ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln

ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln

Datum vydání: 22. 5. 2023

Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln.

V prvním případě vybojoval Márton Dina pódium v podobě konečného třetího místa, v druhém si vedl výborně ve špičkové konkurenci Matúš Štoček, který závod dokončil ve druhé skupině a uzavíral tak první dvacítku pořadí jako druhý nejlepší z týmů kontinentální úrovně.

Lucemburský závod se jel už po 72. Mezi jeho vítězi najdeme jména jako Bradley Wiggins, Andy Schleck, Geraint Thomas, Bob Jungels či Michael Valgren.
 

Poslední ročník vyhrál Thibau Nys, který následně přestoupil do Trek-Segafredo, třetí skončil Mika Heming, kterému i tento úspěch pomohl přestoupit z ATT Investments do druhé divize  v týmu Tudor Pro Cycling. 
 

Letos stanulo na startu 21 týmů v převážné většině kontinentálních mj. z Nizozemska, Belgie, Francie, Německa, Dánska či Rakouska.

ATT Investments reprezentovala šestice Karel Camrda, Márton Dina, Filip Chýle, Jan Kašpar, Gert Kivistik a Michal Schuran. 
 

Pro konečný výsledek byly nejdůležitější dvě části. Jednak úvodní prolog s jedním mimořádně prudkým stoupáním a poté druhá etapa obsahující také četná stoupání prudkého sklonu.

V prvním případě se Márton Dina umístil na 12. a v druhém na 6. místě. V součtu ho tyto výsledky dostaly na průběžné 3. místo a to se podařilo obhájit s podporou celého týmu až do konce závodu.
 

Celkovým vítězem se stal špičkový cyklokrosař Pim Ronhaar z belgického týmu Baloise-Trek Lions. 

"Márton už v Maďarsku ukázal výbornou formu, takže do Lucemburska jel jako jasný lídr. V prologu svou pozici potvrdil a ukázal, že může usilovat o příčky nejvyšší. V nejtěžší etapě se dostal na průběžné třetí místo a to se společným týmovým úsilím podařilo udržet. Všichni kluci odvedli dobrou práci,“ řekl sportovní ředitel Jaromír Friede. 

„Nebylo to ale bez komplikací, nejprve v první etapě tvrdě havaroval Filip Chýle a je obdivuhodné, že dokončil nejen etapu, ale celý závod. V sobotu při hromadném pádu trefil značku Michal Schuran, kterému se naštěstí nic vážného nestalo, ale etapu nedokončil. Takže jsme do poslední etapy nastupovali jen v pěti a to ještě Filip poznamenaný následky pádu. Ale zvládli jsme to a jsme za to moc rádi," doplnil Friede.

"Věděl jsem po Okolo Maďarska, že mám dobrou formu. V prologu jsem sice nabral malou ztrátu, ale byl to dobrý start do celého etapáku. Každým dnem jsem se cítil lépe, mohl jsem se přitom opřít o podporu mých spolujezdců. Ve druhé etapě se mi podařilo dojet v menší skupině s nejlepšími a dostat se na průběžné třetí místo. Naším plánem pak bylo pódium udržet. Kluci pro mě celý týden tvrdě pracovali, takže jsme to společně dokázali. Jsem opravdu velmi šťastný a nemohu se dočkat dalších závodů v dresu ATT Investments," okomentoval průběh etapáku Márton Dina.

Fléche du Sud je prestižní etapový závod s velkou tradicí, ale v rámci kalendáře UCI je zařazen do nejnižší kategorie. Jednorázový závod Rund um Köln se letos mohl pochlubit 105. ročníkem a hlavně vyšší kategorií v hodnocení UCI. 
 

Tomu pochopitelně odpovídala konkurence. Na start se postavilo šest týmů nejvyšší divize a pět z té druhé. Mezi deseti kontinentálními týmy převážně z Německa se dostalo i na ATT Investments, který nastoupil v sestavě Tomáš Jakoubek, Pavel Kelemen, Jakub Otruba, Jiří Petruš, Mihkel Räim, Matúš Štoček a Daniel Turek, a rozhodně nezůstal v anonymní šedi.
 

Nejprve se ocitl Jakub Otruba v úvodním úniku, z něhož bral body na rychlostní prémii, a potom se o zviditelnění staral hlavně Matúš Štoček, který se stal jako jeden z mála jezdců z kontinentální úrovně součástí početnější první skupiny, kde měly velkou převahu špičkové týmy v čele s domácím Bora-hansgrohe, který také prostřednictvím Danny Van Poppela závod vyhrál.
 

Matúš Štoček nakonec dorazil ve druhé skupině ve společnosti borců WorldTeams jako jsou Dylan Groenewegen, Jordi Meeus či Hugo Page a byl klasifikován na velmi dobrém 19. místě jako druhý nejlepší závodník z kontinentálních týmů.

"Matúš předvedl výborný výkon. Ve špičkové konkurenci, která se tu sešla, při 2800 nastoupaných metrech a průměru 45,5 km/hod., klobouk dolů. Škoda, že jsme v čelní skupině neměli víc lidí. Ve chvíli, kdy se peloton před nejtěžším stoupáním rozdělil, na což mělo vliv zúžení a pád, naši kluci nebyli na nejlepších pozicích, a pak už s tím nic moc dělat nešlo. Takže malinko rozpaky, ale jednoznačně převažuje radost z výkonu a umístění Matúše," okomentoval závod sportovní ředitel Petr Kaltofen.

A jak to viděl Matúš?

„O tom místě, kde se peloton rozdělil, jsme věděli, něco podobného se tu stalo už vloni, a já byl ve správný moment na správném místě. Ke konci jsem ve stoupáních už dost trpěl. První selekci čelní skupiny jsem ještě zvládl, druhou dvacet kilometrů před cílem už ne a zůstal jsem v té druhé. Je fajn vidět špičkové borce, jak trpí úplně stejně a že jsem schopen s nimi jet vyrovnaně. Se svým výkonem jsem velmi spokojený."

Zdroj a foto: ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Gravel kolo Stevens Gavere 2023
1. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Stezka nebo cyklostezka? Jezdíte v zimě každý den do práce nebo v krásném ročním období na cyklistická dobrodružství? Gavere to všechno zvládne.
Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody
30. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Marek Rauchfuss počtvrté ovládl exhibiční závod ZP 211 Gočárovy schody. Úřadující český šampion v cross country tak navázal na své úspěchy z roků 2017, 2018 a 2022.
GP Favorit Brno a Přilba Moravy 2023
25. 9. 2023 | Kategorie: dráha
Cyklisté až z patnácti států startovali na letošní akci na brněnském velodromu.
Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►