Než si sednete v obleku na kolo...

Než si sednete v obleku na kolo...

Datum vydání: 24. 6. 2021

Všichni vášn​iví cyklisté znají ten skvělý pocit, kdy sednou na kolo a těší se na cestu, ať už do školy, do práce nebo na výlet.

Kolo se stalo pro mnohé z nás dopravním prostředkem. Ušetříme za dopravu, ale hlavně kolo prospívá naší fyzičce.

Poslední dobou stoupá obliba městských kol. Ráno vidíme muže v oblecích, jak předjíždí nervózní řidiče, kteří se zasekli v zácpě. Ženy v letních šatech s košíkem na nosiči míří na nákup. Jsem fanda cyklistiky a “městské” kolo dědíme v rodině už po generace. Asi máme kořeny v Holandsku nebo co.....

Už jako náctiletá jsem každý den vyrážela do školy na kole v riflích a tričku. Na předpověď počasí, které hlásili v rozhlase po drátě, jsem se neohlížela. A tak se nejednou stalo, že jsem do školy dojela mokrá nebo mírně zablácená.

Zůstat po jízdě čistá, to se mi občas podaří. Ale aby zůstalo čisté i kolo, to je v podstatě nemožné. Ať svítí sluníčko nebo je po dešti, prach, bláto, písek naberu na vyasfaltované cestě i na chodníku. Zbytky hmyzu a nečistoty všeho druhu na kole zůstávají, ať jezdím opatrně jako dámička nebo jako silniční dravec.

Za ty roky mé cyklistické kariéry jsem toho ujela dost na to, abych zjistila, že se vyplatí mít kolo čisté než vyrazím v kostýmku do kanceláře. A taky že je praktické očistit kolo u vstupu do bytu, než z něho odpadá všechna špína na koberec po cestě na jeho čestné místo na balkoně.

Není divu, že jsem si oblíbila sprej Bike Waterless Cleaner, kterým čistím kolo než ho zaparkuji. Nepotřebuji vodu na předmytí ani omytí. Takže někdy čistím i víckrát za den (před výjezdem z domu, po příjezdu do kanceláře i po příjezdu domů). Sprej od Autosolu a hadýrka stačí. Nastříkám čistič na rám, sedlo, řidítka, vidlici a setřu. I pedály přejedu hadříkem. Někdo čistí a leští auto, někdo motorku. Já jsem si zvykla pečovat o svoje legendární historické kolo.

 
Zdroj: Cominvest CZ

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!
27. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek Adastra Cycling Team se stal vítězem soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2022. Rozhodnul o tom dramatický závěr finálového závodu v Motole. Druhé místo obsadil „objev roku“ tým Rexonix Racing Team a třetí příčku vybojoval rovněž výborně finišující BIKE Puzzle Team.
Cink a Holubová vítězí ve finálovém ŠKODA Pražském MTB poháru v Motole!
27. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Ondřej Cink (Kross Racing Team) a Adéla Holubová (kola-bbm.cz) se stali vítězi hlavních kategorií závěrečného podniku ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole.
Vítězem českého silničního poháru ŠKODA CUP 2022 je Adam Ťoupalík
24. 9. 2022 | Kategorie: silniční
V závěrečném závodu seriálu ŠKODA Cup, kterým bylo kritérium v Mladé Boleslavi, vyhrál Adam Ťoupalík z celku Elkov Kasper a zisk šedesáti bodů mu zajistil i celkové prvenství v prestižním seriálu.
Merida ONE-SIXTY a ONE-FORTY - nezadržitelná evoluce
23. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Dobré věci často vyžadují čas, proto jsme velmi rádi, že se můžeme konečně podělit o novinku v podobě dvojice horských kol, která určují standardy pro horká kola MERIDA – zcela nová dvojice kol ONE-SIXTY a ONE-FORTY.
Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23
23. 9. 2022 | Kategorie: silniční
Český cyklista Mathias Vacek potvrdil svůj talent a na světovém šampionátu silničních cyklistů vybojoval v australském Wollongongu stříbro v závodě mužů do 23 let s hromadným startem.
Osmý ročník Gočárových schodů tradičně 28. září
22. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ŠKODA AUTO Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové.
V Motole se připravuje finále ŠKODA Pražského MTB poháru!
21. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Nejnovější pražská biková lokalita, Traily Motol – „Jízda pod napětím“ v péči pořadatelského týmu NUTREND SPECIALIZED Racing se intenzivně připravuje na očekávaný finálový závod ŠKODA Pražského MTB poháru.
Juniorka Kvasničková na MS čtvrtá v časovce
20. 9. 2022 | Kategorie: silniční
O pouhých 32 tisícin vteřiny unikla medaile na světovém silničním šampionátu v časovce v australském Wollongongu Elišce Kvasničkové.
Stošek na mistrovství světa v maratonu desátý
18. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek obsadil na Mistrovství světa v maratonu v dánském Haderslevu desáté místo.
Přilba Moravy 2022
18. 9. 2022 | Kategorie: dráha
Letošní ročník Přilby Moravy měl opět vynikající zahraniční konkurenci a byl zařazen do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie.
Equator přichází s karbonovými zapletenými koly pro MTB za ceny roku 2021
16. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Equator možná znáte jako značku zapletených silničních a gravel karbonových kol, která již dvanáctým rokem nabízí své produkty profi cyklistům i hobíkům.
On-line závodu La Vuelta Virtual se zúčastnilo na 7 tisíc závodníků z celého světa, zvítězil Ward Simons z Belgie
16. 9. 2022 | Kategorie: ostatní
Virtuální La Vuelta (LVV) na platformě ROUVY měla minulý víkend v Madridu velkolepý finiš. Prvním vítězem La Vuelta Virtual ‘22 se  stal lékárník a otec tří dětí z Belgie, Ward Simons. Na pódiu v centru Madridu poblíž Plaza de la Lealtad porazil 9 závodníků.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►