51. ročník 500 a 1 kolo

Datum vydání: 29. 5. 2018

Již 51. ročník bodovacího etapového závodu absolvovali cyklisté od 25. do 27. května 2018 na brněnském velodromu.

Pořadatel TJ Favorit Brno letos přivítal elitu z Německa, Austrálie, Polska, Rakouska, Slovenska a Maďarska. Již několik roků dominují tomuto závodu dráhaři z Polska. Letos byli opět nejlepší.

Z vítězství se radoval Bartosz Rudyk a třetí příčku obsadil jeho krajan Damian Slawek. Mezi polské reprezentanty se na druhé pozici vklínil Stephen Hall z Austrálie. Nejlépe z našich jezdců skončil šestý Nicolas Pietrula z Dukly Praha.

Rekordmanem této akce je Roland Garber z Rakouska, který zvítězil celkem 6x - v r. 1998-2002 a 2004.

Autor textu: Vlastimil Homola, fotografie Vlastimil Homola a Jaroslav Bláha

BLA_0779 BLA_0788 BLA_0792 BLA_0796 IMG_2749 IMG_2754 IMG_2769 IMG_2774 IMG_2786 IMG_2793 IMG_2812 IMG_3061 IMG_3068 IMG_3071 IMG_3074 IMG_3086 IMG_3097 IMG_3101 IMG_3107 IMG_3116
beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Zuzana Šafářová na evropském šampionátu bronzová!
1. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Zuzana Šafářová vybojovala na Mistrovství Evropy v portugalské Anadii bronzovou medaili v disciplíně Eliminátor. Skvěle si vedl i český tým ve štafetách, který obsadil šesté místo.
Juniorka Spěšná evropskou šampionkou v short tracku!
30. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Skvělý úspěch na úvod Mistrovství Evropy v portugalské Anadii předvedla juniorka Simona Spěšná, která vybojovala v short tracku zlatou medaili.
You By Festka – Draci pro Harolda
29. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Společnost Festka, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků.
Léto pokračuje závodem Segafredo Sahara Race
28. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Letní část seriálu Prima CUP pokračuje závodem Segafredo Sahara Race.
Warner Bros. Discovery Sports spouští revoluci v cyklistickém vysílání
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost Warner Bros. Discovery Sports (WBDS) se v červenci chystá změnit způsob, jakým si miliony fanoušků ve světě* užívají cyklistiku.
Mostecký maraton úspěšně navázal tradici. Zvítězil Adel
27. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Severočeská klasika Extrém Bike Most navázala na tradici původních pořadatelů a v sobotu 25. června se uskutečnil 2(1). ročník.
Mistrem na silnici Zahálka, opět triumf Elkov Kasper
Mistrem České republiky v silniční cyklistice se stal v Mladé Vožici Matěj Zahálka ze stáje Elkov Kasper.
Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta
24. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Naprostým triumfem skončil mistrovský závod elitní kategorie mužů v časovce na trati v Kovářově. Jezdci nejlepší české stáje obsadili prvních pět míst, Jan Bárta vybojoval již svůj sedmý mistrovský trikot v této disciplíně.
Pozvánka Regionem Orlicka 2022
21. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín 36. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior.
Mistrovství republiky v silniční cyklistice s hvězdami na startu
20. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Už tento týden zažije domácí cyklistika jeden z velkých vrcholů sezony. V Mladé Vožici a Kovářově se koná společné mistrovství republiky České a Slovenské republiky. A k vidění budou skutečné hvězdy světové silniční cyklistiky.
První Čech na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě

20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Daniel Polman na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě NorthCape – Tarifa Bike Race 2022.