Bez cyklistické duše budete rychlejší

Bez cyklistické duše budete rychlejší

Datum vydání: 22. 8. 2022

Rádi jezdíte na kole s větrem o závod? Přečtěte si, proč to bez cyklistické duše bude mnohem lepší. A k tomu prozradíme další 2 triky, jak zrychlit ještě víc.
 

Proč se zbavit cyklistické duše aneb 3 triky, jak jezdit na kole rychleji
 

Cyklisté se dají s trochou nadsázky jednoduše rozdělit do dvou skupin. Pro ty z první skupiny je nejdůležitější kochat se krásami okolní krajiny bez ohledu na rychlost. Ve druhé skupině najdeme pravý opak. S nadšením pořádně šlápnou do pedálů a řídí se heslem, že čím rychleji, tím lépe. Rádi závodí. S ostatními, nebo klidně i jen sami se sebou. Že vy patříte rozhodně do té druhé skupiny? Pak pro vás máme pár užitečných tipů, které vám pomůžou na kole zrychlit ještě víc.

 

1. Vsaďte na správné odpružení přední vidlice
 

Jedním z konstrukčních prvků, které mají zásadní vliv na váš celkový komfort při jízdě, a tím potažmo i na vaši výslednou rychlost, je vidlice na kolo. Jen těžko si totiž udržíte bleskovou rychlost, když se vám budou ruce třást jak osika. O to, aby vám ruce ani v tom nejdivočejším terénu nebrněly, se postará právě odpružená vidlice. Dokáže utlumit otřesy kola během jízdy, pomůže mu lépe se přizpůsobit povrchu a eliminuje nepříjemné vibrace, které by jinak přecházely do vašich rukou. 
 

Odpružené vidlice na kolo na kolo se ještě dále dělí na pružinové a vzduchové. Jednoduše podle toho, zda má eliminaci nárazů na starosti vinutá ocelová pružina, nebo komora se stlačeným vzduchem. Ale kterou si vybrat?
 

Je lepší pružinová, nebo vzduchová vidlice?

Na to bohužel nejde jednoznačně odpovědět. Každá varianta má své specifické vlastnosti, a tím i výhody a nevýhody. Pro pružinovou vidlici jasně hovoří její cena. Systém pružinového odpružení je konstrukčně jednodušší, a proto ani náklady na jeho pořízení nejsou vysoké. Zato je ale vyšší jeho váha a tím samozřejmě naroste i váha celého kola. 
 

Oproti tomu vzduchová vidlice na váze vašemu kolu téměř nepřidá. Vzduch bude zkrátka vždycky vážit míň než pružina. A oceníte určitě i větší flexibilitu nastavení. Zatímco u pružinové vidlice můžete změnit odpružení podle vaší hmotnosti jedině výměnou pružiny za měkčí či tvrdší, u vzduchové to jde mnohem rychleji a snadněji. Pomocí speciální pumpičky stačí jednoduše dofouknout vzduchovou komoru a změnit tak odpružení téměř kdykoliv a kdekoliv zrovna potřebujete. 
 

2. Zbavte se cyklistické duše
 

Tím nemyslíme, že byste svou duši měli prodat ďáblu, nýbrž pořízení bezdušového pláště na kolo. Díky němu může být vaše jízda mnohem komfortnější a bezpečnější. Bezdušové kolo totiž jen tak nepíchnete. Jak už z názvu vyplývá, bezdušové kolo nemá mezi ráfkem a pláštěm duši. Jde o plášť, většinou označený TLR (tubelesss-ready), který má speciální bezdušové ventilky a schopnost sám se v případě menšího defektu těsnícím tmelem opravit.
 

Eliminace defektů, jako je propíchnutí či procvaknutí pláště, byl původně hlavní důvod, proč speciální bezdušové pláště vznikly. Velké oblibě se však těší i pro to, že díky absenci duše dokáží snížit hmotnost kola – a tak i zvýšit jeho rychlost.
 

3. Kdo maže, ten jede
 

Není nic horšího, než když to dře. Řetěz nepříjemně vrže, zadrhává se a vám se nepovede ani pořádně zařadit rychlost. Aby se vám tohle nikdy nestalo, je potřeba se o řetěz dobře starat. A jen mazání nestačí. Občas je taky potřeba ho umýt. Pokud byste aplikovali olej stále dokola na špinavý řetěz, vytvoří se vám na něm postupem času silný nános, který by jednotlivé části řetězu obrušoval a ničil. 
 

Jednou za čas proto řetěz z kola sundejte, vložte do vhodné nádoby a vyčistěte technickým benzinem nebo speciálním přípravkem na čištění řetězů. Poté ho důkladně propláchněte horkou vodou a případně ještě dočistěte kartáčkem. Než se pustíte do mazání olejem, nezapomeňte nechat řetěz řádně vyschnout. 
 

Interval mazání řetězu přizpůsobte intenzitě a prostředí, ve kterém jezdíte. Pokud nejraději jezdíte těžkým terénem plným bláta, řetěz promazávejte zhruba po každých padesáti kilometrech. Když jezdíte raději po čistých cestách a silnicích, bohatě bud stačit promazat olej až po sto kilometrech. 
 

Myslete však na to, že tady obzvlášť méně znamená více a s olejem šetřete. Když ho nanesete na řetěz příliš velké množství, zbytečně na něm budou ulpívat další nečistoty a prach. Přebytečný olej proto vždy raději pomocí čistého hadříku odstraňte.  

 

Tak co, nalákali jsme vás? Pořiďte si vhodné náhradní díly a pusťte se do přestavby vašeho kola třeba hned. 

 

Foto a zdroj: Canva/mytimi.cz


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►