Boroš druhý a na třetího Šimůnka se začali dotahovat Kyzivát s Paprstkou a při dalším průjezdu cílovou páskou se již Kyzivát dostal na třetí místo, naopak další spolufavorité Lubomír Petruš (BKCP Powerplus) a Vojtěch Nipl z Focus Znojmo, který obhajoval bronz z loňského roku, překvapivě nestačili.
 

 

V osmém kole dokonce jedenatřicetiletý Kyzivát dostihl o deset let mladšího Boroše a boj o další dvě medaile za Bínou se zúžil na tuto dvojici. Boroš dokonce po problémech s pedálem trochu zaostal, ale v posledním kole se stačil na Kyziváta zpět dotáhnout a na posledních překážkách se dostal zpět na druhé místo a dojel si pro svoji první medaili v elitní kategorii, to samé ale platí i v případě Kyziváta. Ve spurtu o čtvrté místo uhájil toto umístění Šimůnek před Paprstkou, ale ten byl přesto spokojen, stačilo mu to na celkový triumf v domácím poháru.

 

Výsledky:
 

Mistrovství ČR:

 

1. Bína (Kwadro Stannah) 1:03:54, 2. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) +43, 3. Kyzivát (Johnson Controls AŠ. Ml. Boleslav) +46, 3. Šimůnek (Kwadro Stannah) +1:04, 5. Paprtska (Remerx Merida Kolín) +1:04, 6. Petruš (BKCP Powerplus) +1:46, 7. Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:46, 8. Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) +2:22, 9. Nipl (Focus Znojmo) +3:22, 10. Lasák (Max Cursor) +3:33.

 

Konečné pořadí TOI TOI Cupu:

 

1. Paprstka 224, 2. Boroš 216, 3. Nipl 213, 4. Kyzivát 212, 5. Bambula 212, 6. Skála 203, 7. Lasák 189, 8. F. Adel (KC Hlinsko) 158, 9. Malík (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) 149, 10. Metlička (Johnson Controls AŠ. Ml. Boleslav) 134.
 
Zdroj: ČSC

 

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Šlapání o vysoké kadenci je nevhodné pro amatéry
16. 2. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Nejnovější studie vědců z prestižní britské univerzity King's College London svými výsledky doporučuje amatérským cyklistům šlapání o vysoké kadenci.
Co pít a jíst během sportovní aktivity?
16. 2. 2019 | Kategorie: ostatní
Vytvořili jsme pro ​vás základní přehled výživy, na níž by měl dbát jak amatérský sportovec, tak profesionál.
Šestidenní kolumbijský etapák přilákal kromě Frooma i čtyři Čechy
15. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Závod Okolo Kolumbie v těchto dnes absolvují i čtyři Češi včetně teprve osmnáctiletého Karla Vacka.​
Petr Hampl: Mám za sebou nejlepší sezónu kariéry
14. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Petr Hampl má za sebou nejlepší sezónu kariéry a věří, že ta nadcházející bude minimálně stejně dobrá.
Registrace Cycling University otevřena!
13. 2. 2019 | Kategorie: MTB, dráha, silniční
Český svaz cyklistiky otevřel informační server svého projektu Cycling University, kde je zároveň možnost se registrovat k jednotlivým seminářům.
Josef Černý začne svou "World Tour" v neděli v Almerii
13. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Pětadvacetiletý český nováček v pelotonu World Tour, Josef Černý, odstartuje svou kariéru mezi cyklistickou elitou na španělské jednorázovce Clasica de Almeria.
Patrik Jahoda v plné přípravě na sezónu 2019!
13. 2. 2019 | Kategorie: ostatní
Jeden z nejlepších světových hanbikerů současnosti, Patrik Jahoda, který závodí v kategorii H1 má za sebou úspěšné soustředění na větrném Lanzarote.
Výkonnostní trénink dětí a mládeže - III. část
13. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveřejňujeme třetí díl Tréninkové poradny reprezentačního trenéra horských kol Viktora Zapletala na téma Výkonnostní trénink dětí a mládeže.
Výkonnostní trénink dětí a mládeže - II. část
12. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveřejňujeme druhý díl Tréninkové poradny reprezentačního trenéra horských kol Viktora Zapletala na téma Výkonnostní trénink dětí a mládeže.
Výkonnostní trénink dětí a mládeže - I. část
11. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveřejňujeme první díl Tréninkové poradny reprezentačního trenéra horských kol Viktora Zapletala na téma Výkonnostní trénink dětí a mládeže.
TUFO-PARDUS Prostějov se připravuje v Toskánsku
11. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů TUFO-PARDUS Prostějov doplněný o nadějné juniory se vydal najíždět kilometry do slunného Toskánska.
Rok 2014 v podání Petra Sagana
10. 2. 2019 | Kategorie: dráha
Zavzpomínejte s námi na rok 2014 a Slováka Petra Sagana, který zářil v cyklistickém poli.
» více novinek a videí

 
Reklama