Dopingem sužované Bardiani-CSF se vrací k Hnutí za důvěryhodnou cyklistiku

Dopingem sužované Bardiani-CSF se vrací k Hnutí za důvěryhodnou cyklistiku

Datum vydání: 12. 1. 2018

Italská prokontinentální stáj, k​terá jen za letošní sezonu přišla kvůli dopingu o tři jezdce, hledá cesty, jak si získat zpět důvěru veřejnosti. 

Tým Bardiani-CSF byl členem Hnutí za důvěryhodnou cyklistiku (MPCC) již v letech 2012-2015. Nyní se manažeři Bruno a Roberto Reverberiovi mohou těšit z návratu zpět. O ten usilovali ve snaze znovu pozvednout transparentnost týmu, na nějž v loňské sezoně dopadl existenci ohrožující stín dopingu. MPCC schválilo přístup týmu Bardiani-CSF již na konci prosince.  
 
Bardiani-CSF vystoupilo z MPCC, ze kterého se však již předtím de facto diskvalifikovalo proviněním proti pravidlům Hnutí, v létě 2015. Tehdy manažeři italské stáje odmítli suspendovat jednoho z jezdců závodícího (jméno nebylo zveřejněno) na Giro d'Italia, přestože před startem vykázal v jenom z testů nízkou hladinou kortisolu.

World Tour stáj LottoNL-Jumbo přitom ze stejného důvodu nepostavila na start Geroge Bennetta. Rok předtím tým Lampre-Merida (nyní UAE Team Emirates) vyřadil z týmu pro Vueltu obhájce titulu, Chrise Hornera - opět kvůli kortisolu. 

Loňské trable poslední léta nejúspěšnější italské prokontinentální stáje na Giru začaly opět jen těsně před vrcholem sezony - Corsa Rosa. V předvečer Gira vyšlo na veřejnost, že Stefano Pirazzi a Nicola Ruffoni byli na konci dubna při mimozávodní kontrole pozitivně testováni na užití růstových hormonů.

Oba nakonec dostali vysoký trest - 4 roky zákazu činnosti. Celá stáj byla zbavena možnosti závodit na celý měsíc. To ale nebylo vše, protože na podzim vyplul na povrch další průšvih, tentokráte teprve dvaadvacetiletého Michaela Brescianiho, který byl pozitivně testován po národním šampionátu na konci června na diuretikum Furosemid.

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
» více novinek a videí

 
Reklama