Bína mistrem republiky v cyklokrosu

Bína mistrem republiky v cyklokrosu

Datum vydání: 11. 1. 2014

 

 

Třicetiletý cyklokrosař Martin Bína z celku Kwadro Stannah se konečně dočkal mistrovského titulu. Po pěti druhých místech vybojoval při absenci sedminásobného mistra ČR Zdeňka Štybara své první zlato při dnešním šampionátu v Lošticích.


Celkové prvenství v seriálu TOI TOI Cupu udržel Tomáš Paprstka z Remerx Merida Kolín, který dnes skončil pátý. Stříbro vybojoval na poměrně těžkém okruhu Michael Boroš z ČEZ Cyklo Team Tábor a třetí dojel Vladimír Kyzivát (Johnson Control AŠ Ml. Boleslav).

 

Do dnešního dne pětkrát druhý a jednou třetí Bína byl před startem jasným favoritem a s touto rolí se dokázal vyrovnat skvěle. Juniorský mistr světa z roku 2001 hned od druhého okruhu z devíti jezdil osamoceně na čele a svůj náskok neustále zvyšoval. Zpočátku se jej sice dokázali držet Boroš s dalším jezdcem z Tábora Ondřejem Bambulou, ale pak jim Bína ujel a své sólo zdárně dotáhl až do cíle.

"Je to určitě splněný sen a za zisk titulu jsem strašně rád. Bylo to o mém tempu a jet stále dopředu. Bylo to dobré, na trati jsem neměl žádný problém," pochvaloval si Bína.

Ve třetím kole měl pád Bambula a na Boroše se dotáhl Bínův spolujezdec ze stáje Kwadro Stannah Radomír Šimůnek, další z dlouholetých čekatelů na mistrovský titul. V cíli třetího kola ztráceli Boroš se Šimůnkem na vedoucího Bínu patnáct sekund, Kyzivát s Paprstkou ztráceli další čtvrtminutu. Ve čtvrtém kole již jel samostatně Boroš druhý a na třetího Šimůnka se začali dotahovat Kyzivát s Paprstkou a při dalším průjezdu cílovou páskou se již Kyzivát dostal na třetí místo, naopak další spolufavorité Lubomír Petruš (BKCP Powerplus) a Vojtěch Nipl z Focus Znojmo, který obhajoval bronz z loňského roku, překvapivě nestačili.
 

 

V osmém kole dokonce jedenatřicetiletý Kyzivát dostihl o deset let mladšího Boroše a boj o další dvě medaile za Bínou se zúžil na tuto dvojici. Boroš dokonce po problémech s pedálem trochu zaostal, ale v posledním kole se stačil na Kyziváta zpět dotáhnout a na posledních překážkách se dostal zpět na druhé místo a dojel si pro svoji první medaili v elitní kategorii, to samé ale platí i v případě Kyziváta. Ve spurtu o čtvrté místo uhájil toto umístění Šimůnek před Paprstkou, ale ten byl přesto spokojen, stačilo mu to na celkový triumf v domácím poháru.

 

Výsledky:
 

Mistrovství ČR:

 

1. Bína (Kwadro Stannah) 1:03:54, 2. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) +43, 3. Kyzivát (Johnson Controls AŠ. Ml. Boleslav) +46, 3. Šimůnek (Kwadro Stannah) +1:04, 5. Paprtska (Remerx Merida Kolín) +1:04, 6. Petruš (BKCP Powerplus) +1:46, 7. Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:46, 8. Skála (ČEZ Cyklo Team Tábor) +2:22, 9. Nipl (Focus Znojmo) +3:22, 10. Lasák (Max Cursor) +3:33.

 

Konečné pořadí TOI TOI Cupu:

 

1. Paprstka 224, 2. Boroš 216, 3. Nipl 213, 4. Kyzivát 212, 5. Bambula 212, 6. Skála 203, 7. Lasák 189, 8. F. Adel (KC Hlinsko) 158, 9. Malík (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) 149, 10. Metlička (Johnson Controls AŠ. Ml. Boleslav) 134.
 
Zdroj: ČSC

 

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking
15. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking v rakouském Saalbach-Hinterglemm
ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu
15. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9. vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.
KoloFogo: Jedna stopa rovná se mnohem víc legrace
11. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
S ideou jednostopého vozíku za kolo přišel v roce 2001 německý rámař Florian Weismann.
V Libuši a na Zličíně se rozhodovalo o celkových vítězích TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
10. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v XCO pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý.
Zlínská 50 zůstává v lesích nad Zlínem
9. 9. 2019 | Kategorie: MTB
V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50.
Bábek míří do Tokia s Flowmonem
4. 9. 2019 | Kategorie: dráha
Flowmon Networks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.
To nejlepší z Krkonoš! NOVA CUP v Harrachově startuje 14. září
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Šestá zastávka seriálu NOVA CUP se uskuteční v Harrachově a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Finálové závody TOMKET Pražského MTB poháru 2019 v Libuši a na Zličíně!
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Významný víkend čeká bikery, kteří bojují o celkové umístění a unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou v TOMKET Pražském MTB poháru 2019.
Cink na MS v Kanadě šestý, Čábelická dvacátá!
1. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Čtvrtý den světového šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne pokračoval závodem žen U23 a elitními kategoriemi žen a mužů.
Stevens Jura ES: I po letech jedinečný univerzál
31. 8. 2019 | Kategorie:
Stevens Jura si v naší kotlině za těch pár let své existence vypracoval pověst dokonalého univerzála, který zvládne náročný maraton i příkrý trail. Doba ale běží a s ní přichází i nové nároky. Jak je na tom letošní verze ES?
Dramatický závod mužů kategorie U23!
31. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant David Zadák vybojoval na světovém šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne 37. místo v závodě mužů kategorie U23.
Brněnský rok sportu pokračuje
30. 8. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
III. ČESKOSLOVENSKÉ VŠECYKLISTICKÉ HRY jako pocta 150. výročí prvních cyklistických závodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►