Než si sednete v obleku na kolo...

Než si sednete v obleku na kolo...

Datum vydání: 24. 6. 2021

Všichni vášn​iví cyklisté znají ten skvělý pocit, kdy sednou na kolo a těší se na cestu, ať už do školy, do práce nebo na výlet.

Kolo se stalo pro mnohé z nás dopravním prostředkem. Ušetříme za dopravu, ale hlavně kolo prospívá naší fyzičce.

Poslední dobou stoupá obliba městských kol. Ráno vidíme muže v oblecích, jak předjíždí nervózní řidiče, kteří se zasekli v zácpě. Ženy v letních šatech s košíkem na nosiči míří na nákup. Jsem fanda cyklistiky a “městské” kolo dědíme v rodině už po generace. Asi máme kořeny v Holandsku nebo co.....

Už jako náctiletá jsem každý den vyrážela do školy na kole v riflích a tričku. Na předpověď počasí, které hlásili v rozhlase po drátě, jsem se neohlížela. A tak se nejednou stalo, že jsem do školy dojela mokrá nebo mírně zablácená.

Zůstat po jízdě čistá, to se mi občas podaří. Ale aby zůstalo čisté i kolo, to je v podstatě nemožné. Ať svítí sluníčko nebo je po dešti, prach, bláto, písek naberu na vyasfaltované cestě i na chodníku. Zbytky hmyzu a nečistoty všeho druhu na kole zůstávají, ať jezdím opatrně jako dámička nebo jako silniční dravec.

Za ty roky mé cyklistické kariéry jsem toho ujela dost na to, abych zjistila, že se vyplatí mít kolo čisté než vyrazím v kostýmku do kanceláře. A taky že je praktické očistit kolo u vstupu do bytu, než z něho odpadá všechna špína na koberec po cestě na jeho čestné místo na balkoně.

Není divu, že jsem si oblíbila sprej Bike Waterless Cleaner, kterým čistím kolo než ho zaparkuji. Nepotřebuji vodu na předmytí ani omytí. Takže někdy čistím i víckrát za den (před výjezdem z domu, po příjezdu do kanceláře i po příjezdu domů). Sprej od Autosolu a hadýrka stačí. Nastříkám čistič na rám, sedlo, řidítka, vidlici a setřu. I pedály přejedu hadříkem. Někdo čistí a leští auto, někdo motorku. Já jsem si zvykla pečovat o svoje legendární historické kolo.

 
Zdroj: Cominvest CZ

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

První cyklistické informační centrum v Písku!
20. 10. 2021 | Kategorie: ostatní
V pondělí 25. října 2021 v 16 hodin bude slavnostně otevřeno v nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509 1. Cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy.
Jak vybrat to nejlepší dámské nebo pánské elektrokolo?
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokolo se stalo v posledních letech velmi žádaným zbožím. Dnes už jej má prakticky skoro každý, ostatně vám umožní užít si naplno projížďky krajinou, i když na to zrovna nemáte sílu nebo zdraví úplně neslouží.
Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanácti dílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové.
Galaxy Stevens série: Tour de Brdy vyhrál Tomáš Kalojíros
11. 10. 2021 | Kategorie: silniční
Dramatický závod okolo Brd se rozhodoval ve spurtu mezi Tomášem Kalojírosem a loňským amatérským vítězem Michalem Kollertem na bruslařské dráze ve sportovním areálu Strašice.
Singltrek pod Smrkem: ukázka trailů
10. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede po Singltreku pod Smrkem, rájem milovníků stezek pro horská kola.
Termíny Pražského MTB poháru 2022!
8. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Pořadatelé Pražského MTB poháru zveřejnili termíny soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem.
Alpa Hradec Králové zakončí cyklistickou sezónu 16. října!
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Buď součástí závěrečného cyklistického závodu seriálu Prima CUP, kterým je třetí říjnový víkend Alpa Hradec Králové. Připraveny jsou tři trasy.
Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.
Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!
5. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
Galaxy Stevens série 2021: Tour de Brdy již tuto sobotu!
5. 10. 2021 | Kategorie:
Trasa 15. ročníku Tour de Brdy je připravená.
Prima CUP v Mikulově si užila řada hvězd! Vítězem závodu Bubílek
5. 10. 2021 | Kategorie:
Několik slavných osobností si užilo předposlední závod seriálu Prima CUP, kterým byl ZP 211 Mikulov.
Pražský MTB pohár zná celkové vítěze pro rok 2021!
30. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Finálové závody ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích a Libuši rozhodly o držitelích unikátních trofejí s pražskou dlažební kostkou pro rok 2021.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►