Stáj BMC v roce 2019 pod polskou značkou CCC

Stáj BMC v roce 2019 pod polskou značkou CCC

Datum vydání: 16.07.2018

Stáj BMC bude v nové sezoně pokračovat pod novým titulárním​ sponzorem, kterým je polský obuvnický koncern CCC.

Sportovní manažer Jim Ochowicz během volného dne na Tour de France oznámil pokračování týmu BMC, kterému byl předpovídán zánik.

Tým, který se už dlouhou dobu marně snažil navzdory výborným výkonům a výsledkům nalákat kvůli odcházejícímu BMC nového titulárního partnera, bude pokračovat za podpory polského obuvnického koncernu CCC, který současně podporuje druhodivizní tým CCC Sprandi Polkowice 
(Pro Continental)

"Není žádným tajemstvím, že jsme hledali nového sponzora pro rok 2019. Jsme rádi, že můžeme při příležitosti největšího cyklistického závodu na světě oznámit, že CCC bude titulárním sponzorem od roku 2019. Prezident CCC Dariusz Miłek sdílí stejnou vášeň pro cyklistiku jako my a společně budeme pokračovat v budování stávajícího úspěšného týmu," uvedl Ochowicz v tiskové zprávě týmu.

Tým také současně oznámil pokračování olympijského vítěze z Ria, Belgičana Grega Van Avermaeta, jenž v týmu figuruje již od roku 2011 a bude jednoznačným lídrem a hlavní tváří stáje. 

Za druhodivizní tým CCC Sprandi Polkowice jezdí také dva čeští borci, Michal Schlegel a František Sisr. Ochowitz chce v nové sezóně vybudovat tým kolem Van Avermaeta, což pro české jezdce může být zajímavou motivací se vstupenkou do WorldTour. Z CCC Sprandi Polkowice totiž do World Tour stáje určitě několik jezdců přestoupí. 



Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 

Reklama 



Reklama ► 


Reklama 


Reklama ► 



Aktuální novinky a videa

Pogačar dává přednost monumentům před Tour. Cílí na San Remo a Roubaix
16.12.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský cyklista Tadej Pogačar naznačil, že jeho priority pro nadcházející sezonu se částečně mění.
Tour of Norway zrušena kvůli výpadku státní podpory. Organizátoři věří v návrat
12.12.2025 | Kategorie: silniční
Etapový závod Tour of Norway se v roce 2026 neuskuteční.
Elkov Kasper půjde do nové sezony pod novým názvem Kasper Crypto4Me
11.12.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický tým Elkov Kasper se před sezonou 2026 představuje v nové podobě a oznamuje zásadní změny, které mají posunout celé zázemí i sportovní ambice ještě dál.
Revoluce v MTB: SRAM vyvíjí zcela bezdrátový brzdový systém
10.12.2025 | Kategorie: MTB
Společnost SRAM pracuje na plně bezdrátovém brzdovém systému, který zcela odstraní kabely z kokpitu a jednotku schová do rámu.
Van der Poel jen těsně unikl pádu během neplánovaného sprintu s amatérem ve Španělsku
07.12.2025 | Kategorie: silniční
Francouzský amatér Anatole Leboucher zažil trénink, na který rozhodně nezapomene.
Alpecin-Deceuninck získává nového titulárního partnera. Tým se mění na Alpecin-Premier Tech
06.12.2025 | Kategorie: silniční
Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem.
Red Bull-Bora-Hansgrohe uzavírá soupisku pro rok 2026. Posledním podpisem je Arne Marit
05.12.2025 | Kategorie: silniční
Tým Red Bull-Bora-Hansgrohe finalizoval soupisku pro sezónu 2026 a jako posledního nového jezdce přivádí šestadvacetiletého Arneho Marita.
Česko je cycling paradise, říká Štybar. Kde ztrácíme mladé talenty?
03.12.2025 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar v podcastu Přes Příkop otevřeně promluvil o budoucnosti české cyklistiky.
Vítězové ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali unikátní poháry
30.11.2025 | Kategorie: MTB
Nejlepší závodnice a závodníci celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali, v již tradičně zcela zaplněném sále Lidového domu Kbely, unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou.
MS v cyklistice v Abú Zabí může změnit umělý kopec. Pořadatelé chystají až 11% stoupání
28.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistrovství světa v silniční cyklistice 2028 v Abú Zabí nakonec nemusí být rovinatou záležitostí, jak mnozí předpokládali.
» více novinek a videí