ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí

Datum vydání: 29. 5. 2023

Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.

V Estonsku byl na 4. místě klasifikován Gert Kivistik, na 8. Matúš Štoček a ve Francii na 9. Márton Dina. Od čtvrtka následujícího týdne budeme moci sledovat tým ATT Investments na Tour of Malopolska a na Oberösterreich Rundfahrt.


Tour of Estonia je závod kategorie 2.1, tedy obdobně jako například Czech Tour či Okolo Slovenska. Součástí kalendáře UCI je od roku 2013.

V roce 2019 ho vyhrál Estonec Mihkel Räim, tehdy v týmu Israel Cycling Academy. Nyní se sem vrátil v dresu ATT Investments a společně s ním se na start postavili druhý z Estonců Gert Kivistik a dále Daniel Turek, Jiří Petruš, Matúš Štoček, Jan Kašpar a Tomáš Jakoubek. 

K závodu se přihlásilo 15 týmů po 7 lidech, z toho 10 kontinentálních a 5 národních výběrů z Dánska, Švédska, Polska, Německa, Litvy, Finska, Rwandy a Estonska. 

Úvodní etapa z Tallinnu do Tartu měřila 193 km, byla sice jen mírně zvlněná, ale obtížnou ji udělal silný boční vítr, který závodníky doprovázel po celou etapu. A pak závěr v podobě technického dojezdu v ulicích města zakončený několikasetmetrovým výjezdem po hrubé městské dlažbě.

Vítr významně nadělil startovní pole a co nedokázal vítr, to dokonalo cílové stoupání. Etapu vyhrál italský sprinter ve službách multinárodního týmu Maloja. Nejlépe se z ATT Investments umístil na 11. příčce Gert Kivistik.

Druhá etapa se jela na 10,3 km dlouhém městském okruhu v Tartu, který obsahoval i ono náročné stoupání, kde byl v první etapě umístěn cíl. I sjezd se jel po dlažbě a v zatáčkách, celkově byl okruh dost technický a byly na něm úseky, kde o defekty nebyla nouze. Jezdci okruh absolvovali šestnáctkrát

Etapu, a tím i celý závod, vyhrál Rasmus Wallin z dánského Restaurant Suri. S odstupem necelých 20 sekund dorazilo dalších 11 závodníků, mezi nimi na 9. místě Gert Kivistik a na 12. Matúš Štoček.

Za nimi dojíždělo s menšími či většími odstupy hodně nadělené startovní pole, klasifikováno nakonec bylo pouze 53 závodníků, mezi nimi všech sedm v dresu ATT Investments. 

Pro Gerta Kivistika to znamenalo posun na konečné 4. místo, v desítce nejlepších jej na 8. místě doplnil Matúš Štoček. 

Český tým měl tím pádem společně s dánským v první desítce konečného pořadí dva jezdce, ostatní pouze po jednom. Výsledkem bylo 3. místo v soutěži týmů, lepší byl právě jen Restaurant Suri a také výběr Švédska.

"Chtěli jsme vylepšit nevýrazný výsledek z první etapy a to se povedlo. Celkové čtvrté místo Gerta, doplněné osmým Matúše, je určitě úspěch, takže odjíždíme spokojeni," komentoval výsledek ATT Investments Jaromír Friede.

Jelikož do 25. místa byli klasifikováni další čtyři závodníci ATT Investments, pro tým to znamenalo celkový přínos 102 UCI bodů!

Tour de la Mirabelle, závod s více jak dvacetiletou tradicí zařazený do kategorie 2.2, se jel na severu Francie v Lotrinsku. Dvacet dva týmů se muselo popasovat v průběhu 3 etap s 510 kilometry a 6500 výškovými metry.

ATT Investments reprezentovala pětice ve složení Pavel Kelemen, Petr Klabouch, Karel Camrda, Jakub Otruba a Márton Dina, který svou aktuální skvělou výkonnost prokázal na Okolo Maďarska a naposledy v Lucembursku při Fléche du Sud.

Konkurencí jim byly převážně kontinentální týmy z Francie, Belgie, Itálie, Německa, Austrálie, Slovinska, Švýcarska a Kanady. Dva týmy, novozélandský Bolton Equities Black Spoke a americký Novo Nordisk, byly zástupci z vyšší úrovně ProTeams. Z národností převažovali Francouzi a Belgičané.

První etapa dlouhá 160 km nebyla profilově příliš náročná a také skončila hromadným dojezdem. Pavel Kelemen v něm obsadil 14. místo.

Druhá etapa měla být pro konečné pořadí rozhodující. Na 159 km bylo nutno v pohoří Vogézy překonat celkem 3100 výškových metrů. Bylo především zásluhou jezdců ATT Investments, že do cíle dojela jako první pouze 16členná skupina, z níž se Márton Dina prosadil na 4. místo. Součet umístění v obou etapách mu přisoudil průběžné 10. místo se stejným časem, jaký měl lídr závodu.

Třetí etapa také nebyla jednoduchá, na 178 km čekalo 1900 výškových metrů se spoustou kratších stoupání. Cyklisté ATT Investments se pokusili posunout v konečném pořadí Mártona Dinu více dopředu, nakonec se to podařilo o jednu příčku na celkové 9. místo. Za ně bral Márton a tým ATT Investments 3 UCI body.

Navíc v konkurenci 22 týmů byl ATT Investments klasifikován na 6. místě, Karel Camrda obsadil v kategorii do 23 let 8. místo a Márton Dina v bodovací místo 9.

„Celkově to byl pěkný etapák, hodně se závodilo, bohužel pro naše kluky kopce nebyly tak náročné, jak by potřebovali. V každém případě je jejich forma příslibem do dalších dvou etapáků, které nás čekají příští týden, tedy Tour of Malopolska, kam jede Márton, a Oberösterreich Rundfahrt, kam míří Jakub. Měli by být potencionálními lídry, ale uvidíme až po prolozích obou etapáků," řekl k francouzskému závodu a výhledu do dalšího týdne Petr Kaltofen.

Zdroj a foto: TZ ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►