Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová

Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová

Datum vydání: 24. 7. 2022

Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý (čtvrtý v řadě) titul pro Ondřeje Cinka (Kross Orlen Cycling Team) a premiérový pro Janu Czeczinkarovou (Liv ELMTRADE Racing).

Ve Stupně se také šampiony mezi juniory stali favorizovaní Simona Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing) a Ondřej Novotný (Dukla Praha).

 

Od začátku mužů se rychle dostal do čela Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing), naopak velký favorit Cink byl v úvodu až kolem desátého místa. Ale již ve druhém kole se dostal na první pozici, a tak to bylo až do cíle. Za Cinkem se drželi Zatloukal, Luláš Kobes (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) a také Marek Raufuss (Česká spořitelna Accolade). Ze zadních pozic se kupředu posouval i nejúspěšnější český biker historie Jaroslav Kulhavý (Česká spořitelna Accolade), který domácí šampionát vyhrál sedmkrát a letošní sezona je něj poslední závodní.

 

V pátém kole začal ztrácet Rauchfuss, který na loňském mistrovství skončil druhý a letos při jediném startu v IZOMAT Cupu dokázal vyhrát. Rychle se na něj dotáhl jeho týmový kolega Kulhavý, ale to pro něj nebyl konec snažení.
 


V závěru závodu se Kulhavý dostal i před o sedmnáct let mladšího Zatloukala a následně i před Kobese a po mistrovském titulu v maratonu vybojoval dnes stříbro v olympijském cross country, pro bronz si v závěrečném spurtu dojel Kobes před Zatloukalem, který tím vybojoval zlato v kategorii U23.

„Nevím, zda můžu vůbec mluvit,“ byla v cíli první slova dojatého Cinka, který jel vlastně na svém domácím okruhu.

„Bylo to těžké, moc jsem toho v týdnu netrénoval, ale tady to pro mě moc znamená. Narodila se mi dcera, plus tohle vítězství, prostě nevím, co říci,“ přidal již šestinásobný český šampion.

“Atmosféra byla skvělá, tolik lidí co mě přišlo podpořit, to jsem snad ani nečekal. Vítězství je dnes pro dceru a manželku,“ dodal.

Závod žen si od začátku podmanila Jana Czeczinkarová. Okamžitě se usadila na vedoucí pozici a jela si prakticky svůj závod. Za ní se zformovala tříčlenná skupina ve složení Adéla Holubová (kola-bbm), Tereza Tvarůžková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) a Jitka Čábelická (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team).  
 


Dvě kola před koncem došly síly Čábelické a v posledním kole se podařilo Holubové zrychlením setřást Tvarůžkovou a o medailích bylo rozhodnuto.  Mladá Holubová si druhým místem zajistila i mistrovské zlato mezi závodnicemi kategorie U23.

„Všechno se sešlo skvěle, trať mi výborně sedla. I když trať byla hodně prašná, tak jinak se vše vydařilo. Zatáhlo se a nebylo až takové vedro. Výhrou jsem si dala takový předčasný dárek k pětadvacátým narozeninám,“ řekla Jana Czeczinkarová, která domácí titul vybojovala poprvé v kariéře.  

Výsledky:
 

Kadetky:

1. A. Gottwaldová (CP team) 46:24, 2. Viková (Dukla Praha) +57, 3. Bradáčová (ACT LERAK Blansko) +1:46.

 

Juniorky:

1.Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing) 1:00:00, 2. E. Hanáková (REXONIX Racing Team) +3:12, 3. Pernická (Bike Pro Racing) +5:15.

 

Ženy:

1. Czeczinkarová (Liv ELMTRADE Racing) 1:28:49, 2. (1. U23) Holubová (kola-bbm) +51, 3. Tvarůžková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +1:25, 4. Čábelická (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) +2:57, 5. Štěpánová (Cyklostar Head Pirelli) +5:22, 6. Průdková (Multicraft MTB team) +6:14, …7.  (2. U23) Novotná (Kolofix - Reclino racing team) +8:21, 10. (3. U23) Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +10:22.

 

Kadeti:

1. Bažant (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) 52:07, 2. Friedel (DK Bikeshop Racing Team) +19, 3. Kratochvíl (LAWI junior team) +1:50.

