350 tisíc korun na podporu malých onkologických pacientů

350 tisíc korun na podporu malých onkologických pacientů

Datum vydání: 11.06.2024

MetLife podpořila 15. ročník charitativního projektu Na kole dětem

 

Společnost MetLife po jedenácté v řadě podpořila charitativní sportovní projekt Na kole dětem, který získává finanční prostředky na podporu onkologicky nemocných dětí.

Letos odstartoval již patnáctý ročník akce, během níž se účastníci mohou libovolně zapojit do cyklotrasy o celkové délce 1182 kilometrů vedoucí ze středních Čech až na jižní Moravu. Jedna z prvních zastávek byla i v Senátu Parlamentu republiky. Dlouhodobý partner akce MetLife přispěla částkou v celkové výši 350 tisíc korun.

 

„Jsme rádi, že se i v letošním roce naskytla příležitost podpořit tento skvělý projekt, propojující sport a dobročinnost, který pomáhá dětem a jejich rodinám v nelehkých životních situacích. Naše partnerství s nadací Na kole dětem trvá již jedenáct let a za tu dobu se podařilo pozitivně ovlivnit mnoho dětských osudů," říká Mariana Rybárová, ředitelka agenturní sítě pro Českou republiku a Slovensko pojišťovny MetLife, jejíž zaměstnanci se do cyklotour zapojí i coby aktivní účastníci. 

„Moc si tohoto partnerství s MetLife vážíme. Podpora dlouholetých partnerů je pro fungování projektu Na kole dětem klíčová,“ uvádí koordinátorka projektu Martina Střížová.

Zajímavostí letošního ročníku je zastávka v Senátu Parlamentu ČR, kde cyklisty přivítal jeho předseda a rovněž účastník několika minulých ročníků Na kole dětem, Miloš Vystrčil. Do dalších etap, které následují, se zapojí i další známé osobnosti: bývalý profesionální handicapovaný cyklista Jiří Ježek, legendární čeští chirurgové Pavel Pafko a Jan Pirk nebo bývalý hokejista Jakub Voráček.

Peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem, zakladatelem této dobročinné iniciativy a známým velocipédistou, který je zároveň dlouholetým pojišťovacím poradcem MetLife na pobočce v Hodoníně, vyrazil na trasu dlouhou 1182 kilometrů napříč Českou republikou 29. května ze středočeské obce Družec. Tour je rozdělena do prologu a deseti etap, z nichž nejkratší měří 64 kilometrů a nejdelší 133 kilometrů. Počítá se s 60 zastávkami například v Praze, Pardubicích, Bruntále, Ostravě, Prostějově, Brně, Velkém Meziříčí, Třebíči, Znojmě nebo Hodoníně. Cyklojízda projede celkem 332 obcí a zakončena bude 8. června v jihomoravských Vrbicích.

Zapojit se do projektu a podpořit jej tak, lidé mohou několika způsoby: přispěním částky na konto veřejné sbírky nadačního fondu Na kole dětem 107-484410267/0100, zakoupením trika nebo jiného propagačního předmětu, aktivní účastí v rámci cyklotour a zaplacením startovného v dobrovolné výši. Mimo hlavní cyklojízdy se po celý rok koná řada doprovodných akcí. Podrobný harmonogram je k nalezení na webových stránkách projektu. 
 
Zdroj a foto: TZ Metlife


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí