Petr Leták: Z 10% Sportovcem

Petr Leták: Z 10% Sportovcem

Datum vydání: 31. 3. 2020

Představení projektu ​Petra Letáka: Z 10% Sportovcem


Často se mě lidé ptají „Chodíš ty vůbec do práce?“, „Vidím tě pořád jen na kole, kde pracuješ, že máš tolik volného času?“. Pravdou je, že stejně jako většina lidí trávím každý den 7-10 hodin prací. Jak stíhat tréninky, české závody, závody světového poháru a zároveň chodit do práce?


Březen
 


 

Mých 10%
 

Tento projekt, pokud se nám ho povede s Liborem Vočadlem dotáhnout do konce :), by měl každý měsíc, celkem 10x, ukázat 10% mého každodenního času, který věnuji sportu. Jako se liší březen od července, mění se v průběhu roku pro cyklistu i jeho příprava a trénink. Červencový díl snad bude vypadat jinak než březnový s rouškou na puse. Proto vám s Liborem ukážeme v 10 fotopříbězích 10 různých dní. Od tréninku v karanténě, přes závody až po schůzky se sponzory. 
 

 

Ráno
 

Trochu si ujíždím na ranních rituálech. Jako první věc dne chci probudit a zaktivovat svoje tělo. Ideální je třeba 10-15 minutová yoga. „Yogu with Adriane“ na Youtube musí znát snad každý a kdo ne, ať vyzkouší. 
 

 

Snídaně, základ dne
 

Většinou snídám podle očekávaného programu. Pokud mě čeká ranní trénink, dám si vločky s ovocem, ale někdy snídám až po tréninku. Když jdu rovnou do práce, jsou to vajíčka na všechny možné způsoby, abych zůstal dlouho sytý. Dnes ráno si dám trénink a pak rovnou do práce – ze zahrady rovnou do obýváku – home office. #FuckVirus
 

 

Pokud by mě měla jedna věc po ránu vystihnout, je to tenhle mini šálek s kávou. Libor nechtěl, abych vám řekl, že si do něj dávám rozpustné kafe s mlékem, ale je to tak. Na kvalitnější kávu během dne taky dojde, díky kolegům v práci.
 

 

Wake up!
 

Je třeba přijmout fakt, že nikdy nebudu mít tolik času na trénink jako profesionální sportovci na plný úvazek. A i když najdu čas na trénink, nikdy nebudu mít tolik času na regeneraci, protože ať si to chci nebo nechci přiznat, full time job je zdrojem každodenního stresu. 100% koncentrace mi umožní využít naplno mých 10% tréninku. Proto, když něco dělám, snažím se to dělat pořádně.

1:15 h = 5%

 

 

 

Raději si dám 10 minut protahování večer před spaním než o 10 minut delší projížďku na kole. 
 

 

The job must be done
 

Říkáme o sobě: „Vládneme paragrafy, ale mluvíme lidskou řečí“. Jsem jedním z právníků advokátní kanceláře elegal. Spíš takové právnické embryo, ale nějaký ten soud už jsem taky vyhrál. Tahle profese se dá celkem dobře dělat z domova, což je velká výhoda v současné koronavirové době. Snažíme se držet krok s moderními technologiemi, to nám pomáhá jak s komunikací interně v rámci kanceláře, tak s našimi klienty, pro které můžeme kromě osobního kontaktu fungovat beze změny. 
 

 

Bez práce nejsou koláče. Takže je třeba udělat, co je třeba, i když ti zezadu něco už našeptává, že by ses na to měl vykašlat a jít využít svých zbylých 5 % času, co ti ze dne zbývá na trénink. A to je pořád dobrá hodina a kousek!
 

 

Vytočit nohy při západu slunce, jako na Mallorce
 

Ne, nejsem na Mallorce ani jsem tam nikdy nebyl :). Jsem v obýváku. Venku běhají orouškovaní spoluobčané, kteří by mě, minimálně pohledem, zabili, kdybych si dovolil jet na kole bez roušky. Nechám je tedy inhalovat jejich vlastní virovou zátěž, kouknu do plánu a dám si (ne)oblíbené 4x5 min intervaly a vyjetí na závěr. 

 

1:15h = 5%. Dnešních 10% je hotových! 
 

