ATT Investments se chystá na Tour de Hongrie

ATT Investments se chystá na Tour de Hongrie

Datum vydání: 8. 5. 2023

Český kontinentální tým ATT Investments odstartuje ve středu 10. května do jednoho z vrcholů celé letošní sezóny, závodu Okolo Maďarska, který je zařazen do druhé nejvyšší kategorie závodů z kalendáře Mezinárodní cyklistické federace UCI.

Jde o jeden z vrcholů, ale zároveň rozjezd do programu nabitého především zahraničními závody v Německu, Francii, Dánsku, Lucembursku a Estonsku, který cyklisty ATT Investments čeká do konce května.

 

Od počátku sezóny je závod Okolo Maďarska deklarován jako jeden z vrcholů celé sezóny nejen pro ATT Investments, ale pro celou českou kontinentální scénu. 

Aktuálně máme v České republice tři Continental Teams a ty jezdí převážně závody dvojkové, tedy nejnižší kategorie UCI. Když už vyjedou na závod o kategorii výš, tedy tzv. jedničkové, jde už o nestandardní záležitost. Ale dostat se na závod ProTour, to už je pro kontinentální tým opravdovým svátkem. A právě Tour de Hongrie bude jediným závodem v celé letošní sezóně, kterého se zúčastní nějaký český kontinentální tým.
 

Upoutávce na tento závod se budeme věnovat v samostatném textu. Už teď ale můžeme prozradit, že se ho zúčastní devět World týmů a stejný počet ProTeams. A s nimi pouze tři Conti týmy, z nichž jedním je maďarský Epronex, a potom také národní výběr Maďarska. Účast ATT Investments je tedy jak vidno zcela mimořádná. 
 

Pochopitelně roli při akceptaci zájmu ze strany pořadatelů sehrál vedle výkonnosti a dlouhodobého aktivního závodního projevu týmu důležitou roli fakt, že tým angažoval jednoho z nejlepších maďarský závodníků současnosti Mártona Dinu. 
 

Ten také bude lídrem týmu pro tento závod. Společně s ním budou o úspěch usilovat i Jakub Otruba, Daniel Turek, Matúš Štoček, Jiří Petruš a Pavel Kelemen. 
 

Závod má pět etap, z toho tři mají vysoký potenciál skončit hromadným spurtem. A podle předběžné startovní listiny to vypadá, že se v Maďarsku sejde naprostá spurtérská špička reprezentovaná jmény jako je Fabio Jakobsen (Soudal Quick-Step), Dylan Groenewegen (Jayco AlUla), Sam Bennett (Bora-hansgrohe) atd. Pro tým a konkrétně Pavla Kelemena to tedy bude skutečná zkouška ohněm.
 

Dvě etapy, třetí a čtvrtou z celkového počtu pěti, situovali maďarští organizátoři do náročného kopcovitého terénu a obě budou mít cíl na vrcholu obtížného stoupání. Tady přijde na řadu šance pro vrchaře a jezdce na celkové pořadí. V týmu ATT Investments tedy především pro Mártona Dinu a Jakuba Otrubu.
 

Dělat si naděje na nějaký pronikavý úspěch v mimořádné mezinárodní konkurenci včetně nejlepších světových týmů by zavánělo vzdušnými zámky, i když proč se takové myšlenky vzdávat ještě před započetím závodu a s definitivní platností. 

„Naším prvořadým cílem je dobrá prezentace týmu. To znamená aktivní pojetí závodu, chození do úniků a být prostě vidět. Lídry jsou Márton a Kuba a všichni uvidíme, jak se s mimořádnou konkurencí vypořádají. Umístění do TOP10 by bylo vrcholem našeho snažení. Do hromadných sprintů je připraven Pavel Kelemen, ale na startu bude skoro to nejlepší, co ve světě najdete, takže je spíše otazníkem, jak se Pavel dokáže popasovat s těmi úplně nejlepšími,“ upřesnil cíle týmu sportovní ředitel Petr Kaltofen. 

Souběžně s maďarským etapákem pojede druhá skupina o nadcházejícím víkendu dvě jednorázovky v Dánsku Grand Prix Herning a Fyen Rundt-Tour of Funen (oba 1.2) a zbylá část šestnáctičlenného kádru absolvuje závod ŠKODA CUP Českého poháru v silniční cyklistice v Kyjově.
 

Od 17. do 21. května čeká šestici ATT Investments účast na prestižním lucemburském Fléche du Sud (2.2) a 21. května druhý výběr závod Rund um Köln, jednorázový závod kategorie 1.1, při němž poměří síly s šesti týmy z nejvyšší World úrovně. S těmito zahraničními závody termínově koliduje domácí etapák RBB Tour, kam tedy bude moci ATT poslat jen omezený počet závodníků.
 

Květnový program pak zakončí dva etapové závody, jedoucí se ve stejném termínu a začínající 25. května. Jednak tříetapový francouzský Tour de la Mirabelle (2.2) a jedničkový Tour of Estonia (2.1), který má dvě etapy.

 

Zdroj a foto: TZ ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►