Argus Bike Festival 2019: aktuální cyklotrendy před vídeňskou radnicí

Argus Bike Festival 2019: aktuální cyklotrendy před vídeňskou radnicí

Datum vydání: 6. 3. 2019

Argus Bike Festival vznikl v roce 1999 a​ v průběhu let se stal největším cyklistickým festivalem v Rakousku.

K jeho konání se zároveň datuje oficiální zahájení jarní cyklistické sezóny. Jedinečná platforma pro všechny milovníky kol se uskuteční poslední dva březnové dny před vídeňskou radnicí. 

Základem akce je jako vždy veletrh se zhruba stovkou vystavovatelů, možnostmi testování elektrokol, kargo kol a vysokou kulinářskou kvalitou pečlivě vybraných streetfoodových food trucků, které přispějí k příjemně stráveným chvílím na radničním náměstí Rathausplatz.
  
Na co se návštěvníci mohou těšit?

Soutěž Dirt-Battle-Vienna je zcela jasně zlatým hřebem celé akce. Jedni z nejlepších dirtbikových jezdců z FMBA-World-Pro-Tour budou sjíždět z velké startovací rampy, aby poměřili své síly v soutěži o nejlepší trik a nejvyšší skok. Závodní atmosféru před vídeňskou radnicí doplní rytmy linoucí se z djského pultu DJe Mosakena. 

Ve Vienna Jam, soutěži BMX Flatland-Contest, se utká velký počet závodníků. Jendou z hvězd, která se jamu zúčastní, je Viki Gomez. Tento španělský rider zde bude nabízet také workshopy pro zájemce, kteří chtějí nakouknout do světa BMX. 

School2Rock – vůbec první ročník Argus Bike Festivalu v roce 1999 je spojen se začátkem kariéry sympatického BMX veterána Senada Grosice. Senad se svou School2Rock bude na radničním náměstí předávat svůj um mladým talentům a učit je nové triky. 

Pumptrack-Contest zajistí v podání crew WIENERWALD TRAILS vůbec poprvé atmosféru mountainbiku přímo v srdci Vídně. Návštěvníci se mohou těšit na obří pumtrack, workshopy zaměřené na techniku jízdy a contest pro publikum. A mimochodem – v roce 2020 bude BMX Freestyle Park poprvé olympijskou disciplínou! 

Nové trendy ve světě cyklistiky

Gravelbike sveze každého na štěrku i asfaltu. Kompletní nabídka gravelbiků bude dostupná v informačním koutku Info-Corner „Gravelbikes". 

Elektrokola jsou stále na vzestupu. Elektrický pohon zásadně proměnil cyklojízdu, otevřel se novým skupinám a rozšířil možnosti využití kola. Zájemci  si  v testovacím centru elektrokol na radničním náměstí budou moci jízdu na e-kole vyzkoušet. 

Skládačky ještě nevyšly z módy – kombinace veřejné dopravy a jízdy na kole jde nejlépe se skládacím kolem, které si v rušných dnech můžete vzít s sebou dokonce i do metra, tramvaje či autobusu. Na návštěvníky festivalu čeká nabídka všech skládaček, které jsou aktuálně dostupné na trhu. 
 
Argus Bike Festival 2019
Kdy: 30. – 31. 3. 2019, 9 – 18 hodin
Kde: Rathausplatz, 1010 Vídeň, Rakousko
Web: http://www.bikefestival.at/ 
 
Foto: © Event Company / Peter Provaznik, Zdroj: TZ Barbora BenešováPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Rozhovor s Petrem Vakočem na Radiožurnálu
22. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Petr Vakoč byl hostem pořadu Lucie Výborné na Radiožurnálu. Poslechněte si celý rozhovor.
ŠKODA AUTO Dolní Morava: Záruka nezapomenutelného cyklistického zážitku!
22. 5. 2019 | Kategorie: MTB
ŠKODA AUTO D​olní Morava, tak je pojmenován nový závod pod taktovkou seriálu horských kol NOVA CUP 2019, který se uskuteční 1. června 2019.
Pozvánka: Českopetrovická koolna
22. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Zveme vás na šestý ročník závodu Českopetrovická koolna.
Jaroslav Kulhavý vynechá SP v NMNM
21. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Biker Jaroslav Kulhavý se kvůli přetrvávajícímu zdravotnímu problému nepostaví na start Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě.
Danny MacAskill je nejlepší hlídač dětí na světě!
21. 5. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Video, které musíte vidět! Brit Danny MacAskill je taková ta normální chůva pro vaše děti.
SP Albstadt: Čábelická devatenáctá, Škarnitzl dvaadvacátý
19. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Jitka Čábelická na úvodním závodě Světového poháru horských kol v německém Albstadtu skončila na devatenáctém místě.
SP Albstadt: Mišoňová desátá, Zatloukal jedenáctý
18. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Sobotní dopoledne v německém Albstadtu patřilo juniorských kategoriím, jež se do programu světového poháru vrátily po šesti letech.
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory!
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory! Německý Albstadt hostí úvodní podnik seriálu horských kol v olympijském cross country.
SP Albstadt: Cink v short tracku 11., Čábelická 17.
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Úvodní díl světového poháru horských kol odstartoval podvečerním short trackem v německém Albstadtu.
Šlápněte s Aimtecem do pedálů! Za sportem i zábavou do Plzně ke sv. Jiří
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Jedenáctý ročník sportovní akce určené pro širokou veřejnost Aimtec Open Race se uskuteční 18. května v Plzni-Doubravce u kostela sv. Jiří. Připraven je celodenní program plný sportu a zábavy pro celou rodinu.
Aero novinky na Giru 2019
16. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nové aero vychytávky, které se objevily na italském Giru.
Výživa na kole
15. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Poslechněte si dobré rady ohledně výživy na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama