23. ročník sázavského závodu přilákal stovky cyklistů

23. ročník sázavského závodu přilákal stovky cyklistů

Datum vydání: 12. 6. 2023

Několik stovek cyklistických nadšenců se zúčastnilo pátého závodu Prima CUP, kterým byl ČEZ Sázava. 

 

Tradiční bikový závod, kterému náleží třiadvacetiletá historie, si užili jak malí, tak velcí závodníci.  Mezi dominanty tohoto závodu patří start pod bývalým benediktýnským klášterem z 11. století, který se nachází u břehu řeky Sázavy, po které je toto město pojmenováno.

 

Středočeská pahorkatina, na jejímž území se závod konal, se s přehledem postarala o kvalitní výškové metry a to na všech trasách, které měřily 80, 40 a 16 km.
 

 

Sázava nás přivítala dopolední dešťovou přeháňkou, která stihla závodníky osvěžit ještě před samotným startem a v průběhu závodu, kdy už slunce pěkně hřálo, na závodníky čekalo osvěžení v podobě brodu přes řeku Sázavu, který si užili závodníci na všech třech trasách.
 

 

Kompletní sadu medailí si odvezl team D2 Mont Merida, když na nejdelší 80 kilometrové trase A mezi muži zvítězil Filip Rydval v čase 3 hodiny 16 minut, druhý v pořadí se umístil jeho týmový kolega Karel Hník s časem 3 hodiny a 19 minut a ve stejných barvách si třetí příčku se ztrátou 4 minut na vítěze vybojoval Jan Strož.
 

 

Z žen pak na nejvyšší stupínek vystoupala Milena Kalašová K3 Performance s časem 4 hodiny a 6 minut. Téměř půl hodiny po vítězce dojela Andrea Maťhová GHOST Team a odvezla si tak stříbrnou medaili. A třetí příčku s časem 4 hodiny a 51 minut obsadila Ivana Pavlíková Bike-life Brno.

 

Na trase B, jež byla o polovinu kratší a měřila 40 km, se stal vítězem Marek Foltýn Bakako Nová Paka, na druhém místě skončil Lukáš Procházka ML Tuning - cyklotrener.com a bronz si převzal Radek Hořák z týmu Unlimited KM Trading CZ.

 

Na stejně dlouhé trase si zlato na krk pověsila Michaela Matoušková  BTK Euro Bike Praha, stupínek níž pak doplnila Nikola Vágnerová Expres Tufo Team Kolín a třetí byla Nikola Zárybnická Rouvy Specialized.
 

 

Na Prima jízdě si mohly, jak už je na Sázavě zvykem, porovnat síly i tváře TV Prima v čele s moderátorem Petrem Vágnerem. Mezi muži se na této 16 km trase nejlépe umístil Vojtěch Rada Rexonic Kovo Praha. Z žen to byla Viktorie Čecháková BSK Juniors Team, kdo si odvezl zlatou medaili.

 

Samozřejmě nelze zapomenout na nejmenší účastníky, kteří se také ze všech sil prali o cenné kovy a nejen o ty. Krom želízka na krku si také mohli odnést spousty krásných cen od partnera Pompo. A i pro ty, kteří neskončili na stupních vítězů, byla připravena bohatá tombola.

 

Již za necelý měsíc a to od 6. do 8. července se uskuteční partnerský závod MTB Trilogy. Jedná se o tříetapový závod horských kol a enduro, pro které je typický náročný profil tratě a velké množství singletreků. Na třídenním závodě MTB Trilogy si můžete prověřit své bikerské schopnosti a zároveň objevit krásy okolí Broumovska a Teplických skal, kde se na trailech budou odehrávat nejdůležitější momenty závodu. Tři dny, tři různé trasy. Všechny nebo pouze jedna etapa. Máš na to? Tak neváhej a přihlas se právě teď.

 

Informace o seriálu Prima CUP na www.iprimacup.cz.
 
Foto: Jan Brychta a Jakub Caha


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►