Akademie Romana Kreuzigera slaví první úspěchy

Akademie Romana Kreuzigera slaví první úspěchy

Datum vydání: 02.08.2018

Cyklistická akademie Romana Kreuzigera​ vstupuje do druhé poloviny své premiérové sezóny.


Mladí talentovaní sportovci absolvovali pod vedením špičkového realizačního týmu soustředění v Chorvatsku a především zaznamenali několik medailových úspěchů v silničních i dráhových závodech.
 

Tak například Marek Liška (16 let) vyhrál v květnu etapu na 42. ročníku Závodu míru nejmladších v Jevíčku, kde startovala elitní zahraniční konkurence. Šest cyklistů pak reprezentovalo na dvoudenních závodech v Srbsku. Marek zde obsadil 3. místo v bodovacím závodě.

 

Roman Kreuziger Cycling Academy (RKCA), jak zní oficiální název projektu, se pyšní i čerstvými mistry republiky - celkem sedm titulů vybojovali na dráze Marek Liška (sprint, týmový sprint společně s Karlem Macánem a Martiemn Volfem, 500 metrů s pevným startem), Nikol Soustružníková (16 let, sprint, 500 metrů p.s.) a Sára Peterková (14 let, týmový sprint s Markétou Macánovou, 500 metrů p.s.). Na dráze a  silnici posbírali mladí cyklisté ještě tři stříbrné a šest bronzových medailí.

 

Nikol uspěla i v závodě horských kol Aimtec Open Race, který v půlce června vyhrála.

“Nyní se chystáme na dráhové republikové mistrovství ve vytrvalostních disciplínách. Pak nás čeká mezinárodní etapák Regionem Orlicka pro juniory a vybrané kadety. Jednáme i o startech v zahraničí, což by byl pro celý tým velký výkonnostní posun. S první půlkou sezóny jsme spokojení, ale pořád je co zlepšovat. A už nyní intenzivně řešíme posily pro další ročník,” vypočítává šéf akademie Petr Kubias.

“Jsem rád, že práce celého realizačního týmu a systematická podpora našich partnerů přináší výsledky. S Petrem jsem v pravidelném kontaktu, se závodníky jsem si osobně zatrénoval například při letošním mistrovství republiky v Plzni,” říká Roman Kreuziger, nejúspěšnější český silniční cyklista.           


Zdroj a foto: RKCA

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 
Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

Vuelta 2025 - Výsledky 16. etapy
09.09.2025 | Kategorie: silniční
Canyon svým 14 jezdcům vyšperkoval závodní speciály pro mistrovství světa
09.09.2025 | Kategorie: MTB
Mistrovství světa horských kol ve švýcarském Valais nabídne nejen napínavé boje o duhové dresy, ale také unikátní stroje značky Canyon.
UAE Emirates XRG drtí Vueltu. Parťáci Pogačara vyhráli už sedm etap
08.09.2025 | Kategorie: silniční
Sedm vítězství z patnácti etap! Tým UAE Emirates XRG na letošní Vueltě dominuje a zapisuje se do historie.
Rána pěstí, pepřový sprej i řetězy: 100 let protestů v cyklistice
08.09.2025 | Kategorie: silniční
Protesty k cyklistice patří už více než století.
Kuriózní moment na Maryland Cycling Classic: Powless musel běžet s kolem
07.09.2025 | Kategorie: silniční
Defekt ve špatnou chvíli připravil Neilsona Powlesse o šanci bojovat o vítězství na Maryland Cycling Classic.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8. 9. - 14. 8. 2025)
07.09.2025 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Připravili jsme pro vás přehled nejlepších slevových akcí, které tento týden cyklistika nabízí!
Vuelta 2025 - Výsledky 15. etapy
07.09.2025 | Kategorie: silniční
Israel–Premier Tech mění dresy. Reaguje na protesty během Vuelty
07.09.2025 | Kategorie: silniční
Tým Israel-Premier Tech dokončí letošní Vueltu ve změněných dresech.
Vuelta 2025 - Výsledky 14. etapy
06.09.2025 | Kategorie: silniční
Sabina Košárková obhajuje titul mistryně světa v pumptracku
05.09.2025 | Kategorie: ostatní
Česká cyklistika slaví fantastický úspěch.
» více novinek a videí