23. ročník sázavského závodu přilákal stovky cyklistů

23. ročník sázavského závodu přilákal stovky cyklistů

Datum vydání: 12.06.2023

Několik stovek cyklistických nadšenců se zúčastnilo pátého závodu Prima CUP, kterým byl ČEZ Sázava. 

 

Tradiční bikový závod, kterému náleží třiadvacetiletá historie, si užili jak malí, tak velcí závodníci.  Mezi dominanty tohoto závodu patří start pod bývalým benediktýnským klášterem z 11. století, který se nachází u břehu řeky Sázavy, po které je toto město pojmenováno.

 

Středočeská pahorkatina, na jejímž území se závod konal, se s přehledem postarala o kvalitní výškové metry a to na všech trasách, které měřily 80, 40 a 16 km.
 

 

Sázava nás přivítala dopolední dešťovou přeháňkou, která stihla závodníky osvěžit ještě před samotným startem a v průběhu závodu, kdy už slunce pěkně hřálo, na závodníky čekalo osvěžení v podobě brodu přes řeku Sázavu, který si užili závodníci na všech třech trasách.
 

 

Kompletní sadu medailí si odvezl team D2 Mont Merida, když na nejdelší 80 kilometrové trase A mezi muži zvítězil Filip Rydval v čase 3 hodiny 16 minut, druhý v pořadí se umístil jeho týmový kolega Karel Hník s časem 3 hodiny a 19 minut a ve stejných barvách si třetí příčku se ztrátou 4 minut na vítěze vybojoval Jan Strož.
 

 

Z žen pak na nejvyšší stupínek vystoupala Milena Kalašová K3 Performance s časem 4 hodiny a 6 minut. Téměř půl hodiny po vítězce dojela Andrea Maťhová GHOST Team a odvezla si tak stříbrnou medaili. A třetí příčku s časem 4 hodiny a 51 minut obsadila Ivana Pavlíková Bike-life Brno.

 

Na trase B, jež byla o polovinu kratší a měřila 40 km, se stal vítězem Marek Foltýn Bakako Nová Paka, na druhém místě skončil Lukáš Procházka ML Tuning - cyklotrener.com a bronz si převzal Radek Hořák z týmu Unlimited KM Trading CZ.

 

Na stejně dlouhé trase si zlato na krk pověsila Michaela Matoušková  BTK Euro Bike Praha, stupínek níž pak doplnila Nikola Vágnerová Expres Tufo Team Kolín a třetí byla Nikola Zárybnická Rouvy Specialized.
 

 

Na Prima jízdě si mohly, jak už je na Sázavě zvykem, porovnat síly i tváře TV Prima v čele s moderátorem Petrem Vágnerem. Mezi muži se na této 16 km trase nejlépe umístil Vojtěch Rada Rexonic Kovo Praha. Z žen to byla Viktorie Čecháková BSK Juniors Team, kdo si odvezl zlatou medaili.

 

Samozřejmě nelze zapomenout na nejmenší účastníky, kteří se také ze všech sil prali o cenné kovy a nejen o ty. Krom želízka na krku si také mohli odnést spousty krásných cen od partnera Pompo. A i pro ty, kteří neskončili na stupních vítězů, byla připravena bohatá tombola.

 

Již za necelý měsíc a to od 6. do 8. července se uskuteční partnerský závod MTB Trilogy. Jedná se o tříetapový závod horských kol a enduro, pro které je typický náročný profil tratě a velké množství singletreků. Na třídenním závodě MTB Trilogy si můžete prověřit své bikerské schopnosti a zároveň objevit krásy okolí Broumovska a Teplických skal, kde se na trailech budou odehrávat nejdůležitější momenty závodu. Tři dny, tři různé trasy. Všechny nebo pouze jedna etapa. Máš na to? Tak neváhej a přihlas se právě teď.

 

Informace o seriálu Prima CUP na www.iprimacup.cz.
 
Foto: Jan Brychta a Jakub Caha


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí