Kreuziger druhý na Amstel Gold Race!

Datum vydání: 15. 4. 2018

Roman Kreuziger předvedl výborný bojovný výkon na první ardénské klasice sezony a bere druhé místo, když prohrál spurterský souboj s Dánem Michaelem Valgrenem. 

Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) dnes předvedl parádní bojovný výkon na Amstel Gold Race, závodě, který už v roce 2013 dokázal vyhrát. Dnes bohužel nestačil na dánského soupeře a bývalého parťáka ze stáje Tinkoff, Michaela Valgrena (Astana) a bere i tak parádní druhé místo. Třetí příčka patří dalšímu minulému vítězi a rovněž bývalému kolegovi českého cyklisty (jezdili spolu v Astaně), Italovi Enrico Gasparottovi (Bahrain-Merida). 

Rodák z Moravské Třebové, Kreuziger, se pasoval do jedné z hlavních postav závodu posledních několik desítek kilometrů před cílem, kdy byl v kopcích často vidět na špici. Šestadvacet kilometrů před cílem už mu vyšel nástup a směřoval k unikajicí skupině přeživších uprchlíků. Za několik minut se k němu přidal i Gasparotto. Přestože všichni nakonec byli dojeti Saganem a spol., statečný manévr jim zajistil dobrou výchozí pozici pro boj o vavříny.


Kreuziger se dostal do boje o vítězství poté, co 2 kilometry před cílem dojel z čelní skupinky elitních jezdců atakujícího Valgrena. Na jeho manévr nikterak nereagoval v cíli nakonec čtvrtý Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) a svému kamarádovi tak značně pomohl. Z této skupiny se nicméně ještě vydal stíhat unikající dvojici Gasparotto a za několik okamžiků bylo jasné, že o vítězství už nebude bojovat ani mistr světa, ale ani Alejandro Valverde (Movistar), Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) nebo nedávný vítěz Brabantského šípu, Tim Wellens (Lotto-Soudal). Gasparotto vedoucí dvojku navzdory značnému úsilí už nedojel. 

Český jezdec bohužel neměl ve finále takovou týmovou podporu, z jaké se mohl těšit dánský mladík. Stáj Astana opět působila velice silně a po vítězném závodě Omloop het Nieuwsblad, který má "na svědomí" taktéž Valgren (mimochodem čtvrtý na Flandrech) dominuje druhé klasice jara. 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
» více novinek a videí

 
Reklama