ATT Investments je druhým nejlepším evropským týmem!

ATT Investments je druhým nejlepším evropským týmem!

Datum vydání: 28. 6. 2023

Po národních šampionátech, které pomyslně přepůlily sezónu a na nichž jezdci tohoto českého kontinentálního týmu posbírali velkou porci UCI bodů, se posunuli v aktuálním žebříčku UCI na druhé místo mezi evropskými kontinentálními týmy.
 

Lepší je pouze rozvojový tým Jumbo-Visma. Na kontě mají už osm vítězství v závodech z kalendáře UCI, což je víc, než nashromáždili za předešlé tři roky dohromady.

V průběhu národních šampionátů České a Slovenské republiky, Maďarska a Estonska přidali jezdci ATT Investments do své sbírky celkem 321 bodů. 

Nejvíc 150 jich získal Matúš Štoček za vítězství jak v časovce, tak silničním závodě. Druhým nejvyšším počtem 90 bodů přispěl Márton Dina, 4. v časovce a 2. v silničním závodě s hromadným startem v mistrovství Maďarska. Jakub Otruba získal za vítězství v časovce 50 bodů.

K dnešní aktualizaci žebříčku UCI činí tedy zisk českého Conti týmu 721 bodů a ten ho řadí na 2. místo mezi evropskými týmy! A to je ve světě u UCI registrováno 175 Continental Teams, z toho víc jak polovina v Evropě.

Existuje tedy pouze jediný celek, který je na tom nyní v Evropě lépe. Záložní tým aktuálně podle rankingu UCI druhého nejlepšího týmu na světě Jumbo-Visma. Předčí český tým o 30 bodů.

Je dobré vědět, že rozvojové týmy provozují snad všechny špičkové týmy. A že tomu tak nebylo vždy. Jde spíše o trend posledních let.

Jejich organizace není vždy totožná, ale obecně jde o sestavy, kde převažují mladí talentovaní cyklisté, jimž se dostává na Conti úroveň minimálně nadstandardní podpory. Ty nejlepší týmy si vedle příležitostí pro domácí závodníky pak vyzobávají to nejlepší minimálně z Evropy. 

Ukažme si to na příkladu právě Jumbo-Visma. Jejich development tým má 15 závodníků ve věku 19 až 22 let. Z toho je 7 domácích, tedy Nizozemců, a zbylí se rekrutují z pěti cyklisticky vyspělých evropských zemí a jeden ze Spojených států. 

Šest z nich už má od příštího, resp. roku 2025 podepsáno do prvního týmu. Navíc řadu z nich používá nárazově hlavní tým na závody pro ně menšího významu, tzn. především jedničkové, jako je třeba Czech Tour, ale i o úroveň výše, tedy kategorie Pro. 

Takže to je úplně jiná liga ve srovnání s Conti týmy. O to víc vyniká aktuální postavení ATT Investments.

Body jsou dobré, ale víc vidět, a tudíž se víc cení vítězství, resp. umístění na pódiu. Tři tituly plus jedno druhé místo jsou určitě dalším důvodem k velké spokojenosti týmu ATT Investments.

Velký posun ATT Investments je tedy dobře vidět i na počtu vítězství. Do kontinentální úrovně se poprvé zapsal v roce 2020. V tom roce získal dvě výhry v závodech z kalendáře UCI. Padly na vrub Vojty Řepy, kterého i tyto výsledky katapultovaly do španělského ProTeams Kern Pharma. O rok později se tým sice dočkal pěti pódiových umístění a sedmi 4. míst, ale vítězství žádného. Loni se však urodilo třikrát. Postarali se o to Mika Heming a Tomáš Bárta. A také oni i na základě těchto výsledků odešli po sezóně o úroveň výš, konkrétně do švýcarského Tudor Pro Cycling, resp. španělského Caja Rural.

Letos má ATT Investments v polovině sezóny na kontě už 8 vítězných zářezů! Jsou dílem celého týmu, ale nejvýš na pódiu stáli 3x Márton Dina, 2x Jakub Otruba a Matúš Štoček a 1x Tomáš Jakoubek.

Předpokládejme, že tohle není konečná bilance týmu v letošním roce. Na to, aby přidali další úspěchy, mají závodníky, zázemí i program. Určitě přiměřené sebevědomí, a pokud pozorujete tým víc zblízka, i týmovou soudržnost. 

Od zítřka startují v Polsku na tradiční Solidarnosci, následuje v první dekádě července jedničkový Sibiu Tour a závodní kolotoče se bude poté roztáčet až do října s vrcholy na mistrovství světa, Czech Tour, Okolo Slovenska atd. 
 
Zdroj: TZ ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►