Bedrníková a Konečný vítězi úvodního Pražského MTB poháru v Motole!

Bedrníková a Konečný vítězi úvodního Pražského MTB poháru v Motole!

Datum vydání: 21. 3. 2022

Úvodní závod desátého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru v olympijském cross country se uskutečnil v areálu Traily Motol.

Vítězi hlavních kategorií žen a mužů se stali čeští reprezentanti, Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Team Kolín) a Filip Konečný (Nutrend Specialized Racing). 
 
Slunečné počasí se silným větrem provázelo soutěžní den úvodního závodu ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskutečnil v areálu Traily Motol. Týmovými stany a vozidly zaplněná louka v prostoru startu a cíle potvrzovala prognózy pořadatelů o vysokém počtu registrovaných jezdců. Pořadatelský tým Nutrend Specialized připravil technickou, náročnou trať, zasazenou do výseku koridoru vedení vysokého napětí, která vznikla v době pandemie a členové týmu ji stále upravují a zdokonalují pro závodní i volnočasové vyžití bikerů všech výkonností i věku. 
 
Už závody dětských kategorií napovídaly, že nedělní program bude provázet atraktivní podívaná, což se naplnilo. Výkony jezdců a strhující průjezdy technickými pasážemi musely zaujmout i náročného diváka. 

Početně obsazené závody kategorie Žáků I. rozhodli ve svůj prospěch Babeta Sluková (ADASTRA Cycling team) a Vojtěch Rada (Rexonix Racing Team). Podobně zajímavé souboje předváděli účastníci kategorií Žáci II. Vítězství z Motola si odvážejí Lucie Grohová (CK Příbram FANY Gastro) a David Icha (Cyklo Racing Team Rakovník), oba účastníci Pražského MTB poháru už od nejmenších dětských kategorií. 
 
První závod po přestupu z kategorie žáků vyšel výborně Mistrovi Evropy, Kryštofovi Bažantovi (TJ Sokol Plavy – Cyklo Benda), který tak potvrdil, vstup velmi silného „bažanta“ do sledované a početně obsazené kategorie kadetů.  
 
Velké překvapení se odehrálo v závodě juniorů, který ve svých prospěch rozhodnul zatím nepříliš neznámý jezdec mládežnického týmu SK VELO Praha, Václav Naxera, který s náskokem téměř dvou minut dokázal porazit favorizovaného juniorského reprezentanta Filipa Jecha (GAPP Kolofix MTB Racing team) a Patrika Černého (Expres CZ Tufo Team Kolín), který na sebe nedávno upozornil vítězstvím v závodě kategorie C1 v turecké Alanyi.
 
Hlavní kategorie mužů a žen ovládli ve svůj prospěch mladí reprezentanti České republiky. Sedmá juniorka loňského mistrovství světa Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Team Kolín) těsně porazila svou reprezentační kolegyni v kategorii U23 a úřadující Mistryni České republiky, Adélu Holubovou (kola-bbm.cz). Třetí dokončila závod Kateřina Vaverková (COPR TJ Přeštice).
 
Závod mužů byl jednoznačnou záležitostí mladíků pořádajícího týmu Nutrend Specialized Racing, Jana Zatloukala a Filipa Konečného. Oba se už od úvodních metrů závodu odpoutali od startovního pole a ve vysokém tempu dokončili závod společným průjezdem, ruku v ruce, cílem. Na třetí příčce se umístil další český reprezentant kategorie U23, David Šulc (MONDRAKER Racing Team).
 
Seriál ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů bude pokračovat druhým závodem v sobotu 16. dubna 2022, který se uskuteční v lesoparku Letňany a pořadatelem bude klub Kbely Cycling Team. 

Závod je zároveň vypsán jako prestižní Mistrovstvím Prahy.
 
Výsledky 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru na www.sportt.cz.

Fotogalerie:  
Karel Kolečko: zde
Barbora Vajsejtlová: zde
 
Pražský MTB pohár 2022:
neděle 20. března         Motol - Velká cena NUTREND SPECIALIZED
sobota 16. dubna          Kbely - O pohár MČ Praha Kbely / Mistrovství Prahy
sobota 30. dubna          Zličín I. – Velká cena Café Calabrone
neděle   1. května         Zličín II. – O pohár starostky MČ Praha Zličín
neděle 11. září              Libuš – O pohár MČ Praha Libuš
neděle 25. září              Motol – Velká cena ŠKODA AUTO / Akademické MČR  

Zdroj a foto: TZ pořadateléPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►