Antošová a Jahoda 4. v siničním závodu mistrovství světa v cyklistice handicapovaných

Datum vydání: 5. 8. 2018

Na mistrovst​ví světa v cyklistice handicapovaných pokračoval program silničním závodem v kategoriích handbike.

Pro české barvy byl ve znamení bramborových medailí, které vybojovali výborným výkonem Kateřina Antošová v kategorii H3 a Patrik Jahoda v kategorii H1. Přestože byli oba „brambůrci“ v cíli malinko zklamaní, přesto je umístění na 4. místě pro oba nejlepším výsledkem v silničním závodě mistrovství světa v jejich dosavadní kariéře.

Pro Patrika Jahodu to je druhá bramborová medaile na tomto šampionátu, tu první získal v časovce. Jak svůj závod viděl, nám prozradil v cíli:

„Do silničního závodu jsem nešel s předem připraveným plánem, chtěl jsem se jen držet co nejvíce vepředu a doufal jsem v co nejlepší výsledek. Závod se jel na 3 kola a 40 km. V prvním kole se utvořily dvě skupinky, já jsem byl ve druhé. V druhém kole jsme ztratili šanci dojet vedoucí dva závodníky a s Finem Sopanenem jsme bojovali o bronzovou medaili. Díky vzorné spolupráci jsme nedali ostatním závodníkům šanci, aby nás dojeli. V posledním kole jsem se pokoušel nastoupit a rozhodnout závod ještě před sprintem, bohužel Fin si mě hlídal a nepodařilo se mi udělat náskok. I když jsem se cítil do sprintu dobře, Fin byl prostě lepší, porazil mě o 6 vteřin a zaslouženě si dojel pro třetí místo. I tak se jedná o moje nejlepší umístění na mistrovství světa, takže jsem celkem spokojený.“

Kateřina Antošová se oproti časovce, ve které zajela 5.místo, ještě o jednu příčku polepšila. Svůj výsledek zhodnotila slovy:

„Silniční závod jsme absolvovali s handbikery kategorie H2, což ho hodně zrychlilo. Držela jsem se v druhé skupině a celý závod bojovala o třetí místo. Bohužel mi v závěrečném kole Brazilka ujela. Byla jsem z bramborové medaile hodně zklamaná, ale koneckonců je to moje nejlepší umístění na Mistrovství světa od začátku mého závodění v roce 2014.“

Dalším českým želízkem v ohni byl Václav Antal, který nastupoval spolu s dalším Čechem Tomášem Mošničkou do silničního závodu v podvečerních hodinách. Václavovi bohužel závod nevyšel. V průběhu druhého kola se nejprve dostal do kolize se dvěma soupeři, což jej zbrzdilo a přišel o místo ve vedoucí skupině. Následoval defekt zadního kola a český závodník musel ze závodu odstoupit. Tomáš Mošnička zopakoval umístění z časovky na 21.místě.

Celkové výsledky zde.

Zdroj a foto: CATHS

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Cyprus Sunshine Cup odstartuje opět s českou bikovou špičkou
20. 2. 2019 | Kategorie: MTB
Jedenáct českých bikerů odstartuje sezónu na tradičním kyperském závodě Cyprus Sunshine Cup.
Continental je jedním z hlavních partnerů Tour de France
20. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Letošní slavnostní zahájení závodu Tour de France je plánované na 6. července v Bruselu. Continental bude jedním z pěti hlavních partnerů - spo​lečně se společnostmi LCL, E. Leclerc, Krys a Škoda.
Jak seřídit přehazovačku na kole
Trail Hunter poradí, jak seřídit přehazovačku na kole.
Získej podepsaný dres své cyklistické hvězdy a přispěj zároveň na dobrou věc
19. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Charitativní dražba podepsaných cyklistických dresů Sagana, Kulhavého, Kreuzigera a Cinka, jejíž výtěžek půjde na dobrou věc.
John Degenkolb pomohl zachránit Paříž - Roubaix juniorů
19. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Vítěz elitního závodu z roku 2015 vytvořil veřejnou sbírku a sám finančně přispěl na závod, který byl v existenciálním ohrožení kvůli odchodu sponzorů.
Topforex-Lapierre a Elkov-Author na soustředění v Calpé a Benidormu
17. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Od poloviny ledna jsou závodníci týmu Topforex-Lapierre i Elkov-Author ve španělském Calpé.
Stáj Deceuninck-Quick Step dominuje i v roce 2019
Po loňském rekordním počtu 73 vítězství má už v polovině února belgický tým na svém kontě dalších 8 zářezů.
Šlapání o vysoké kadenci je nevhodné pro amatéry
16. 2. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Nejnovější studie vědců z prestižní britské univerzity King's College London svými výsledky nedoporučuje amatérským cyklistům šlapání o vysoké kadenci.
Co pít a jíst během sportovní aktivity?
16. 2. 2019 | Kategorie: ostatní
Vytvořili jsme pro ​vás základní přehled výživy, na níž by měl dbát jak amatérský sportovec, tak profesionál.
Šestidenní kolumbijský etapák přilákal kromě Frooma i čtyři Čechy
15. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Závod Okolo Kolumbie v těchto dnes absolvují i čtyři Češi včetně teprve osmnáctiletého Karla Vacka.​
Petr Hampl: Mám za sebou nejlepší sezónu kariéry
14. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Petr Hampl má za sebou nejlepší sezónu kariéry a věří, že ta nadcházející bude minimálně stejně dobrá.