Dubnovými Alpami bude rezonovat jméno Scarponiho

Datum vydání: 12. 11. 2017

Etapový závod Tour of the Alps - italská generálka na Giro d´Italia - uctí každou svou etapou loňského vítěze, tragicky zesnulého Michele Scarponiho. 

Pětidenní etapový závod Tour of the Alps fanoušci až do letošní sezony znali pod jménem Giro del Trentino. Letošní ročník byl mimořádný nejenom svým novým jménem. Bohužel byl totiž posledním v kariéře Michele Scarponiho (Astana).

Italský matador zde za obrovské radosti fanoušků vyhrál první etapu s cílem v Innsbruku. V té době sedmatřicetiletý jezdec sice následně přišel o trikot lídra, celkovým vítězem se stal Brit Geraint Thomas (Sky), on však dokončil akci na celkovém čtvrtém místě, což bylo příslibem veliké formy před blížícím se Giro d'Italia.

Tam měl nastoupit v roli jedničky kazašského týmu. V první pozávodní tréninkový den však přišla obrovská tragédie, kdy ho v jeho rodném městečku smrtelně srazil řidič dodávky.

Pořadatelé v úterý v Miláně slavnostně představili trasu příštího ročníku a památku Scarponiho, celkového vítěze z roku 2011, rozhodně neopomněli uctít. Akce se ostatně účastnil i Scarponiho bratr Marco a sestra Silvia, kteří mohli zatleskat iniciativě vyznamenat na jeho počest po konci každé etapy nejaktivnější tým. 


Tour of the Alps 2018 začíná v pondělí 16. dubna a finišuje symbolicky v Innsbruku v pátek 20. dubna. Peloton bude v pěti dnech zdolávat hned 10 kategorizovaných stoupání. Část závodu navíc povede místy v tirolských Alpách, kde budou o půl roku později cyklisté a cyklistky svádět tuhý boj o tituly mistrů a mistryň světa. 
 

Zdroj: La Gazetta dello Sport


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Eddy Merckxova klasika v rakouském Fuschl am See je oslavou cyklistiky
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Již dvanáctému ročníku Eddy Merckx Classic 2018 v kouzelném regionu salburckých jezer a Solné komory předcházela charitativní vyjížďka, které se účastnila i slavná sportovní jména. Rakušané cyklistiku milují.
MS Innsbruck, den třetí – časovky juniorů a žen
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Petr Kelemen a Tereza Korvasová dnes reprezentovali českou výpravu v individuální časovce. Obě kategorie absolvovaly stejnou, téměř dvacet osm kilometrů dlouhou trasu, jako včera muži do 23 let.
TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
» více novinek a videí

 
Reklama