Bína mistrem republiky v cyklokrosu

Bína mistrem republiky v cyklokrosu

Datum vydání: 11. 1. 2014

 

 

Třicetiletý cyklokrosař Martin Bína z celku Kwadro Stannah se konečně dočkal mistrovského titulu. Po pěti druhých místech vybojoval při absenci sedminásobného mistra ČR Zdeňka Štybara své první zlato při dnešním šampionátu v Lošticích.


Celkové prvenství v seriálu TOI TOI Cupu udržel Tomáš Paprstka z Remerx Merida Kolín, který dnes skončil pátý. Stříbro vybojoval na poměrně těžkém okruhu Michael Boroš z ČEZ Cyklo Team Tábor a třetí dojel Vladimír Kyzivát (Johnson Control AŠ Ml. Boleslav).

 

Do dnešního dne pětkrát druhý a jednou třetí Bína byl před startem jasným favoritem a s touto rolí se dokázal vyrovnat skvěle. Juniorský mistr světa z roku 2001 hned od druhého okruhu z devíti jezdil osamoceně na čele a svůj náskok neustále zvyšoval. Zpočátku se jej sice dokázali držet Boroš s dalším jezdcem z Tábora Ondřejem Bambulou, ale pak jim Bína ujel a své sólo zdárně dotáhl až do cíle.

"Je to určitě splněný sen a za zisk titulu jsem strašně rád. Bylo to o mém tempu a jet stále dopředu. Bylo to dobré, na trati jsem neměl žádný problém," pochvaloval si Bína.

Ve třetím kole měl pád Bambula a na Boroše se dotáhl Bínův spolujezdec ze stáje Kwadro Stannah Radomír Šimůnek, další z dlouholetých čekatelů na mistrovský titul. V cíli třetího kola ztráceli Boroš se Šimůnkem na vedoucího Bínu patnáct sekund, Kyzivát s Paprstkou ztráceli další čtvrtminutu. Ve čtvrtém kole již jel samostatně Boroš druhý a na třetího Šimůnka se začali dotahovat Kyzivát s Paprstkou a při dalším průjezdu cílovou páskou se již Kyzivát dostal na třetí místo, naopak další spolufavorité Lubomír Petruš (BKCP Powerplus) a Vojtěch Nipl z Focus Znojmo, který obhajoval bronz z loňského roku, překvapivě nestačili.
 

 

V osmém kole dokonce jedenatřicetiletý Kyzivát dostihl o deset let mladšího Boroše a boj o další dvě medaile za Bínou se zúžil na tuto dvojici. Boroš dokonce po problémech s pedálem trochu zaostal, ale v posledním kole se stačil na Kyziváta zpět dotáhnout a na posledních překážkách se dostal zpět na druhé místo a dojel si pro svoji první medaili v elitní kategorii, to samé ale platí i v případě Kyziváta. Ve spurtu o čtvrté místo uhájil toto umístění Šimůnek před Paprstkou, ale ten byl přesto spokojen, stačilo mu to na celkový triumf v domácím poháru.

 

Výsledky:
 

Mistrovství ČR:

 

1. Bína (Kwadro Stannah) 1:03:54, 2. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) +43, 3. Kyzivát (Johnson Controls AŠ. Ml. Boleslav) +46, 3. Šimůnek (Kwadro Stannah) +1:04, 5. Paprtska (Remerx Merida Kolín) +1:04, 6. Petruš (BKCP Powerplus) +1:46, 7. Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:46, 8. Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) +2:22, 9. Nipl (Focus Znojmo) +3:22, 10. Lasák (Max Cursor) +3:33.

 

Konečné pořadí TOI TOI Cupu:

 

1. Paprstka 224, 2. Boroš 216, 3. Nipl 213, 4. Kyzivát 212, 5. Bambula 212, 6. Skála 203, 7. Lasák 189, 8. F. Adel (KC Hlinsko) 158, 9. Malík (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) 149, 10. Metlička (Johnson Controls AŠ. Ml. Boleslav) 134.
 
Zdroj: ČSC

 

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Tropický závod ŠKODA AUTO Sázava vyhrál Rauchfuss a Fridrichová
18. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Tropické letní teploty přivítaly v sobotu 15. června stovky cyklistů na závodě ŠKODA AUTO Sázava, pro něž byly připraveny tři trasy. Ta nejnáročnější měřila 80 kilometrů, střední 40 a rodinná Nova jízda 16 kilometrů.
Cykloměstem roku 2019 je Rožnov pod Radhoštěm
17. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Soutěž o město nejpřátelštější k cyklistům roku 2019 vyhrál Rožnov pod Radhoštěm.
Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►