Akademickými Mistry ČR jsou Zatloukal a Šafářová!

Akademickými Mistry ČR jsou Zatloukal a Šafářová!

Datum vydání: 4. 6. 2023

Bikový víkend ŠKODA Pražského MTB poháru přilákal stovky bikerů. 

Třetí a čtvrté kolo ŠKODA Pražského MTB poháru na Zličíně přilákalo na start stovky bikerů z celé republiky i ze zahraničí. V rámci sobotního programu se Akademickými Mistry České republiky stali Jan Zatloukal (Moravská univerzita Olomouc/Nutrend Specialized Racing) a Zuzana Šafářová (Jihočeská univerzita/Rouvy Specialized).
 
Čeští reprezentanti do 23 let, Jan Zatloukal a Zuzana Šafářová dominovali hlavním kategoriím mužů a žen v sobotním programu ŠKODA Pražského MTB poháru na Zličíně a zároveň slavili i ceněné tituly českých akademických mistrů pro rok 2023. Závody byly velmi dramatické. 
 
V kategorii mužů se krátce po startu odpoutal Jan Zatloukal od dvojice pronásledovatelů, kterou tvořili Lukáš Elčkner (VŠ Newton/Jaroslav Kulhavý Cycling Team) a Josef Kunášek (VŠ polytechnická Jihlava/Bikepart Cycling). Zatímco Jan Zatloukal si svůj náskok kontroloval až do cíle, za ním se rozpoutala opravdová cyklistická bitva o akademické stříbro a bronz. Nástupem v závěru posledního kola se na druhou příčku probojoval Lukáš Elčkner a pozici si udržel, bronz si ze Zličína odváží Josef Kunášek. 
 
Zajímavostí je, že Jan Zatloukal se svým vítězstvím stal už trojnásobným úřadujícím mistrem naší země. Po mistrovských titulech v kategorii U23 a Short tracku mu nově náleží i trikot pro nejlepšího akademika České republiky.   
 

Mezi ženami se souboj o mistrovský dres odehrával od prvních do posledních metrů mezi dvěma českými reprezentantkami do 23 let, Zuzanou Šafářovou a Anetou Novotnou (Česká zemědělská univerzita v Praze/Aspire Opportunity Brno). Více sil měla v posledních metrech závodu Zuzana Šafářová a mimo prestižního dresu české akademické šampionky si jako všichni medailisté odváží i šanci na zisk hodnotného stipendia. Třetí místo v sobotním závodě žen vybojovala ukrajinská reprezentantka Maria Orekhova (Decathlon Cycling Team) pro bronz v akademickém závodě si dojela čtvrtá v celkovém pořadí, Lucie Nedomlelová (Technická univerzita v Liberci/Czech MultiSport Coaching).
 
 
Teplé a slunečné počasí provázelo účastníky bikovým víkendem na Zličíně. Početná startovní pole všech vypsaných kategorií, ale i vysoký počet doprovodů a diváků potvrzoval, že Češi jsou sportovním a cyklistickým národem. O cenné body do celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru se bojovalo od prvních do posledních metrů a bylo zajímavé sledovat, jak si dvoudenní zátěž na perfektně připravené, ale fyzicky náročné trati vybírá svou daň a způsobuje změny v pořadí, častokrát oproti teoretickým předpokladům.
  
Nedělnímu závodu mužů triumfoval týmový i reprezentační kolega Jana Zatloukala, Filip Konečný, který se vrací zpět do závodního světa po úspěšně zvládnutých maturitních zkouškách, ale zároveň už i jako novopečený student lékařské fakulty. Mezi ženami v neděli zvítězila, věkem teprve juniorka, Evelína Šedivá (Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem). 
 
V soutěži týmů se po čtyřech závodech na první příčku posunul pražský Rexonix, pouhý bod za ním jsou Author Team Stupno a Cycling Academy Tábor. A vzhledem k tomu, že ŠKODA Pražský MTB pohár 2023 má před sebou už jenom jediný závod, budeme se mít ve finálovém závodě v neděli 3. září v Libuši opravdu na co těšit.  Na ceněné týmové zlato totiž může dosáhnout hned celá řada silných klubů.  
 
Výsledky 3. závodu ŠKODA Pražského MTB poháru, sobota 3.6. na sportt.cz.
Výsledky 4. závodu ŠKODA Pražského MTB poháru, neděle 4.6. na sportt.cz.
Výsledky Akademické Mistrovství České republiky na www.sportovniservis.cz.
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru na sportt.cz.
Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru soutěž týmů na sportt.cz.
          
TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023 
• neděle 19. března - Motol  - Velká cena NUTREND SPECIALIZED 
• pondělí 1. května - Kbely  - Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy, MČR neslyšících cyklistů 
• sobota 3. června - Zličín  - Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR
• neděle 4. června - Zličín  - O pohár starostky MČ Praha Zličín 
• neděle 3. září - Libuš  - O pohár MČ Praha Libuš 
 
Zdroj: TZ pořadatelé, foto: Pavel Křikava

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►