Bikery čeká ME v Srbsku, Cink si chce spravit chuť

Bikery čeká ME v Srbsku, Cink si chce spravit chuť

Datum vydání: 12. 8. 2021

Dnešním závodem štafet bude zahájeno mistrovství Evropy v cross country horských kol, které hostí srbský Novi Sad. V dějišti se už chystá dvacet českých reprezentantů včetně olympioniků Ondřeje Cinka a Jitky Čábelické.

 

Zejména Ondřej Cink by si v Srbsku rád spravil chuť po smůle z olympijského závodu, kde ho defekt vyřadil z boje o některou z medailí. 

„Po Tokiu jsem potřeboval dva až tři dny volna, abych se srovnal především psychicky, protože mi chvilku trvalo, než jsem si přebral v hlavě, co se v závodě vlastně stalo. Ale pomohlo to a nastavil jsem si hlavu zase na další cíle v sezóně a začal zase tvrdě trénovat,“ řekl Cink.

„Poslední týden byl tréninkově opravdu těžký, ale zvládl jsem to. Tady v Srbsku je dost vedro, ale to mám rád,“ uvedl jeden z favoritů mužského cross country.

Pořadatelé zvolili jako lokalitu pro šampionát historickou vojenskou pevnost Petrovaradín dominující městu nad řekou Dunaj. Závodníci budou na trati zdolávat úskalí v podobě sjezdů po hradních schodech, tunely, prudké výjezdy po historické dlažbě pevnosti apod.

„Trať je hodně zvláštní, tak uvidíme, jak se mi na ní v závodě pojede, ale spíše vše směřuji k poslednímu srpnovému víkendu do Val di Sole na mistrovství světa,“ prozradil Cink.

I Čábelická si naordinovala po návratu z Japonska domů krátké volno.

„A pak hned následoval týden tréninku v Jizerkách. Bylo potřeba se trošku srovnat a nabrat síly do závěru sezóny, který bude velmi náročný. Mistrovství Evropy bude prvním startem po olympiádě, proto jsem ráda, že pojedu štafetu. Bude to skvělé rozjetí. Trať je tu zajímavá, vypadá trochu cyklokrosově, techniku zde nahrazují schody, ale bude se to hodně zajídat,“ řekla česká ženská jednička.

Už dnes zahájí šampionát boje ve štafetách, které se i letos jedou v šesti lidech – zastoupen musí být jeden závodník z každé kategorie. Za Česko jsou nominováni Ondřej Cink, Jitka Čábelická, z kategorie U23 Jan Zatloukal a Tereza Sásková, junior Filip Konečný a juniorka Karolína Bedrníková.

„Do závodu nastupujeme v nejsilnějším možném složení. V minulém roce jsme obsadili velmi dobré páté místo, což je s ohledem na sílu a složení ostatních týmů umístění, které bych považoval bych za úspěch i nyní,“ uvedl reprezentační trenér Viktor Zapletal.

V pátečním Eliminatoru se představí Simona Spěšná, Jana Czeczinkarová, Zuzana Šafářová, Adéla Holubová, Patricie Srnská a Tereza Tvarůžková, z mužů pak Samuel Jirouš, Jan Sáska a Lukáš Kobes.

 

Nominace reprezentace ČR – muži elite: Ondřej Cink, Jan Škarnitzl, Jan Vastl, Lukáš Kobes, ženy elite: Jitka Čábelická, Tereza Tvarůžková, Jana Czeczinkarová.

 

Muži U23: Samuel Jirouš, Jan Sáska, David Šulc, Jan Zatloukal, ženy U23: Adéla Holubová, Tereza Sásková, Zuzana Šafářová, junioři: Filip Konečný, Filip Jech, Václav Veverka, juniorky: Karolína Bedrníková, Simona Spěšná, Patricie Srnská.

 

Program ME – čtvrtek, 17.00: štafety, pátek, 16.30: eliminator (kvalifikace), 18.30: eliminator (finále). Cross country – sobota, 11.00: junioři, 13.00: juniorky, 16.00: muži U23. Neděle, 10.30: ženy U23, 13.00: ženy, 16.00: muži.


Foto: Robin Nevřala, Zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gočárovy schody v Hradci Králové již 28. září
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Tradiční termín 28. září patří exhibiční akci Gočárovy schody, která se uskuteční na Svatého Václava a Den české státnosti v Hradci Králové.
Biková sezóna končí - startuje finálový víkend Pražského MTB poháru!
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Sezóna horských kol 2021 finišuje a ke svému vyvrcholení směřuje i seriál v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů.
Galaxy Stevens série: Sušický High Point maraton vyhrál Jiří Reeh
21. 9. 2021 | Kategorie: MTB
V Sušici proběhl již čtvrtý ročník Sušického High Point MTB maratonu.
Prima CUP: Maratonskými mistry Holubová a Strož
20. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Na devátém závodě seriálu Prima CUP se rozhodlo o národních šampionech v maratonu. Proporce mistrovského závodu Kross Harrachov byly 115 kilometrů s převýšením přes 3.750 výškových metrů. S extrémně náročnou trasou si nejlépe poradila mladičká Adéla Holubová a Jan Strož.
Na MS do Belgie jede 17 českých cyklistů
16. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Celkem 17 silničních cyklistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Belgii, které se koná od 19. do 26. září.
Konečný i Zatloukal celkovými vítězi Českého poháru MTB!
16. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Jezdci týmu NUTREND Specialized Racing, Filip Konečný a Jan Zatloukal se stali, ve svých kategoriích junior a U23, celkovými vítězi IZOMAT Českého poháru horských kol 2021.
Brambora z Tokia potvrzuje životní sezónu Patrika Jahody!
13. 9. 2021 | Kategorie: ostatní
Výborné, ale nepopulární čtvrté místo vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu český reprezentant a člen týmu NUTREND Specialized Racing.
Pozvánka na 2. závod Galaxy Stevens série - Sušický High Point maraton
11. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Přijeďte si zazávodit i s dětmi na 2. závod Galaxy Stevens série 2021 - Sušický High Point maratontřetí zářijovou sobotu do Sušice, pomyslné brány Šumavy. Koná se zde již tradiční MTB maraton, který prověří, kolik jste toho letos natrénovali.
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál Jan Písař
11. 9. 2021 | Kategorie:
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál na trase 50 km Jan Písař z týmu Cycle Experts Mezi ženami slavila vítězství Kateřina Stanzelová.
Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!
8. 9. 2021 | Kategorie: MTB
ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.
Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili
7. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Od středy do neděle hostí italské Trento mistrovství Evropy silničních cyklistů. Česko bude reprezentovat celkem 20 závodníků a reprezentační trenér Tomáš Konečný věří, že se podaří vybojovat nějaká medaile.
Prima CUP - Silesia Bike Marathon
6. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Podívejte se na reportáž ze závodu Silesia Bike Marathon. 
» více novinek a videí

 
Reklama 
►