Bábek míří do Tokia s Flowmonem

Bábek míří do Tokia s Flowmonem

Datum vydání: 4. 9. 2019

Flowmon Networ​ks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.

Přední česká technologická společnost Flowmon Networks zabývající se vývojem pokročilých řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí se dohodla na další spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem. Úspěšného českého reprezentanta podpoří na jeho kvalifikační cestě na olympijské hry v Tokiu 2020.
 
Pro Tomáše Bábka je kvalifikace na olympijské hry v Tokiu 2020 přesně v polovině. Stále jej ale čeká pět velkých závodů, kde si může pojistit nominační místo a vyjet pro Českou republiku další body. Do závěrečné fáze kvalifikace vstupuje se staronovým partnerem v zádech – společností Flowmon Networks, se kterou spolupracoval již v minulém období.

„Víme, kolik srdce a píle vkládá do své přípravy, a proto chceme být u toho, až si Tomáš splní svůj velký sen o olympijské medaili. Přejeme mu pevné zdraví a spoustu síly v následující části kvalifikace a věříme, že mu naše podpora pomůže na cestě do Tokia,“ uvedla Andrea Vaverková, marketingová ředitelka Flowmon Networks.

Podle Tomáše Bábka se můžeme těšit na velkolepé olympijské hry se skvělými sportovními fanoušky. Japonci sportu prostě fandí a milují jakékoli sportovní hvězdy. S ohledem na jejich touhu po dokonalosti však mohou lidem ze západu připadat některá organizační opatření nebo bezmezné trvání na pravidlech místy až nesmyslné.

„Bylo by symbolické, kdybych zde navázal na mého prvního velkého trenéra Jiřího Dalera, který v Tokiu získal olympijské zlato ve stíhacím závodě jednotlivců, a kterého si velmi vážím,“ přiblížil svou tokijskou misi Tomáš Bábek.

„Úspěchem pro mě bude finále v keirinu, ale mým skromným snem je přivézt z Tokia medaili,“ dodal.

Japonsko je pro Tomáše i Flowmon v mnohém symbolické. Tomáš Bábek zde jako jeden z mála cyklistů světa dostal možnost účastnit se místních závodů v keirinu, čehož se mimochodem zhostil velmi dobře a neméně úspěšný je zde také Flowmon. Japonsko a jeho náročný trh patří mezi ty, kde se firmě dlouhodobě velmi daří. Od roku 2011 zde spolupracuje se svým japonským partnerem společností ORIZON Systems, která se do podpory Tomáše Bábka také zapojila. Mezi nejznámější japonské zákazníky patří například společnost Sega a TDK.

 
Tomáš Bábek, člen závodního týmu brněnské Dukly, získal v roce 2017 jako jeden z šesti nejlepších na světě možnost účastnit se tradičních japonských závodů v keirinu. Za sebou má dvě sezóny v Japonsku. Je celkovým vítězem světového poháru v keirinu 2016/17 a třicetinásobným mistrem České republiky v dráhové cyklistice. V disciplíně keirin získal zlato na mistrovství Evropy 2016 a bronz na mistrovství světa 2017 v Hongkongu, kde se stal také vicemistrem světa v kilometru s pevným startem.

V letošním roce vybojoval pro Českou republiku zlatou medaili na Evropských hrách v pevném kilometru. K dráhové cyklistice se dostal ve 14 letech. V roce 2011 byl po těžké nehodě velmi blízko konci své sportovní kariéry. Po několika dnech v kómatu mu doktoři při probuzení předpovídali konec sportovní kariery. Po těžkých zraněních a dlouhém období rekonvalescence se však odrazil ode dna a během dvou let se postupně vrátil zpět do světové třídy, což potvrdil několika TOP 10 umístěními na SP, MS a ME.

Velký zlom však přišel v roce 2016, kdy po další ráně – neúčasti na OH, dokázal triumfovat na mistrovství Evropy a poté životní formu potvrdit i vítězstvím na dalších dvou Světových pohárech a následným celkovým vítězstvím v Světovém poháru 2016/2017. Sezónu završil ziskem stříbrné a bronzové medaile na mistrovství světa v Hongkongu v dubnu 2017. Poté získal pozvání a následně odcestoval na půl roku na prestižní sérii keirinových závodů v Japonsku, kde získal přes 30 vítězství a oslovil tak miliony fanoušků po celé zemi. Nyní, jako vítěz prvních Evropských her v dráhové cyklistice, bojuje o Olympijské hry 2020.
 
Zdroj: TZ Flowmon


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Trek uvedl na trh nový Rail a Powerfly
17. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Zbrusu nový Rail a Powerfly Hardtail nabízejí nejlepší technologické vybavení a výkon v oblasti e-MTB.
Cycling University bude pokračovat podzimním cyklem přednášek!
17. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
Celkem osm přednáškových bloků čeká na posluchače podzimního vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky - Cycling University.
Patrik Jahoda 2x4 na MS!
17. 9. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Dvě nepopulární čtvrtá místa z časovky a silničního závodu si přiváží z nizozemského Emmenu handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND Specialized Racing.
Štybar lídrem na světovém šampionátu v Yorkshire
16. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Vrchol sezóny v silniční cyklistice se přiblížil, Mistrovství světa, které se letos koná ve Velké Británii, odstartuje už 22. 9. 2019. Český tým na start tradičně postaví nejen početný, ale také silný tým reprezentantů.
Čeští reprezentanti si podmanili Harrachov!
16. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Milena Cesnaková a Filip Adel si podmanili šestý díl seriálu NOVA CUP v Harrachově, který byl zařazen do Českého poháru v maratonu.
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking
15. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking v rakouském Saalbach-Hinterglemm
ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu
15. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9. vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.
KoloFogo: Jedna stopa rovná se mnohem víc legrace
11. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
S ideou jednostopého vozíku za kolo přišel v roce 2001 německý rámař Florian Weismann.
V Libuši a na Zličíně se rozhodovalo o celkových vítězích TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
10. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v XCO pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý.
Zlínská 50 zůstává v lesích nad Zlínem
9. 9. 2019 | Kategorie: MTB
V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50.
Bábek míří do Tokia s Flowmonem
4. 9. 2019 | Kategorie: dráha
Flowmon Networks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.
To nejlepší z Krkonoš! NOVA CUP v Harrachově startuje 14. září
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Šestá zastávka seriálu NOVA CUP se uskuteční v Harrachově a účastníci se mají opravdu na co těšit!
» více novinek a videí

 
Reklama 
►