Test: Mio Cyclo ™ 200

Test: Mio Cyclo ™ 200

Datum vydání: 23. 9. 2015

Značka Mio koncem léta přivítala v řadě cyklistických navigací Cyklo nový kousek s názvem Mio Cyclo ™ 200, který jako nejnižší z řady startuje na velice zajímavé ceně 4 990 Kč. My jsme jí pro vás s velikým nadšením měsíc testovali a nyní vám přinášíme naší recenzi. 

Mio Cyclo ™ 200 je dodávaná s předinstalovanými mapami OpenStreetMaps a další řadou zajímavých funkcí pro jízdu na kole zpestřujících.

Rozbalení a příprava

Po rozbalení navigace nečekejte obvykle zdlouhavé pročítání návodu a s tím související nelehké nastavení nebo komplikovanou montáž. Samotná navigace je velice snadno sestavitelná, ovladatelná a přehledná, tudíž splňuje požadavky úplného začátečníka.

Systém nám v prvním kroku nastavení nabídne druh jazyka, ve kterém bude dále pracovat. Vše si krok za krokem nastavíme, včetně založení našeho profilu. Během minuty je navigace připravená k použití. Podobně, tedy velice snadno a rychle, přiděláme držák na kolo. Díky dvěma plastovým stahovacím páskám je držák na pevno připevněn k řídítkám.

Navigace je stabilní a neobsahuje žádné části, u kterých by hrozilo ulomení či upadnutí. Vodotěsnost je samozřejmostí (IPX5).  
 

Funkce? Opravdovým překvapením

Jsme velice překvapeni vedlejšími funkcemi navigace jako je Surprise Me™, Důležitá místa pro cyklisty (POI) nebo Kde jsem. Nejvíce nás bavila funkce Surprise Me™, která nám náhodně vybere „jako překvapení“ tři druhy tras za předpokladu, že si kritéria (čas nebo kilometry) určíme sami. Trasu si vybereme podle nabízených možností a náročnosti trasy. Nevšedním zpestřením je i funkce i POI, jenž nás dovede k nejbližší restauraci, cyklistickému obchodu nebo k policejnímu či zdravotnickému středisku.

V přístroji si snadno vyhodnotíte i data z jízdy a pokud by pro vás tento souhrn nebyl detailní, je zde možnost připojení navigace k počítači, kde lze informací získat daleko více, včetně sdílení dat na sociální sítě.
 

Ovládání a možnosti

Správu navigace najdete v hlavním menu, není třeba tápat. Tlačítka jsou úměrná velikosti prstů a i při technicky náročnější jízdě v terénu se nemusíte bát, že by jste nemohli navigaci ovládat a přístroj přenastavit. Zvukový signál při změně trasy vás bezpečně a včas několikrát upozorní, tudíž je téměř nemožné odbočku přehlédnou a následně přejet.

Na „Přístrojové desce“ se vám automaticky zobrazují základní informace o rychlosti a průměrné rychlosti, ujeté vzdálenosti, čase, o počtu spálených kalorií, maximální rychlosti, přesné vzdálenosti další odbočky, poznatcích o nadmořské výšce a o datech hodnotících kvalitu jízdy. V panelu můžete též nahlížet do mapy a trasy jízdy, kterou je možné přibližovat, oddalovat a prohlížet jako na klasickém touch displeji.

Ikona „Navigovat“ se stane zaručeně nejpoužívanější, jelikož nabízí to, co od navigace jako uživatel primárně očekáváme. Kromě možnosti nastavení základní adresy domova, je zde možnost volby trasy, kterou můžeme opět absolvovat, bodu zájmu (POI) nebo návrat na začátek naší trasy. Podobně využitelná je i fukce „Trasy“.

V sekci „Historie“ máme kompletní přehled našich jízd včetně podrobnějších dodatků. Mimo to se dozvíme konečné výsledky ze „Základní desky“, jako jsou zmapovaná trasa jízdy, graf rychlosti a nadmořská výška. Dokladem je i „Celkový přehled“, který si vyhodnotíme. Kromě celkového přehledu máme k dispozici i data den po dni, týdnu, měsíci nebo roce.

