Kreuziger druhý na Amstel Gold Race!

Datum vydání: 15. 4. 2018

Roman Kreuziger předvedl výborný bojovný výkon na první ardénské klasice sezony a bere druhé místo, když prohrál spurterský souboj s Dánem Michaelem Valgrenem. 

Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) dnes předvedl parádní bojovný výkon na Amstel Gold Race, závodě, který už v roce 2013 dokázal vyhrát. Dnes bohužel nestačil na dánského soupeře a bývalého parťáka ze stáje Tinkoff, Michaela Valgrena (Astana) a bere i tak parádní druhé místo. Třetí příčka patří dalšímu minulému vítězi a rovněž bývalému kolegovi českého cyklisty (jezdili spolu v Astaně), Italovi Enrico Gasparottovi (Bahrain-Merida). 

Rodák z Moravské Třebové, Kreuziger, se pasoval do jedné z hlavních postav závodu posledních několik desítek kilometrů před cílem, kdy byl v kopcích často vidět na špici. Šestadvacet kilometrů před cílem už mu vyšel nástup a směřoval k unikajicí skupině přeživších uprchlíků. Za několik minut se k němu přidal i Gasparotto. Přestože všichni nakonec byli dojeti Saganem a spol., statečný manévr jim zajistil dobrou výchozí pozici pro boj o vavříny.


Kreuziger se dostal do boje o vítězství poté, co 2 kilometry před cílem dojel z čelní skupinky elitních jezdců atakujícího Valgrena. Na jeho manévr nikterak nereagoval v cíli nakonec čtvrtý Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) a svému kamarádovi tak značně pomohl. Z této skupiny se nicméně ještě vydal stíhat unikající dvojici Gasparotto a za několik okamžiků bylo jasné, že o vítězství už nebude bojovat ani mistr světa, ale ani Alejandro Valverde (Movistar), Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) nebo nedávný vítěz Brabantského šípu, Tim Wellens (Lotto-Soudal). Gasparotto vedoucí dvojku navzdory značnému úsilí už nedojel. 

Český jezdec bohužel neměl ve finále takovou týmovou podporu, z jaké se mohl těšit dánský mladík. Stáj Astana opět působila velice silně a po vítězném závodě Omloop het Nieuwsblad, který má "na svědomí" taktéž Valgren (mimochodem čtvrtý na Flandrech) dominuje druhé klasice jara. 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


  


Aktuální novinky a videa

Kulhavý a Štěpánová vítězi úvodního závodu Českého poháru horských kol
23. 4. 2018 | Kategorie: MTB
První dějství Českého poháru horských kol v XCO pro Jaroslava Kulhavého a Karlu Štěpánovou.
Dva Češi v elitní dvacítce pořadí seriálu World Tour
23. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Česká cyklistika má hned dva své zástupce mezi dvaceti bodově nejplodnějšími jezdci World Tour - Roman Kreuziger je třináctý a Zdeněk Štybar dvacátý.
Kreuziger osmý na klasice Lutych-Bastogne-Lutych
22. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Kreuziger skončil na belgické klasice Lutych-Bastogne-Lutych po necelých 260 kilometrech na osmém místě. 
Neseďte u stolu a přijeďte do Stolovek!
22. 4. 2018 | Kategorie: MTB
Zvýhodněné startovné na Apache Stolové hory do 27. dubna.
Letošní etapák Masiv bude mít kompletně nové etapy
22. 4. 2018 | Kategorie: MTB
Čtyři lokality, čtyři dny, čtyři zcela rozdílné trasy.
Kaňkovský vítězem třetího Kalas Cupu
21. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Třetí díl Kalas Cupu u ve Valticích ovládl Alois Kaňkovský. Závod Českého poháru na silnici byl navíc také součástí mezinárodního seriálu závodů Visegrádská 4 a na startu se tak vedle deseti českých týmů sešla i silná zahraniční konkurence.
Peter Sagan - Král cyklistiky
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Podívejte se na výběr nejlepších momentů cyklistické kariéry trojnásobného šampiona Petra Sagana.
Jan Hirt třetí v poslední etapě Tour of the Alps
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Český cyklista Jan Hirt zajel doposud nejlepší výsledek v dresu World Tour týmu Astana - třetí místo v poslední etapě Tour of the Alps.
Lutych-Bastogne-Lutych - silný Kreuziger míří vysoko
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Roman Kreuziger má za sebou dvě výborná představení na Amstel Gold Race a Valonském šípu, v neděli by mohl přijít zlatý hřeb na Lutych-Bastogne-Lutych.
Raubíř Bouhanni v problémech, rozzlobený manažer ho stáhl ze závodů
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Francouzský spurter a bývalý boxer Nacer Bouhanni podle týmového manažera v současnosti nemá výkonnost na to, aby závodil, natož aby byl kapitánem týmu.
Astana nadále dominuje na Tour of the Alps
19. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Luis Leon Sánchez je ve čtvrtý den závodu už třetím borcem z Astany, který vyhrál etapu.
Belgická cyklistika hlásí další tragickou ztrátu
19. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Pětadvacetiletý bývalý belgický profík Jeroen Goeleven zemřel ve spánku.
» více novinek a videí

 
Reklama