Bárta mistrem ČR v časovce, U23 vyhrál Otruba

Bárta mistrem ČR v časovce, U23 vyhrál Otruba

Datum vydání: 27. 6. 2019

V Trnavě dnes odstartovalo Mistrovství republiky v silniční cyklistice časovkami jednotlivců. Na start do boje proti chronometru se v parném dni postavily kategorie juniorů, mužů do 23 let a mužů Elite.

První mistrovské dresy byly rozdány mladým nadějím, mezi kterými nechyběli ani úspěšní reprezentanti. Po zdolání 20,5 kilometrové rovinaté trasy se z vítězství radoval Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), když o osm vteřin porazil Pavla Bittnera (Mapei Merida Kaňkovský) a dvacet tři vteřin na něj ztrácel třetí Bruno Stoček (IVAR CS-Author Team).

„Vítězství jsem dnes nečekal, po reprezentační akci v Německu jsem byl nachlazený a pořád nejsem stoprocentní. Počítal jsem taky s tím, že Pavel bude ve vynikající formě a nevěděl, jestli tu nebude i Mathias Vacek. Byla asi trochu výhoda, že jsme startoval poslední a měl informace o rozestupech, byli jsme ale hodně vyrovnaní a v podstatě rozhodly až poslední kilometry,“ okomentoval své vítězství Ťoupalík. 


Kategorie mužů U23 absolvovala dvojnásobnou dávku kilometrů. Svou roli favorita v ní potvrdil Jakub Otruba (Elkov Author), nicméně překvapením bylo, že druhého Michala Rottera (TJ Favorit Brno), který je v kategorii teprve prvním rokem, porazil o pouhých osm vteřin. Třetí skončil Vojtěch Sedláček, který hájí barvy francouzského týmu CC Etupes. 

„Cíl jsem si splnil, nicméně jsem čekal, že to bude trochu jednodušší. Horko a cestování ale udělalo svoje a dnes to nebyl úplně můj den. Jsem ale rád, že se podařilo náskok udržet a s vítězstvím jsem samozřejmě spokojený,“ řekl v cíli Otruba. 


Do hradeckého Elkovu Author putoval mistrovský titul také v elitní kategorii mužů. V časovce zvítězil bronzový medailista z Minsku Jan Bárta (Elkov Author), když loňský šampion Josef Černý (CCC Team) na něj ztratil půl minuty a Petr Vakoč (Deceuninck – Quick Step), který skončil třetí už jednu minutu a patnáct vteřin.

„Po včerejším dlouhém cestování jsem neměl moc prostoru pro odpočinek, tak jsem rád, že se to povedlo. První polovinu časovky jsem jel rychleji než Pepa Černý, měl jsem informace o mezičasech, druhou už jsme jeli vyrovnaně a snažil jsem se kontrolovat náskok, aby mi vítězství neuteklo,“ sdělil čerstvý mistr republiky Bárta.

Šampionát pokračuje v sobotu silničními závody juniorů a mužů U23, v neděli pak vyvrcholí závodem mužů Elite.
 
Zdroj a foto: Judita Lorencová, foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking
15. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking v rakouském Saalbach-Hinterglemm
ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu
15. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9. vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.
KoloFogo: Jedna stopa rovná se mnohem víc legrace
11. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
S ideou jednostopého vozíku za kolo přišel v roce 2001 německý rámař Florian Weismann.
V Libuši a na Zličíně se rozhodovalo o celkových vítězích TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
10. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v XCO pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý.
Zlínská 50 zůstává v lesích nad Zlínem
9. 9. 2019 | Kategorie: MTB
V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50.
Bábek míří do Tokia s Flowmonem
4. 9. 2019 | Kategorie: dráha
Flowmon Networks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.
To nejlepší z Krkonoš! NOVA CUP v Harrachově startuje 14. září
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Šestá zastávka seriálu NOVA CUP se uskuteční v Harrachově a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Finálové závody TOMKET Pražského MTB poháru 2019 v Libuši a na Zličíně!
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Významný víkend čeká bikery, kteří bojují o celkové umístění a unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou v TOMKET Pražském MTB poháru 2019.
Cink na MS v Kanadě šestý, Čábelická dvacátá!
1. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Čtvrtý den světového šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne pokračoval závodem žen U23 a elitními kategoriemi žen a mužů.
Stevens Jura ES: I po letech jedinečný univerzál
31. 8. 2019 | Kategorie:
Stevens Jura si v naší kotlině za těch pár let své existence vypracoval pověst dokonalého univerzála, který zvládne náročný maraton i příkrý trail. Doba ale běží a s ní přichází i nové nároky. Jak je na tom letošní verze ES?
Dramatický závod mužů kategorie U23!
31. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant David Zadák vybojoval na světovém šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne 37. místo v závodě mužů kategorie U23.
Brněnský rok sportu pokračuje
30. 8. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
III. ČESKOSLOVENSKÉ VŠECYKLISTICKÉ HRY jako pocta 150. výročí prvních cyklistických závodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►