Bábek míří do Tokia s Flowmonem

Bábek míří do Tokia s Flowmonem

Datum vydání: 4. 9. 2019

Flowmon Networ​ks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.

Přední česká technologická společnost Flowmon Networks zabývající se vývojem pokročilých řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí se dohodla na další spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem. Úspěšného českého reprezentanta podpoří na jeho kvalifikační cestě na olympijské hry v Tokiu 2020.
 
Pro Tomáše Bábka je kvalifikace na olympijské hry v Tokiu 2020 přesně v polovině. Stále jej ale čeká pět velkých závodů, kde si může pojistit nominační místo a vyjet pro Českou republiku další body. Do závěrečné fáze kvalifikace vstupuje se staronovým partnerem v zádech – společností Flowmon Networks, se kterou spolupracoval již v minulém období.

„Víme, kolik srdce a píle vkládá do své přípravy, a proto chceme být u toho, až si Tomáš splní svůj velký sen o olympijské medaili. Přejeme mu pevné zdraví a spoustu síly v následující části kvalifikace a věříme, že mu naše podpora pomůže na cestě do Tokia,“ uvedla Andrea Vaverková, marketingová ředitelka Flowmon Networks.

Podle Tomáše Bábka se můžeme těšit na velkolepé olympijské hry se skvělými sportovními fanoušky. Japonci sportu prostě fandí a milují jakékoli sportovní hvězdy. S ohledem na jejich touhu po dokonalosti však mohou lidem ze západu připadat některá organizační opatření nebo bezmezné trvání na pravidlech místy až nesmyslné.

„Bylo by symbolické, kdybych zde navázal na mého prvního velkého trenéra Jiřího Dalera, který v Tokiu získal olympijské zlato ve stíhacím závodě jednotlivců, a kterého si velmi vážím,“ přiblížil svou tokijskou misi Tomáš Bábek.

„Úspěchem pro mě bude finále v keirinu, ale mým skromným snem je přivézt z Tokia medaili,“ dodal.

Japonsko je pro Tomáše i Flowmon v mnohém symbolické. Tomáš Bábek zde jako jeden z mála cyklistů světa dostal možnost účastnit se místních závodů v keirinu, čehož se mimochodem zhostil velmi dobře a neméně úspěšný je zde také Flowmon. Japonsko a jeho náročný trh patří mezi ty, kde se firmě dlouhodobě velmi daří. Od roku 2011 zde spolupracuje se svým japonským partnerem společností ORIZON Systems, která se do podpory Tomáše Bábka také zapojila. Mezi nejznámější japonské zákazníky patří například společnost Sega a TDK.

 
Tomáš Bábek, člen závodního týmu brněnské Dukly, získal v roce 2017 jako jeden z šesti nejlepších na světě možnost účastnit se tradičních japonských závodů v keirinu. Za sebou má dvě sezóny v Japonsku. Je celkovým vítězem světového poháru v keirinu 2016/17 a třicetinásobným mistrem České republiky v dráhové cyklistice. V disciplíně keirin získal zlato na mistrovství Evropy 2016 a bronz na mistrovství světa 2017 v Hongkongu, kde se stal také vicemistrem světa v kilometru s pevným startem.

V letošním roce vybojoval pro Českou republiku zlatou medaili na Evropských hrách v pevném kilometru. K dráhové cyklistice se dostal ve 14 letech. V roce 2011 byl po těžké nehodě velmi blízko konci své sportovní kariéry. Po několika dnech v kómatu mu doktoři při probuzení předpovídali konec sportovní kariery. Po těžkých zraněních a dlouhém období rekonvalescence se však odrazil ode dna a během dvou let se postupně vrátil zpět do světové třídy, což potvrdil několika TOP 10 umístěními na SP, MS a ME.

Velký zlom však přišel v roce 2016, kdy po další ráně – neúčasti na OH, dokázal triumfovat na mistrovství Evropy a poté životní formu potvrdit i vítězstvím na dalších dvou Světových pohárech a následným celkovým vítězstvím v Světovém poháru 2016/2017. Sezónu završil ziskem stříbrné a bronzové medaile na mistrovství světa v Hongkongu v dubnu 2017. Poté získal pozvání a následně odcestoval na půl roku na prestižní sérii keirinových závodů v Japonsku, kde získal přes 30 vítězství a oslovil tak miliony fanoušků po celé zemi. Nyní, jako vítěz prvních Evropských her v dráhové cyklistice, bojuje o Olympijské hry 2020.
 
Zdroj: TZ Flowmon


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Cycling University v odpoledním časovém programu!
19. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Blíží se poslední letošní seminář populárně vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky, Cycling University, který se uskuteční ve úterý 26. listopadu 2019 v Aule České unie sportu v Praze na Strahově.
Junior Jan Zatloukal vybojoval v Táboře bronz!
17. 11. 2019 | Kategorie: cyklokros
Junior týmu NU​TREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal vybojoval v závodě Světovém poháru v cyklokrosu, bronzovou medaili.
Vítězové TOMKET Pražského MTB poháru obdrželi poháry s dlažební kostkou
16. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Lidového domu Kbely aplaudoval nejlepším jezdcům TOMKET Pražského MTB poháru sezóny 2019.
SINGLETRAIL LETŇANY: Traily přímo v Praze
16. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vám ukáže traily přímo v Praze.
Ostře nabitá trailová zbraň - Marzocchi BOMBER Z2
7. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Čerstvou novinkou značky MARZOCCHI pro letní měsíce je trailová vidlice BOMBER Z2 již z modelové řady pro rok 2020
Termíny TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020!
6. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Osmou sezónu ods​tartuje v roce 2020 seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, TOMKET Pražský MTB pohár.
Pinarello Dogma F10
5. 11. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si stavbu kola Pinarello Dogma F10.
Pozvánka na stánek CYKLOŠVEC na výstavu BIKE Life v Brně
5. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Zveme Vás na výstavu BIKE Life v Brně, která se uskuteční od 8. do 10. listopadu 2019.
Cyklo kongres #3 již 25. a 26. ledna
1. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Cyklo Kongres, série seminářů a přednášek, kde se představilo množství domácích odborníků na mnoho témat pokračuje.
Blíží se Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů se uskuteční v pátek 15. listopadu 2019 v přívětivém prostředí Music klubu Lidového domu Kbely.
Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Závěrečný seminář populárně vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky, Cycling University se uskuteční ve úterý 26. listopadu 2019 v Aule České unie sportu v Praze na Strahově.
Jan Zatloukal je aktuální světovou dvojkou!
29. 10. 2019 | Kategorie: cyklokros
Jan Zatloukal potvrdil pozici české cyklokrosové jedničky mezi juniory a zvítězil v dalším závodě Českého poháru ve Slaném.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►