Biková sezóna končí - startuje finálový víkend Pražského MTB poháru!

Biková sezóna končí - startuje finálový víkend Pražského MTB poháru!

Datum vydání: 24. 9. 2021

Sezóna horských kol 2021 finišuje a ke svému vyvrcholení směřuje i seriál v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů - ŠKODA Pražský MTB pohár, který se o tomto víkendu připravuje na finálový víkend ve Kbelích a Libuši.  

V lesoparku Letňany a na přírodní trati v Libuši se uskuteční šestý a sedmý závod ŠKODA Pražského MTB poháru ročníku 2021, které rozhodnou o celkových vítězích a zároveň držitelích originálních pohárů s pražskou dlažební kostkou, které od počátku charakterizují pražský seriál horských kol. I v letošním roce bude pohár pro vítěze unikátním dílem, které symbolizuje aktuální dění v cyklistice a sportu obecně.

V roce 2019 byl pohár s pražskou dlažební kostkou vyhotoven do podoby olympijské pochodně ve vztahu k blížícím se olympijským hrám v Tokiu, ročník 2020 zase přibližovala „kostka v kleci“ umělecky ztvárňující sport a lidstvo čelící pandemii koronaviru. Jaký motiv zvolili pořadatelé soutěže pro rok 2021 zatím ponecháme v tajnosti. Jisté ale je, že o ojedinělé trofeje i o pořadí na dalších místech celkového pořadí budou svedeny dramatické souboje ve všech vypsaných kategoriích, včetně prestižní soutěže týmů, což dokládají jen minimální bodové rozdíly mezi jednotlivými jezdci před závěrečnými závody.      
 
Metorologové slibují Praze na blížící se víkend krásné počasí babího léta s teplotami kolem 21 stupňů. Využijte nabídky a přijeďte do Kbel a Libuše závodit, nejlépe s celou rodinou. Online registrace k závodu je otevřená do pátku.

Trénink na tratích ve Kbelích a Libuši bude přístupný v pátek 23. září od 17 hodin, v Libuši navíc i v sobotu od 15 hodin.
 
Celkové pořadí po 5. kolech na www.sportt.cz.
Registrace k závodům Kbely a Libuš na prahamtb.cz.
Propozice 6. závod Kbely na prahamtb.cz.
Propozice 7. závod Libuš na prahamtb.cz.
Více informací na www.prahamtb.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

První cyklistické informační centrum v Písku!
20. 10. 2021 | Kategorie: ostatní
V pondělí 25. října 2021 v 16 hodin bude slavnostně otevřeno v nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509 1. Cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy.
Jak vybrat to nejlepší dámské nebo pánské elektrokolo?
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokolo se stalo v posledních letech velmi žádaným zbožím. Dnes už jej má prakticky skoro každý, ostatně vám umožní užít si naplno projížďky krajinou, i když na to zrovna nemáte sílu nebo zdraví úplně neslouží.
Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanácti dílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové.
Galaxy Stevens série: Tour de Brdy vyhrál Tomáš Kalojíros
11. 10. 2021 | Kategorie: silniční
Dramatický závod okolo Brd se rozhodoval ve spurtu mezi Tomášem Kalojírosem a loňským amatérským vítězem Michalem Kollertem na bruslařské dráze ve sportovním areálu Strašice.
Singltrek pod Smrkem: ukázka trailů
10. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede po Singltreku pod Smrkem, rájem milovníků stezek pro horská kola.
Termíny Pražského MTB poháru 2022!
8. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Pořadatelé Pražského MTB poháru zveřejnili termíny soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem.
Alpa Hradec Králové zakončí cyklistickou sezónu 16. října!
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Buď součástí závěrečného cyklistického závodu seriálu Prima CUP, kterým je třetí říjnový víkend Alpa Hradec Králové. Připraveny jsou tři trasy.
Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.
Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!
5. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
Galaxy Stevens série 2021: Tour de Brdy již tuto sobotu!
5. 10. 2021 | Kategorie:
Trasa 15. ročníku Tour de Brdy je připravená.
Prima CUP v Mikulově si užila řada hvězd! Vítězem závodu Bubílek
5. 10. 2021 | Kategorie:
Několik slavných osobností si užilo předposlední závod seriálu Prima CUP, kterým byl ZP 211 Mikulov.
Pražský MTB pohár zná celkové vítěze pro rok 2021!
30. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Finálové závody ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích a Libuši rozhodly o držitelích unikátních trofejí s pražskou dlažební kostkou pro rok 2021.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►