ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln

ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln

Datum vydání: 22. 5. 2023

Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln.

V prvním případě vybojoval Márton Dina pódium v podobě konečného třetího místa, v druhém si vedl výborně ve špičkové konkurenci Matúš Štoček, který závod dokončil ve druhé skupině a uzavíral tak první dvacítku pořadí jako druhý nejlepší z týmů kontinentální úrovně.

Lucemburský závod se jel už po 72. Mezi jeho vítězi najdeme jména jako Bradley Wiggins, Andy Schleck, Geraint Thomas, Bob Jungels či Michael Valgren.
 

Poslední ročník vyhrál Thibau Nys, který následně přestoupil do Trek-Segafredo, třetí skončil Mika Heming, kterému i tento úspěch pomohl přestoupit z ATT Investments do druhé divize  v týmu Tudor Pro Cycling. 
 

Letos stanulo na startu 21 týmů v převážné většině kontinentálních mj. z Nizozemska, Belgie, Francie, Německa, Dánska či Rakouska.

ATT Investments reprezentovala šestice Karel Camrda, Márton Dina, Filip Chýle, Jan Kašpar, Gert Kivistik a Michal Schuran. 
 

Pro konečný výsledek byly nejdůležitější dvě části. Jednak úvodní prolog s jedním mimořádně prudkým stoupáním a poté druhá etapa obsahující také četná stoupání prudkého sklonu.

V prvním případě se Márton Dina umístil na 12. a v druhém na 6. místě. V součtu ho tyto výsledky dostaly na průběžné 3. místo a to se podařilo obhájit s podporou celého týmu až do konce závodu.
 

Celkovým vítězem se stal špičkový cyklokrosař Pim Ronhaar z belgického týmu Baloise-Trek Lions. 

"Márton už v Maďarsku ukázal výbornou formu, takže do Lucemburska jel jako jasný lídr. V prologu svou pozici potvrdil a ukázal, že může usilovat o příčky nejvyšší. V nejtěžší etapě se dostal na průběžné třetí místo a to se společným týmovým úsilím podařilo udržet. Všichni kluci odvedli dobrou práci,“ řekl sportovní ředitel Jaromír Friede. 

„Nebylo to ale bez komplikací, nejprve v první etapě tvrdě havaroval Filip Chýle a je obdivuhodné, že dokončil nejen etapu, ale celý závod. V sobotu při hromadném pádu trefil značku Michal Schuran, kterému se naštěstí nic vážného nestalo, ale etapu nedokončil. Takže jsme do poslední etapy nastupovali jen v pěti a to ještě Filip poznamenaný následky pádu. Ale zvládli jsme to a jsme za to moc rádi," doplnil Friede.

"Věděl jsem po Okolo Maďarska, že mám dobrou formu. V prologu jsem sice nabral malou ztrátu, ale byl to dobrý start do celého etapáku. Každým dnem jsem se cítil lépe, mohl jsem se přitom opřít o podporu mých spolujezdců. Ve druhé etapě se mi podařilo dojet v menší skupině s nejlepšími a dostat se na průběžné třetí místo. Naším plánem pak bylo pódium udržet. Kluci pro mě celý týden tvrdě pracovali, takže jsme to společně dokázali. Jsem opravdu velmi šťastný a nemohu se dočkat dalších závodů v dresu ATT Investments," okomentoval průběh etapáku Márton Dina.

Fléche du Sud je prestižní etapový závod s velkou tradicí, ale v rámci kalendáře UCI je zařazen do nejnižší kategorie. Jednorázový závod Rund um Köln se letos mohl pochlubit 105. ročníkem a hlavně vyšší kategorií v hodnocení UCI. 
 

Tomu pochopitelně odpovídala konkurence. Na start se postavilo šest týmů nejvyšší divize a pět z té druhé. Mezi deseti kontinentálními týmy převážně z Německa se dostalo i na ATT Investments, který nastoupil v sestavě Tomáš Jakoubek, Pavel Kelemen, Jakub Otruba, Jiří Petruš, Mihkel Räim, Matúš Štoček a Daniel Turek, a rozhodně nezůstal v anonymní šedi.
 

Nejprve se ocitl Jakub Otruba v úvodním úniku, z něhož bral body na rychlostní prémii, a potom se o zviditelnění staral hlavně Matúš Štoček, který se stal jako jeden z mála jezdců z kontinentální úrovně součástí početnější první skupiny, kde měly velkou převahu špičkové týmy v čele s domácím Bora-hansgrohe, který také prostřednictvím Danny Van Poppela závod vyhrál.
 

Matúš Štoček nakonec dorazil ve druhé skupině ve společnosti borců WorldTeams jako jsou Dylan Groenewegen, Jordi Meeus či Hugo Page a byl klasifikován na velmi dobrém 19. místě jako druhý nejlepší závodník z kontinentálních týmů.

"Matúš předvedl výborný výkon. Ve špičkové konkurenci, která se tu sešla, při 2800 nastoupaných metrech a průměru 45,5 km/hod., klobouk dolů. Škoda, že jsme v čelní skupině neměli víc lidí. Ve chvíli, kdy se peloton před nejtěžším stoupáním rozdělil, na což mělo vliv zúžení a pád, naši kluci nebyli na nejlepších pozicích, a pak už s tím nic moc dělat nešlo. Takže malinko rozpaky, ale jednoznačně převažuje radost z výkonu a umístění Matúše," okomentoval závod sportovní ředitel Petr Kaltofen.

A jak to viděl Matúš?

„O tom místě, kde se peloton rozdělil, jsme věděli, něco podobného se tu stalo už vloni, a já byl ve správný moment na správném místě. Ke konci jsem ve stoupáních už dost trpěl. První selekci čelní skupiny jsem ještě zvládl, druhou dvacet kilometrů před cílem už ne a zůstal jsem v té druhé. Je fajn vidět špičkové borce, jak trpí úplně stejně a že jsem schopen s nimi jet vyrovnaně. Se svým výkonem jsem velmi spokojený."

Zdroj a foto: ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►