ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky

ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky

Datum vydání: 10. 11. 2023

Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evro​pskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.

Už potřetí hostil úvodní soustředění Amenity Resort. Od úterka do pátku bylo na programu především všeobecné seznamování včetně představení závodního programu. Co se týče pohybu, tradičně se nejezdilo na bicyklech, ale chodilo po horách. Bajky přijdou na řadu v prosinci na jižní Moravě.

Kdože se tedy v Krkonoších sešel?

Z letošní sestavy to byli Pavel Camrda, Tomáš Jakoubek, Jan Kašpar, Jakub Otruba, Jiří Petruš, Michal Schuran, Matúš Štoček, Daniel Turek a Márton Dina.

Jak vidno, Jakubu Otrubovi jeho námluvy s jedním Pro týmem a třemi World týmy nedopadly. O demotivaci ale nemůže být ani řeč. Jakub je podle jeho vyjádření odhodlán jít do přípravného období s ještě větším nasazením s cílem pokusit se o postup výš v dalším roce.

Co se týče nových tváří, tým je hodlá v následujících dnech postupně představit na sociálních sítích.

„Změny v sestavě tým oproti letošku podle mých odhadů zkvalitnily, což byl také cíl. A tím, že zůstal Jakub Otruba, vstupujeme do sezóny jednoznačně silnější,“ řekl šéf a majitel týmu Radim Kijevský.

Závodníci budou i v dalším roce sedlat bicykly Lapierre, opatřené vypletenými sety FFWD a osazené komponenty Shimano Dura Ace Di2. Letošní závodní modely přecházejí na pozici tréninkových bicyklů a modely 2024 se stanou závodními stroji. 

Dresy, které znovu vyrobí italská firma Alé, doznají pouze upgrade, takže změny nebudou výrazné. 

Závodní program je v podstatě hotov. Pochopitelně v průběhu sezóny může doznat změn, ale nikoli zásadních. Coby třetímu evropskému kontinentálnímu týmu v roce 2023 podle žebříčku UCI mají organizátoři závodů nejnižší kategorie povinnost umožnit start na těch závodech, o něž český tým projeví zájem. Což samo o sobě je nejpodstatnějším předpokladem zkvalitnění i závodního programu.

Nejprestižnější jsou pochopitelně závody vyšší než dvojkové kategorie. Letos jich tým absolvoval osm a v příštím roce by jich mělo být ještě více. V plánu jsou nově jedničkové etapové závody v Itálii, Francii a Rakousku, jakož i letošní v Estonsku, Chorvatsku i oba rumunské, samozřejmě také Czech Tour a Okolo Slovenska. Vedení týmu vyvíjí opětovně úsilí dostat se vedle Okolo Maďarska i na druhý etapový závod kategorie 2.Pro Okolo Slovinska. 

Změny nastaly i v řadách zaměstnanců. Do pozice jedničky ve funkci sportovního ředitele se posunul Jaromír Friede. Dalšími dvěma budou jednak vicemistr světa v cyklokrosu Petr Dlask, který tuhle pozici zastával už v předešlých letech, a pak nováček na této pozici, který týmem v předešlých letech prošel coby aktivní závodník, Vojtěch Řepa. Vojta je sice stále hodně mladý, ale jeho dvouapůlleté angažmá v Equipo Kern Pharma včetně účasti na španělské Vueltě mu zcela jistě propůjčují příznivou kvalifikaci pro výkon této funkce. Tým navíc najal nově trenérského specialistu.

Složení týmu, materiál, závodní program, podpůrný tým. To všechno nese známky minimálně stejné, ale spíše vyšší kvality než letos. 

Zbývá ještě dosadit atmosféru v týmu, speciálně mezi závodníky.

„Z prvních dojmů to vypadá, že atmosféra v týmu je nejlepší, jakou jsem dosud zažil,“ řekl k tomuto pro fungování týmu nikoli nepodstatnému fenoménu kapitán týmu Jiří Petruš.

Zdroj: TZ ATT Investments, foto: Filip Bezděk


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►