 

Junioři:

1. Novotný (Dukla Praha) 1:04:47, 2. Černý (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín) +45, 3. Naxera (SK Velo Praha) +59.

 

Muži:

1. Cink (Kross Orlen Cycling Team) 1:25:23, 2. Kulhavý (Česká spořitelna - Accolade) +27, 3. Kobes (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) +35, 4. (1. U23) Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) +37, 5. Rauchfuss (Česká spořitelna - Accolade) +1:24, 6. Škarnitzl (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team) +1:34, …9.  (2. U23) Sáska (ROUVY Specialized) +5:41, 10. (3. U23) Konečný (Nutrend Specialized Racing) +5:48.

 

Foto: TZ ČSC, foto: Pavel Křikava


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod ŠKODA CUP 2023 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš ovládl Pavel Kelemen
27. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár na silnici, který se jezdí pod názvem ŠKODA CUP, odstartoval v něděli 26.3. ve Velké Bíteši.
Středočeský kraj buduje rozsáhlou síť cyklostezek
23. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Řada turisticky atraktivních míst ve Středočeském kraji je dostupná, díky rozšiřující se síti cyklotras, i z nádraží.  Kraj navíc, historicky poprvé, podpoří budování cyklistické infrastruktury – chce nechat postavit cyklověže a cykloboxy. Co dalšího chystá?
Dosáhnete v předklonu na zem? Zkrácené svaly stojí za mnoha problémy v těle
21. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Nedosáhnete v předklonu rukama na zem? Na vině jsou zkrácené svaly na zadní straně stehen – tzv. hamstringy. Problému si většina sedící populace všimne až ve chvíli, kdy se zřetězí do bolesti zad a hlavy.
Čábelická a Cink vítězi 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole!
20. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Jitka Čábelická a Ondřej Cink ovládli v hlavních kategoriích úvodní kolo ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskutečnil v lokalitě Traily Motol - „Jízda pod napětím“.
Vše pro profesionály, rodiny s dětmi i začínající cyklisty: Cyklistickou sezónu zahájí veletrh FOR BIKES 2023
15. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Veletrh cyklistiky FOR BIKES bude už potřinácté unikátní přehlídkou nových modelů kol i kompletního cyklo sortimentu tuzemských a zahraničních značek.
Okolo jižních Čech 2022
14. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Okolo jižních Čech je mezinárodní cyklistický etapový závod, který je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2.
ŠKODA Pražský MTB pohár startuje v neděli 19. března
13. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Je nepsaným pravidlem české bikové scény, že úvodní podnik ŠKODA Pražského MTB poháru každoročně zahajuje tuzemskou závodní sezónu v olympijském XCO.
Přihlas se včas na mistrovství ČR v maratonu!
10. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Maratonský šampionát se uskuteční 30. dubna ve Stolových horách. Přihlas se na závod ČEZ Stolové hory již teď a nepromeškej jednu z nejsledovanějších bikových událostí u nás.   
ŠKODA CUP 2023 bude mít sedm závodů včetně tří nových
7. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár v silniční cyklistice ŠKODA CUP bude mít v letošní sezoně sedm závodů, přičemž tři pořadatelé jsou úplně noví. Seriál začne tradiční klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš 26.3. a vyvrcholí finálovým kláním 24.9. v Lovosicích.
V Praze se uskutečnil kongres Evropské cyklistické federace!
5. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Český svaz cyklistiky o tomto víkendu (3.3. až 5.3.2023) přivítal kongres Evropské cyklistické unie (UEC) v OREA Hotels Pyramida. Kongresu se zúčastnili vrchní zástupci 45 evropských cyklistických federací včetně vedení Evropské a Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
Stevens San Remo - velmi solidní základ
5. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Základní silniční model v nabídce hamburské značky - SAN REMO rozhodně neznamená, že by se měl za něco stydět. P
Prima CUP odstartuje v Hradci Králové 15. dubna
28. 2. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Město Hradec Králové se stane již po několikáté místem, kde 15. dubna odstartují stovky účastníků z celé České republiky cyklistickou sezonu závodem Decathlon Hradec Králové.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►