ATT Investments se chystá na Tour de Hongrie

ATT Investments se chystá na Tour de Hongrie

Datum vydání: 8. 5. 2023

Český kontinentální tým ATT Investments odstartuje ve středu 10. května do jednoho z vrcholů celé letošní sezóny, závodu Okolo Maďarska, který je zařazen do druhé nejvyšší kategorie závodů z kalendáře Mezinárodní cyklistické federace UCI.

Jde o jeden z vrcholů, ale zároveň rozjezd do programu nabitého především zahraničními závody v Německu, Francii, Dánsku, Lucembursku a Estonsku, který cyklisty ATT Investments čeká do konce května.

 

Od počátku sezóny je závod Okolo Maďarska deklarován jako jeden z vrcholů celé sezóny nejen pro ATT Investments, ale pro celou českou kontinentální scénu. 

Aktuálně máme v České republice tři Continental Teams a ty jezdí převážně závody dvojkové, tedy nejnižší kategorie UCI. Když už vyjedou na závod o kategorii výš, tedy tzv. jedničkové, jde už o nestandardní záležitost. Ale dostat se na závod ProTour, to už je pro kontinentální tým opravdovým svátkem. A právě Tour de Hongrie bude jediným závodem v celé letošní sezóně, kterého se zúčastní nějaký český kontinentální tým.
 

Upoutávce na tento závod se budeme věnovat v samostatném textu. Už teď ale můžeme prozradit, že se ho zúčastní devět World týmů a stejný počet ProTeams. A s nimi pouze tři Conti týmy, z nichž jedním je maďarský Epronex, a potom také národní výběr Maďarska. Účast ATT Investments je tedy jak vidno zcela mimořádná. 
 

Pochopitelně roli při akceptaci zájmu ze strany pořadatelů sehrál vedle výkonnosti a dlouhodobého aktivního závodního projevu týmu důležitou roli fakt, že tým angažoval jednoho z nejlepších maďarský závodníků současnosti Mártona Dinu. 
 

Ten také bude lídrem týmu pro tento závod. Společně s ním budou o úspěch usilovat i Jakub Otruba, Daniel Turek, Matúš Štoček, Jiří Petruš a Pavel Kelemen. 
 

Závod má pět etap, z toho tři mají vysoký potenciál skončit hromadným spurtem. A podle předběžné startovní listiny to vypadá, že se v Maďarsku sejde naprostá spurtérská špička reprezentovaná jmény jako je Fabio Jakobsen (Soudal Quick-Step), Dylan Groenewegen (Jayco AlUla), Sam Bennett (Bora-hansgrohe) atd. Pro tým a konkrétně Pavla Kelemena to tedy bude skutečná zkouška ohněm.
 

Dvě etapy, třetí a čtvrtou z celkového počtu pěti, situovali maďarští organizátoři do náročného kopcovitého terénu a obě budou mít cíl na vrcholu obtížného stoupání. Tady přijde na řadu šance pro vrchaře a jezdce na celkové pořadí. V týmu ATT Investments tedy především pro Mártona Dinu a Jakuba Otrubu.
 

Dělat si naděje na nějaký pronikavý úspěch v mimořádné mezinárodní konkurenci včetně nejlepších světových týmů by zavánělo vzdušnými zámky, i když proč se takové myšlenky vzdávat ještě před započetím závodu a s definitivní platností. 

„Naším prvořadým cílem je dobrá prezentace týmu. To znamená aktivní pojetí závodu, chození do úniků a být prostě vidět. Lídry jsou Márton a Kuba a všichni uvidíme, jak se s mimořádnou konkurencí vypořádají. Umístění do TOP10 by bylo vrcholem našeho snažení. Do hromadných sprintů je připraven Pavel Kelemen, ale na startu bude skoro to nejlepší, co ve světě najdete, takže je spíše otazníkem, jak se Pavel dokáže popasovat s těmi úplně nejlepšími,“ upřesnil cíle týmu sportovní ředitel Petr Kaltofen. 

Souběžně s maďarským etapákem pojede druhá skupina o nadcházejícím víkendu dvě jednorázovky v Dánsku Grand Prix Herning a Fyen Rundt-Tour of Funen (oba 1.2) a zbylá část šestnáctičlenného kádru absolvuje závod ŠKODA CUP Českého poháru v silniční cyklistice v Kyjově.
 

Od 17. do 21. května čeká šestici ATT Investments účast na prestižním lucemburském Fléche du Sud (2.2) a 21. května druhý výběr závod Rund um Köln, jednorázový závod kategorie 1.1, při němž poměří síly s šesti týmy z nejvyšší World úrovně. S těmito zahraničními závody termínově koliduje domácí etapák RBB Tour, kam tedy bude moci ATT poslat jen omezený počet závodníků.
 

Květnový program pak zakončí dva etapové závody, jedoucí se ve stejném termínu a začínající 25. května. Jednak tříetapový francouzský Tour de la Mirabelle (2.2) a jedničkový Tour of Estonia (2.1), který má dvě etapy.

 

Zdroj a foto: TZ ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Gravel kolo Stevens Gavere 2023
1. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Stezka nebo cyklostezka? Jezdíte v zimě každý den do práce nebo v krásném ročním období na cyklistická dobrodružství? Gavere to všechno zvládne.
Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody
30. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Marek Rauchfuss počtvrté ovládl exhibiční závod ZP 211 Gočárovy schody. Úřadující český šampion v cross country tak navázal na své úspěchy z roků 2017, 2018 a 2022.
GP Favorit Brno a Přilba Moravy 2023
25. 9. 2023 | Kategorie: dráha
Cyklisté až z patnácti států startovali na letošní akci na brněnském velodromu.
Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►