Součástí hlavního menu je i tlačítko „Surprise Me™“, kterou jsme popsali výše.

V sekci „Nastavení“ přizpůsobujeme navigaci našim nárokům. Výhodou je možnost vytvoření různých profilů uživatelů, kteří si ji mohou nastavit dle individuálních požadavků. Nejedním překvapením pro nás byla volba nastavení „Trasování“ podle typu terénů a dokonce pro tři druhy kol.
 

Shrnutí

Navigaci bychom zařadili do střední škály v porovnání s konkurenčními přístroji. Její předností je poměr mezi kvalitou a cenou. Za necelých 5 000 korun navigace nabízí kvalitní funkce a možnosti s jednoduchým uživatelským rozhraním, což podobné typy navigací v této cenové variantě neposkytují. Kladně hodnotíme výdrž baterie, jenž v plném nasazení vydrží déle jak 10 hodin. Co se týče velikosti displeje - 
3,5“, ten je přehledný a jeho grafika odpovídá cenové relaci, do které spadá. Obsah displeje je čitelný jak na přímém slunci, tak při samotné jízdě.

Model Mio Cyclo ™ 200 se prodává pouze v jedné barevné variantě a to tmavě šedé metalíze. 

Mio Cyclo ™ 200 jsme testovali necelý měsíc a kromě její vyšší hmotnosti (146 g) jí nemáme co vytknout a vřele jí můžeme doporučit všem nadšeným amatérským i profesionálním jezdcům.

---

Kompletní informace o navigaci naleznete na internetových stránkách Mio.

Seznam prodejců cyklonavigací naleznete zde.Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.
Startuje kyperský Sunshine Epic, včetně kompletní české špičky!
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Populární kyperský Sunshine Cup se v letošním roce pojede v novém formátu atraktivního závodu dvojic pod názvem Sunshine Epic, podobně jako například Cape Epic a Brasil Ride.
TOMKET Pražský MTB pohár se rozšíří o kategorii SUPERMASTERS!
21. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Od letošního roku bude​ TOMKET Pražský MTB pohár v olympijském cross country rozšířen o další soutěžní kategorii, která ponese název SUPERMASTERS.
Topforex Lapierre startuje sezonu, na první závody míří do Poreče
21. 2. 2020 | Kategorie: silniční
Kontinentální cyklistický tým čeká po dvoutýdenním soustředění ve Španělsku finálních 14 dní přípravy.
Největší zbytečnost na kole
20. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Pavel Tion vás seznámí se zbytečnostmi na kole.
Jan Škarnitzl je po operaci!
18. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Český reprezentant a olympionik Jan Škarnitzl v pondělí absolvoval plánované vyšetření zlomeniny.
Škarnitzl je zraněný, na Kypru ho vystřídá Vastl
16. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Zkušeného českého reprezentanta a olympionika Jana Škarnitzla dělilo v závodě horských kol Salamina Epic v Řecku od celkového vítězství jen několik stovek metrů.
Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP na Lanzarote!
16. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Nejúspěšnější český handbiker, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, Patrik Jahoda ovládnul úvodní podnik Evropského poháru handbike na Lanzarote.
5 důležitých tipů pro co nejlepší výkon v závodě
14. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Výživa je při vytrvalostním sportu nesmírně důležitá. Na co si dát pozor, aby vaše tělo bylo perfektně připravené na závod, nedošla vám energie na trati a regenerace přinesla vyčerpanému organizmu vše potřebné pro zotavení? Enervit má pro vás 5 základních pravidel.
CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu
10. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 5. ročník veletrhu CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.
Čeští bikeři odstartovali v Řecku
9. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Na sérii řeckých závodů Salamina Epic MTB Cup vyrazili čeští reprezentanti.
Gravel bike: Zkušenosti z praxe, od silnice po trail
7. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter o zkušenostech z Gravel biku.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►