Ambasador FOR BIKES 2018 Jiří Ježek se těší na atmosféru a fanoušky

Ambasador FOR BIKES 2018 Jiří Ježek se těší na atmosféru a fanoušky

Datum vydání: 7. 4. 2018

Nejúspěšnější handicapovaný sportovec Česka Jiří Ježek slavnostně zahájil veletrh FOR BIKES v areálu výstaviště PVA EXPO PRAHA. Poprvé v nové roli ambasadora se těší na fanoušky, novinky a atmosféru.

V pátek 6. dubna 2018 se otevřely brány areálu PVA Expo Praha – Letňany a rozjel se třídenní veletrh FOR BIKES. Jedna z největších postav české cyklistiky a sportu handicapovaných Jiří Ježek, který loni ukončil svou profesionální sportovní dráhu, se stal tváří veletrhu. Jeho vášeň ke kolům a sportu tak rozhodně neuvadá, naopak. Jaká bude jeho premiérová sezona bez startovního čísla?
 
Jak se těšíte na první sezonu v nezávodním režimu?
 
Těším se moc! Cyklistiku pořád miluju, ale už jsem neměl sílu dál závodit. Takže letošní sezónu už budu na závody jezdit spíš fandit a užívat si atmosféru z “druhé strany plůtků”.  
 
 
Bude to pro vás velká životní změna?
 
Změna je to velká, ale měl jsem dost času se na ni připravit. Bál jsem se těch prvních dnů po posledním závodě, ale spíš se mi ulevilo. Byl už vážně čas, vždyť jsem závodil dvaadvacet sezón. Na druhou stranu se v mém životě zase tolik nezměnilo. Můj denní režim je hodně podobný, jen na kole už nesedím pět hodin, ale tak dvě...
 
U sportu a cyklistiky jistě ale zůstanete?
 
Jasně, dál spolupracuju se všemi “svými” firmami z cyklistického a sportovního byznysu, takže spousta mých pracovních aktivit se dál točí kolem cyklistiky a závodů. Mám radost, že se těm firmám daří a stále rostou nejen u nás, ale hlavně na zahraničních trzích. Testuju nové výrobky a produkty, podílím se na vývoji, marketingu, propagaci. Kromě toho teď hodně přednáším pro firmy u nás a na Slovensku o motivaci, cestě k úspěchu, překonávání překážek, atd. Něco podobného dělám jako dobrovolník i pro školy. Vedle toho se snažím trochu zaměřit i na zdravý životní styl lidí v kancelářských profesích, což je u nás pole hodně neorané… Takže ano, většina mých aktivit má ke sportu a k cyklistice hodně blízko.
 
Zaregistrovali jsme, že hodně běháš, jaké máš před sebou výzvy?
 
Ne, v tom není žádná výzva. Běhání mě prostě baví. Dřív to s cyklistickým tréninkem moc nešlo dohromady, ale teď mi nic nebrání. Když se mi nechce na kolo, jdu si zaběhat. Možná si střihnu nějaký půlmaratón nebo desítku, u nás je spousta hezkých závodů, ale absolutně bez ambic. Stejné to bude i se závody na kole. Něco si určitě zajedu, ale jen “na účast”. Užít si atmosféru s kamarády a s fanoušky. Slíbil jsem pár závodů na biku, něco na silnici a teď jsem se zamiloval do gravel biku, tak pokud bude nějaká hezká akce pro gravel, asi neodolám. Ale už tomu nebudu říkat závodění. Nazávodil jsem se dost... 
 
 
Můžete nám přiblížit, čemu se budete nejvíce věnovat, kam budete směřovat vaši budoucí kariéru?
 
Zatím všechno plynule navazuje na většinu spoluprací z profesionální kariéry. Mám víc času na přednášky, které jsem dřív musel kvůli závodům často odmítat. Dál se s mojí manželkou věnujeme několika charitativním projektům. Dostáváme hodně žádostí o účast na různých akcích po celé ČR, tak se snažíme vyhovět, jak to jde. Myslel jsem, že si po konci závodní kariéry trochu odpočineme, ale je to spíš ještě hektičtější. Ale nás to baví, a dokud máme sílu a energii, tak chceme žít aktivně.
 
O víkendu nás čeká veletrh FOR BIKES, na co se nejvíc těšíte?
 
Na lidi, na novinky z cyklistiky a na celkovou atmosféru. FOR BIKES byl pro mě vždycky skvělá šance potkat se s fanoušky, s přáteli z cyklistického prostředí a třeba i navázat nějakou novou zajímavou spolupráci. Jsou to vlastně takové závody, ovšem bez závodů… Vlastně závody jsou tam taky, bude opět silniční kritérium, tuším, že i závody na skládačkách a bikový závod pro veřejnost. Letos poprvé závodit nebudu, o to víc budu fandit. A pak zpátky do haly a povídat, vtipkovat a klábosit o cyklistice…
 
Zdroj: TZ FOR BIKES/Jan Němec, foto: Michal Červený a Jan Brychta
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►