 

Takže co je nejdůležitější?
 

Mít plán! Ať už je ráno nebo večer, březen nebo září, vždy je dobré mít plán. Plán závodů, plán tréninků, plán cest a destinací, kde jsem ještě nebyl. A protože já mám na sport pouhých 10% denně, nemůžu svých 10% trávit přemýšlením o tom, co budu dělat. Protože možná trochu vládnu paragrafy, nerozumím zase jiným věcem, takže jsem naplánování tréninků během zimy i po ni nechal na Erikovi a jeho beprotraining. 
 

 

Rovnováha
 

Uznávám, že najít rovnováhu je náročné. Dosažení rovnováhy mezi pracovním a osobním životem a přípravou na závody je hádankou, kterou se každý den snažím rozluštit. A nejsem asi jediný. V dalších dílech bychom to mohli rozlousknout zase o trochu víc :). 
 

Třeba moje zkušenost pomůže ostatním, jak se naplno věnovat tomu, co mají rádi a zároveň plnit všechny povinnosti.
 

 

A co dál?
 

V příštím dílu zkusí Libor na fotkách zachytit zase jiných 10% mého času, kde snad bude více endura a snad už méně roušek! 

 

Ať jste všichni zdraví!
 

 

Za foťákem se celou dobu s rouškou pohyboval Libor Vočadlo. Pokud by Vás zajímalo něco z jeho tvorby, nebo byste ho chtěli oslovit, můžete třeba zde:

Sledujte celý příběh na:

Zdroj: TZ Petr Leták, Foto: Libor Vočadlo

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

aNti Corona Cup je v cíli, vítězové získají unikátní pohár!
4. 6. 2020 | Kategorie:
aNti CORONA CUP, prestižní forma závodů horských kol v individuálních jízdách na čas na vyznačených okruzích olympijského cross country v době koronavirové pandemie je u konce.
V neděli startuje ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár!
3. 6. 2020 | Kategorie: MTB
V neděli 7. června 2020 odstartuje do své osmé sezóny ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár závodem v Beckově.
Odešla legenda - Jaromír Žák
3. 6. 2020 | Kategorie: ostatní
Ve věku 86 let  zemřel dlouholetý cyklistický trenér československé dráhové cyklistiky z 80 let minulého století, pan Jaromír Žák.
Petr Leták: Z 10% Sportovcem - květen
1. 6. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Pokračování projektu ​Petra Letáka: Z 10% Sportovcem.
8 důvodů, proč si koupit kolo!
31. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Právě teď je ten nejlepší čas na pořízení kola! Pokud vás k tomuto kroku nepřesvědčilo krásné počasí ani konec karantény, přečtěte si těchto 8 pádných argumentů, proč byste nákup bicyklu neměli odkládat už ani minutu!
Registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28.5. v 11:00 hodin!
27. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Online registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28. května 2020 v 11:00 hodin.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2020
26. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár se pojede i v letošním roce.
Trénink na trase ŠKODA AUTO Sázava s Ondřejem Cinkem
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Zveme tě v sobotu 6. června na tréninkovou projížďku a kontrolu trasy ŠKODA AUTO Sázava.
STEVENS JURA 2020: Plně nabito i v základu
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Pořídit si základní specifikaci kola často přináší mnoho kompromisů, se kterými se cyklista musí smířit a oželené si časem dokoupit.
Kulhavý zdolal Everest za deset hodin, pro Českou olympijskou nadaci pomohl vybrat zatím čtvrt milionu
23. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Potřinácté vystoupal na Lysou horu, tentokrát dojel až na úplný vrchol, kde na něj čekali všichni parťáci, řada přátel i kolemjdoucích. Bylo 17:32 a olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý právě dokončil svůj „výstup na Everest“.
Metrostav handy cyklo maraton se nevzdává ani letos!
21. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 28. července 2020 odstartuje jeden z nejdelších cyklistických závodů v Česku. Oproti předchozím ročníkům bude ten letošní zcela výjimečný nejen pro závodní týmy svým průběhem, ale také pro fanoušky, kteří budou moci sledovat celou akci on-line.
Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start se postaví v půl šesté ráno. Třináctkrát za jeden den bude v pátek 22. května 2020 stoupat na vrchol Lysé hory, dominanty Beskyd.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►