Bárta mistrem ČR v časovce, U23 vyhrál Otruba

Bárta mistrem ČR v časovce, U23 vyhrál Otruba

Datum vydání: 27. 6. 2019

V Trnavě dnes odstartovalo Mistrovství republiky v silniční cyklistice časovkami jednotlivců. Na start do boje proti chronometru se v parném dni postavily kategorie juniorů, mužů do 23 let a mužů Elite.

První mistrovské dresy byly rozdány mladým nadějím, mezi kterými nechyběli ani úspěšní reprezentanti. Po zdolání 20,5 kilometrové rovinaté trasy se z vítězství radoval Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), když o osm vteřin porazil Pavla Bittnera (Mapei Merida Kaňkovský) a dvacet tři vteřin na něj ztrácel třetí Bruno Stoček (IVAR CS-Author Team).

„Vítězství jsem dnes nečekal, po reprezentační akci v Německu jsem byl nachlazený a pořád nejsem stoprocentní. Počítal jsem taky s tím, že Pavel bude ve vynikající formě a nevěděl, jestli tu nebude i Mathias Vacek. Byla asi trochu výhoda, že jsme startoval poslední a měl informace o rozestupech, byli jsme ale hodně vyrovnaní a v podstatě rozhodly až poslední kilometry,“ okomentoval své vítězství Ťoupalík. 


Kategorie mužů U23 absolvovala dvojnásobnou dávku kilometrů. Svou roli favorita v ní potvrdil Jakub Otruba (Elkov Author), nicméně překvapením bylo, že druhého Michala Rottera (TJ Favorit Brno), který je v kategorii teprve prvním rokem, porazil o pouhých osm vteřin. Třetí skončil Vojtěch Sedláček, který hájí barvy francouzského týmu CC Etupes. 

„Cíl jsem si splnil, nicméně jsem čekal, že to bude trochu jednodušší. Horko a cestování ale udělalo svoje a dnes to nebyl úplně můj den. Jsem ale rád, že se podařilo náskok udržet a s vítězstvím jsem samozřejmě spokojený,“ řekl v cíli Otruba. 


Do hradeckého Elkovu Author putoval mistrovský titul také v elitní kategorii mužů. V časovce zvítězil bronzový medailista z Minsku Jan Bárta (Elkov Author), když loňský šampion Josef Černý (CCC Team) na něj ztratil půl minuty a Petr Vakoč (Deceuninck – Quick Step), který skončil třetí už jednu minutu a patnáct vteřin.

„Po včerejším dlouhém cestování jsem neměl moc prostoru pro odpočinek, tak jsem rád, že se to povedlo. První polovinu časovky jsem jel rychleji než Pepa Černý, měl jsem informace o mezičasech, druhou už jsme jeli vyrovnaně a snažil jsem se kontrolovat náskok, aby mi vítězství neuteklo,“ sdělil čerstvý mistr republiky Bárta.

Šampionát pokračuje v sobotu silničními závody juniorů a mužů U23, v neděli pak vyvrcholí závodem mužů Elite.
 
Zdroj a foto: Judita Lorencová, foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Freerider přeskočil přes peloton Tour de France
17. 7. 2019 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na video, ve kterém francouzský freerider Valentin Anouilh v úvodu 10. etapy Tour de France ze Saint-Flour do Albi přeskočil peloton.
Nejzajímavější kola na Tour de France
16. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nejzajímavější kola na Tour de France.
Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg
15. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se zúčastnil dvou jednorázových závodů.
SP Les Gets: Cink pátý, Čábelická osmnáctá!
14. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant Ondřej Cink vybojoval nejlepší výsledek sezony, když skončil na Světovém poháru horských kol v olympijském cross country v Les Gets na pátém místě.
Výzva pouště! To je Segafredo Sahara Race!
12. 7. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje první srpnový víkend od 2. – 3. 8. 2019.
Galaxy Skylab 29": Ideální kolo
11. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Co si představíte pod pojmem ideální kolo?
Ultramaratonec Daniel Polman hostem Lucie Výborné
11. 7. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Poslechněte si účastníka RAAM, Daniela Polmana, který byl hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu.
Tour de France: Poslední kilometr 5. etapy
10. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Peter Sagan vyhrál na Tour de France pátou etapu. Podívejte se na poslední kilometr.
Pozvánka na Regionem Orlicka Lanškroun 2019
9. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Pozvánka na 32. ročník mezinárodního cyklistického závodu REGIONEM ORLICKA, který se uskuteční ve dnech 2.8.– 4.8.2019.
Petr Leták: Vydal jsem se za svým snem
7. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na závody světového poháru v enduru trochu jinak.
Cink na SP v Andoře na desátém místě!
7. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink bojoval ve Vallnordu o premiérový triumf na Světovém poháru horských kol, v závěru ho však omezily zdravotní potíže a závod dokončil na desátém místě.
Kolo Petra Sagana - S-Works Venge Disc | Tour de France 2019
7. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Petra Sagana, na kterém absolvuje právě probíhající Tour de France.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►