Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová

Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová

Datum vydání: 24. 7. 2022

Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý (čtvrtý v řadě) titul pro Ondřeje Cinka (Kross Orlen Cycling Team) a premiérový pro Janu Czeczinkarovou (Liv ELMTRADE Racing).

Ve Stupně se také šampiony mezi juniory stali favorizovaní Simona Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing) a Ondřej Novotný (Dukla Praha).

 

Od začátku mužů se rychle dostal do čela Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing), naopak velký favorit Cink byl v úvodu až kolem desátého místa. Ale již ve druhém kole se dostal na první pozici, a tak to bylo až do cíle. Za Cinkem se drželi Zatloukal, Luláš Kobes (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) a také Marek Raufuss (Česká spořitelna Accolade). Ze zadních pozic se kupředu posouval i nejúspěšnější český biker historie Jaroslav Kulhavý (Česká spořitelna Accolade), který domácí šampionát vyhrál sedmkrát a letošní sezona je něj poslední závodní.

 

V pátém kole začal ztrácet Rauchfuss, který na loňském mistrovství skončil druhý a letos při jediném startu v IZOMAT Cupu dokázal vyhrát. Rychle se na něj dotáhl jeho týmový kolega Kulhavý, ale to pro něj nebyl konec snažení.
 


V závěru závodu se Kulhavý dostal i před o sedmnáct let mladšího Zatloukala a následně i před Kobese a po mistrovském titulu v maratonu vybojoval dnes stříbro v olympijském cross country, pro bronz si v závěrečném spurtu dojel Kobes před Zatloukalem, který tím vybojoval zlato v kategorii U23.

„Nevím, zda můžu vůbec mluvit,“ byla v cíli první slova dojatého Cinka, který jel vlastně na svém domácím okruhu.

„Bylo to těžké, moc jsem toho v týdnu netrénoval, ale tady to pro mě moc znamená. Narodila se mi dcera, plus tohle vítězství, prostě nevím, co říci,“ přidal již šestinásobný český šampion.

“Atmosféra byla skvělá, tolik lidí co mě přišlo podpořit, to jsem snad ani nečekal. Vítězství je dnes pro dceru a manželku,“ dodal.

Závod žen si od začátku podmanila Jana Czeczinkarová. Okamžitě se usadila na vedoucí pozici a jela si prakticky svůj závod. Za ní se zformovala tříčlenná skupina ve složení Adéla Holubová (kola-bbm), Tereza Tvarůžková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) a Jitka Čábelická (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team).  
 


Dvě kola před koncem došly síly Čábelické a v posledním kole se podařilo Holubové zrychlením setřást Tvarůžkovou a o medailích bylo rozhodnuto.  Mladá Holubová si druhým místem zajistila i mistrovské zlato mezi závodnicemi kategorie U23.

„Všechno se sešlo skvěle, trať mi výborně sedla. I když trať byla hodně prašná, tak jinak se vše vydařilo. Zatáhlo se a nebylo až takové vedro. Výhrou jsem si dala takový předčasný dárek k pětadvacátým narozeninám,“ řekla Jana Czeczinkarová, která domácí titul vybojovala poprvé v kariéře.  

Výsledky:
 

Kadetky:

1. A. Gottwaldová (CP team) 46:24, 2. Viková (Dukla Praha) +57, 3. Bradáčová (ACT LERAK Blansko) +1:46.

 

Juniorky:

1.Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing) 1:00:00, 2. E. Hanáková (REXONIX Racing Team) +3:12, 3. Pernická (Bike Pro Racing) +5:15.

 

Ženy:

1. Czeczinkarová (Liv ELMTRADE Racing) 1:28:49, 2. (1. U23) Holubová (kola-bbm) +51, 3. Tvarůžková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +1:25, 4. Čábelická (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) +2:57, 5. Štěpánová (Cyklostar Head Pirelli) +5:22, 6. Průdková (Multicraft MTB team) +6:14, …7.  (2. U23) Novotná (Kolofix - Reclino racing team) +8:21, 10. (3. U23) Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +10:22.

 

Kadeti:

1. Bažant (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) 52:07, 2. Friedel (DK Bikeshop Racing Team) +19, 3. Kratochvíl (LAWI junior team) +1:50.

 

Junioři:

1. Novotný (Dukla Praha) 1:04:47, 2. Černý (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +45, 3. Naxera (SK Velo Praha) +59.

 

Muži:

1. Cink (Kross Orlen Cycling Team) 1:25:23, 2. Kulhavý (Česká spořitelna - Accolade) +27, 3. Kobes (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) +35, 4. (1. U23) Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) +37, 5. Rauchfuss (Česká spořitelna - Accolade) +1:24, 6. Škarnitzl (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) +1:34, …9.  (2. U23) Sáska (ROUVY Specialized) +5:41, 10. (3. U23) Konečný (Nutrend Specialized Racing) +5:48.

 

Foto: TZ ČSC, foto: Pavel Křikava


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►